Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Buna fetelor,

La multi ani Alexandru! La multi ani si pentru bebelusii sarbatoriti zilele trecute!

Bulinutza, sanatate multa lui Rares!
Suzieq, bine ca ati alfat despre ce este vorba. Insanatosire grabnica

Aerlilian, a mea face 1-2 pe zi :)

Gianina, felicitari pentru primul dintisor!!!

Fetelor, voi dati bebelusilor mar cu biscuite? Daca da, ce biscuiti folositi? Stiu ca nu trebuie sa contina sare, zahar si gluten. Am cumparat aseara niste biscuiti fara gluten, insa au o carca de zahar. In plus nu scrie ca sunt recomandati bebelusilor peste 6 luni.

Zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutza27

Buna fetelor,

La multi ani Alexandru! La multi ani si pentru bebelusii sarbatoriti zilele trecute!

Bulinutza, sanatate multa lui Rares!
Suzieq, bine ca ati alfat despre ce este vorba. Insanatosire grabnica

Aerlilian, a mea face 1-2 pe zi :)

Gianina, felicitari pentru primul dintisor!!!

Fetelor, voi dati bebelusilor mar cu biscuite? Daca da, ce biscuiti folositi? Stiu ca nu trebuie sa contina sare, zahar si gluten. Am cumparat aseara niste biscuiti fara gluten, insa au o carca de zahar. In plus nu scrie ca sunt recomandati bebelusilor peste 6 luni.

Zi frumoasa!

Mamica fericita de Adina Sinziana


Puituza, eu pana la 7 luni nu i-am dat biscuite. ii dadeam fructele pasate amestecate cu cereale de orez (simple) sau cu branzica. Acu dupa 7 luni i-am luat de la HIPP, dar contin gluten si scrie ca se recomanda de la 6 luni in sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Alexa, la multi ani puiului! Multa sanatate! Ai atata putere dupa cate ai patimit cu micutul, eu ii strangeam de gat pe doctori. Ii doare pe ei undeva ca ii chinuie uneori degeaba pe atatia copilasi nevinovati :(

Bulinuta, multa sanatate si lui Rares, si sper sa dati peste un doctor care chiar va poate spune ce problema are Rares!

Altesa Nasol tot ce-ai patimit in concediu cu Rafi al tau...si colac peste pupaza a mai facut si soacra-ta mutre pe-acolo ca si cum nu era suficient ca aveati problemele voastre...

Suzique - sanatate multa si voua!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Am uitat, Adc, succes cu operatia sotului!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Faith de la ce firma ii dadeai cerealele cu orez simple? erau dulci?

mamica de Maria Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

gabriela imi permit eu sa raspund in locul lui faith...eu ii dau de la topfer si nu e dulce...orez simplu

faith,puiuta multumim!
eu nu vreau sa ii dau biscuiti inca pentru ca au zahar...am gasit cereale de 3 feluri - 3 korn de la babylove si vad ca papa bine asa ca o sa incerc sa il tin cu branzica si cereala la fructe. sa vad ce iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

de la Hero - eu i-am gasit la Sensiblu si Dona - ii pun in piureul de fructe
de la Organix - scrie ca sunt pt 7 luni (cica-s bio) sa mai rontaie pt gingiutze

Citat:
citat din mesajul lui puiutza27

Buna fetelor,

La multi ani Alexandru! La multi ani si pentru bebelusii sarbatoriti zilele trecute!

Bulinutza, sanatate multa lui Rares!
Suzieq, bine ca ati alfat despre ce este vorba. Insanatosire grabnica

Aerlilian, a mea face 1-2 pe zi :)

Gianina, felicitari pentru primul dintisor!!!

Fetelor, voi dati bebelusilor mar cu biscuite? Daca da, ce biscuiti folositi? Stiu ca nu trebuie sa contina sare, zahar si gluten. Am cumparat aseara niste biscuiti fara gluten, insa au o carca de zahar. In plus nu scrie ca sunt recomandati bebelusilor peste 6 luni.

Zi frumoasa!

Mamica fericita de Adina Sinziana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ziua buna fetelor!
Eu am fost in petreceri cu mara, a implinit doi ani, apoi, chiarde ziua ei mi/a fatat cateaua :)) acum ne-am linistit, suntem acasa, cu catel cu purcel, diseara dupa ce ii culc va citesc si raspund mai pe indelete

Pupaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La Multi ANi Mara!!!!
sa fie sanatoasa si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Mda Luiza, se pare ca am anticipat bine chestia cu antibioticul. Iti vine sa iti iei campii, bine ca esti fata citita si isteata Dar mi se pare absurd sa trebuiasca sa trecem noi prin sita sfaturile medicilor si sa le pastram doar pe cele bune
Azi a fost si mai cald decat ieri in Timisoara.

Ileana, si unde gasesti protectia aia pt marginea patului? Ma intereseaza si pe mine.

Faith merci, deocamdata nu s-a stabilit nimic.

Puiutza, eu am gasit biscuiti recomandati copiilor peste 6 luni la Auchan, si vazand acel 6 months + puteam sa jur ca nu au zahar, asta pana cand i-am gustat (eu detectez zaharul ca si cainii dresati sa gaseasca droguri) si contin "cu acte in regula"! Mai sunt cei de la Plasmon care sunt ok, dar destul de scumpi.

Bulinutza, scumpul de Rares, are el ceva de tot face febra, la noi a bantuit o enteroviroza dar Andra a trecut usor peste.

Mergi la inceput