Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (32)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Fetelor, daca mai vreti careva aparat de gatit de la avent, mi se pare super pretul:

http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-Combined-Steamer-Blender/dp/B003MAJ5OC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1346150088&sr=8-1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Lady sorry La multe lunite frumoase pentru Alexa cu intarziere. Sa fie sanatoasa si vorba bunicii mele "Sa o uite ghinionu'" asa cum am uitat eu sa-i spun multe lunite frumoase! .

Anca insanatosire grabnica!

Mady cum zicea si Alice fructele fermenteaza. Noua ni s-au recomandat doar in prima parte a zilei.
Daneza ms ptr raspuns!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Miruna si Vlad!
Ana, atat de mult imi plac mesajele tale de fiecare data, le savurez efectiv!
Nu stiu ce-a avut Johanna ieri ca a fost tare prost dispusa, greu ii intram in voie cu ceva iar azi-noapte s-a trezit din ora in ora, nu a vrut sa pape biberon, doar san a supt putin, dar insuficient ca sa se sature... Si la 7 dimineata era fresh. Nu stiu ce s-a intamplat.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Miruna, Vlad
- fetelor, nu stiu ce sa zic,Ilinca nu mai are probleme cu burtica de muult timp...nici nu mai regurgiteaza, decat f rar, mai scoate laptic asa cand se agita ea mai mult...ragaie singura....chiar nu sunt probleme...cam pe la 18:00 asha are a doua masa de fructe...asa e schema pediatrei...nu stiu ce sa zic.....eu oricum vreau sa-i mai dau si alte chestii...sa nu-i dau acealeasi mese in fiecare zi...
anca- pup sa treaca bubacred ca a fost f nasol...:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna
La multe lunite frumoase! Miruna si Vlad
Mady ma bucur ca nu aveti probleme cu burtica. Noi regurgitam inca..... Daca asta e schema ta de diversificare si Ilinca se impaca cu ea normal ca mergi pe ea..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

buna fetelor! Sunt si eu prin"zona", va citesc.

Lexi, si Filip a fost fff agitat toata noaptea..a stat mufat toata noaptea.. Nu stiu ce a avut, dar macar el a recuperat azi somnul, eu...nu..



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutare si de la noi!!! Ca si Alina .. suntem si noi prin zona si va citim.
Felicitari fetelor care reusesc sa posteze zilnic, multumim deasemenea ptr urarile de "la multi ani" ptr ziua lui Andrei cate un pupic si o imbratisare calda de la noi
Noi raportam implinirea celor 7 luni, am facut insfarsit si vaccinul de 6 luni(fara niciun fel de reactii adverse).2 dintisori si 8200gr.
Dupa o vara f frumoasa petrecuta la bunicii de la mare am avut parte de 5 zile de canicula la Timisoara.Andrei s-a umplut de bubite de transpiratie si caldura dar vad ca ii terc destul de repede.Acum va scriem de la Paris, vremea este buna, dimineata si seara racoare dar peste zi cald si frumos. Andrei a fost tare cumintel pe timpul zborului a raz gungurit si bineinteles dormit.
Cam asa pe scurt de la noi. Ma bucur sa aud ca bulgarasii se simt mai bine, sanatate multa celor care mai sunt bolnaviori.sa treaca repede .
Concediu placut celor care inca sunt in deplasare .
Va pupam si va imbratisam pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor.
La multe lunite, Miruna si Vlad!
Ana, atat de mult imi plac mesajele tale de fiecare data, le savurez efectiv!
Nu stiu ce-a avut Johanna ieri ca a fost tare prost dispusa, greu ii intram in voie cu ceva iar azi-noapte s-a trezit din ora in ora, nu a vrut sa pape biberon, doar san a supt putin, dar insuficient ca sa se sature... Si la 7 dimineata era fresh. Nu stiu ce s-a intamplat.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara



Lexi, multumesc, esti f draguta!
Sunt scrise leganand unul sau amandoi copiii cu picioarele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata!

La multe lunite frumoase!
Kariss Yasmin
Codrin Nicusor,


La multi ani tuturor bulgarasilor / fratilor / surioarelor mamicilor si taticilor care isi serbeaza astazi onomastica de Sfantul Alexandru.

Alice face si Alex miscarea sexi a lui Radu. Un pic mai stangaci din cauza gipsului dar e dulce rau.

O zi cat mai frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Frumoasele mele, am revenit alaturi de voi!!! A fost un sejur excelent, cu copil cuminte, mancacios si somnoros. Dar cum am revenit acasa aseara, a inceput din nou fataiala. Abia dupa ce am deschis larg fereastra, dupa miezul noptii, cand era racoare bine, a adormit si copilul meu. Asa e si cu bulgarasii vostri, prefera frigul in locul caldurii???
Alexa, sa traiesti si tu si puiul tau, sa fiti sanatosi si fericiti! Mi-a placut teribil consolarea ta cu "ta-ta-ta"...
dr_Anca, eu cand aud de diaree cu sange ma activez brusc! Dar daca tu zici ca n-ar fi enterocolita... Asa este, scaunul miroase oribil la enterocolita!

Mergi la inceput