FIV cu Dr. Dragos Albu 65

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

nu stiu cine m-a pus sa numar zilele care au mai ramas pana la ET .
acum am constientizat ca se intampla si mi se intampla chiar mie ... pana acum parca era vorba de altcineva, eram total detasata ... acum m-au apucat emotiile ... rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

annika , incearca sa te relaxezi si sa gandesti pozitiv
incearca cartea "the secret", ia-o ca pe o activitate care sa iti ia gandul de la ET (asa cum ai facut cand urma sa incepi injectiile), te va invata sa vizualizezi binele din tot ceea ce ti se intampla si astfel vei atrage numai lucruri bune in viata ta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Buna fetele.
Va urez bafta la toate.
Angi, mai vorbim la tel. Ai grija.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Cris,bine ai venit!Lucia Vaduva este asistent manager FIV,nu are legatura cu partea medicala,ea face ce-i comunica dr Albu,sms-uri....etc...la sfarsit iti da reteta parafata,iesirea din spital...etc
Mari,minunati,sa-ti traiasca fericito!
fetele luptatoare
Arabella,visand la 2prin FIV 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

rlk eu am patit-o sa imi vina la 17 si 19 zile. astea cred ca au fist cele mai scurte. pt orice eventualitate vb cu dr
Annika cand ai punctia ?
celelalte fete in focuri cand va tin pumnii ?
mariper sa iti traiasca puii. cum te descurci cu ei ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maripet spune:

Vecinica mea, ma descurc destul de greu penru ca au inceput colicii cu toate ca le dau diverse chestii pentru asta si am si cumparat niste biberoane speciale. este greu pentru ca trebuie si sa ma descurc singura toata ziua. Cand ies cu ei afara este o intreaga aventura. Stau la etajul 4 fara lift. Trebuie sa cobor cu ei in landou, jos la parter ii pun in carut (tin carutul la spalatoria blocului), cand ne intoarcem ii mutam din nou in landou si tot asa. mai greu este ca incep cam amandoi odata sa planga si nu pot sa-i iau in brate sa-i potolesc. Am tot cautat sa cumpar marsupiu pentru gemeni si nu am gasit.
revin ca a inceput rascoala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Qiao, punctia o am programata ptr luni.
Trebuie sa iau ceva cu mine ptr luni: pijama, apa, periuta, pernuta ?
Anestezia e rahi?

pentru a ma pregati psihic ... mi-am luat concediu: maine dupa monitorizare fug la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Arabella multumesc.Am vb cu ea doar la telefon si prin e-mail pentru schema de tratament si mi sa parut foarte amabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

ola gagici!

annika nu trebuie sa-ti iei nimic la tine, iti dau ei tot. ajungi acolo, te cazeaza intr-un salon, iti dau o camasa de-a lor, iti pun o perfuzie, cand e gata perfuzia urci la punctie, te asezi confortabil pe "masa de lucru", iti baga anestezic in vena si ti se rupe filmul, te trezesti peste 20 de minute ca si cand ai fi atipit, o sa te simti un pic ametita, te duc inapoi in salon, in 15 minute o sa iti revii complet, mai stai maxim 30 de minute si pleci acasa.
sa nu uiti sa nu mananci/bei/fumezi deloooc in dimineata respectiva!!!

rlk nu stiu ce sa zic de menstra ca la mine respecta programul.vorbeste cu dr.
te-ai hotarat cu laparoscopia? cand o faci?

pupici gagici!

---------------------------------------------------------------------------
2 ani de incercari trompe infundate hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

annika nici o grija cu punctia, tu trebuie doar vii cu oole. sa nu te parfumezi sau sa folosesti produse cu alcool. alcoolul e daunator embrionilor si cum punctiile sa fac in aceeasi sala cu ET e bine sa avem grija de puiuti. si ar fi bine sa nu ai ungiile date cu oja la maini, e un factor de monitorizare cat esti sub anestezie.
maripet iesi cu ei in moghioros ? poate ne intersectam. sper sa treaca colicii cat mai repede.


Mergi la inceput