FIV cu Dr. Dragos Albu 65

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Mie mi-a lasat o impresie buna ............am colaborat fff bine cu ea ,a fost de fiecare data fff atenta cu mine ,eu una am cuvinte de lauda pt ea!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Multumesc tare mult Angelica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

voi ati cunoscut-o personal pe Lucia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Eu nu, doar prin telefon si e-mail...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, cu Lucia o sa va intalniti cel mai probabil la punctie si apoi la ET. Nici eu n-am vazut-o pana atunci, dar am sunat-o sau i-am trimis mail de cate ori am avut vreo intrebare legata de tratament.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Astazi am stat vreo 3 ore sa intru la dr. Albu... asta pt ca acum 3 saptamani cand am avut prima echo am incercat sa fac programare si deja nu mai era loc. Prin urmare mi s-a spus sa vin printre programari. N-am facut decat o vizualizare de control, adica sa vedem ca mai e acolo si ca ii bate inima. Se pare ca e ok, avem 10 saptamani, am recoltat sange pt bitest si asteptam urmatoarea echo. In caz ca nu stiati, dr. lipseste din nou intre 3 si 12 septembrie.
pupici tuturor si mult succes fetelor care sunt acum in focuri

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

crystyne bine-ai venit si sedere placuta. Lucia este o persoana placuta, dar aeriana din punct de vedere medical - mie mi-a zis vreo 4-5 prostii la doua fiv-uri: noroc c-am intrebat fetele si i-am mai dat sms-uri lui Dr. White, ca altfel ma baga in sperieti rau de tot. Deci, cand ai vreo nelamurire, sau te sperie cu vreun sms, fie ii dai sms doctorului, fie intrebi pe forum. Oricum ar fi, nu sta singurica, ingrijorata, facandu-ti tot felul de scenarii, ca inainte, in timpul si dupa un fiv e important sa stai cat mai linistita

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Multumesc tare mult fetelor pentru raspuns.Artistica sper sa nu stau prea mult pe aici ,dar cum sunt la inceput de drum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Scuze Aristica te-am botezat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Buna dimi, fetele!
Eu din pacate nu vin cu vesti prea bune.
Dupa acea intarziere de 8 zile, mi-a venit cm ca de obicei aprox. 5-6 zile si am considerat ca a fost doar o dereglare. Acum in ziua a 11-a se pare ca imi vine iar cm !!!
Sunt fff ingrijorata. Voua vi s-a intamplat asa ceva? Cred ca este din cauza stresului pe care il traiesc zilnic, tatal meu este foarte bolnav, sta la noi impreuna cu mami si urmeaza un tratament greu de suportat si cu destul de putine sanse de vindecare Sa fie din cauza stresului 2 cm pe luna? Uf, sunt atat de obosita fizic si psihic!
Va pup!

Mergi la inceput