Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Ioana, stiu ca e normala o temperatura mai ridicata in timpul sarcinii, dar 38 mi se pare cam mult. Stiu ca medicul meu mi-a zis ca pana in 37.5 e ok. Eu nu am avut mai mult de 37.2. Nu il poti suna pe medicul tau sa il intrebi?

Mara, singura zi in care mi-a fost rau la sarcina asta a inceput sa imi fie rau de noaptea, m-am trezit de greata ce imi era si m-a tinut greata pana a 2-a zi dupa-amiaza.

9+

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


'Neata!

Poftiti la cafea!
Eu beau una dimineata.

mara-i multumesc!
Nu. Am luat-o cu un termometru de frunte.
Acum ma simt bine.
M-am culcat m dvm aseara si chiar m-am odihnit.
Greata am avut la sarcina cu Justina, numai ziua.
Mai ales de la ardei, zarzavat.
Cam pana pe la 3 luni m-au tinut.
Sper sa scapi de ele cat de curand!

ioana_55 am inteles!
nicole_tm scrie 10 mesaje , orice..chiar daca iti vor aparea m tarziu. Apoi nu vei m fi moderata.
Didi81 nu am inca un medic.
Nu stiu la cine sa merg.
Trebuie sa ma hotarasc.

O zi frumoasa sa aveti!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Buna dimi,
Am luat si eu rezultatul de la dublu test si mi-a iesit bun
De aseara ma doare in gat, ma doare capul, dar sper sa-mi treaca.
Cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Neata la toate burticile!
Eu m-am trezirt din nou cu o foame iesita din comun,nu mai stiu ce sa mananc sa-mi tine de foame mai mult.Azi am venit la lucru cu o plasa de fructe ca daca tot mi-e foame intr-una macar sa mananc ceva mai sanatos
mara-i mi-e mi-e greata in timpul zilei,noaptea dorm dusa si ma mai trezesc sa merg la baie(de vreo 2-3 ori pe noapte),dar probabil la tine este invers.
Micole_tm ma bucur ca este cineva din tm in aceasta odise si eu sunt tot din tm :)

O zi buna la toata lumea

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Irinukaa pe mine la ISIS ma intereseaza daca au consilier de alaptare si daca au plan de nastere implementat in contracte. Mai ales daca il respecta . Asa info pot obtine si eu dand telefon dar nu se compara cu experienta unei femei care chiar a nascut acolo si a intrat in contact cu personalul.

13+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

ma intereseaza experientele femeilor care au nascut normal, nu neaparat in apa si fara medicamente pentru dilatatie, calmare, etc.

13+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

pana la urma am sunat. din pacate nu au contract cu CAS si cel mai ieftin pachet este 800 euro- ceea ce nu e mult. per total suna ok . ramane sa mai fac sapaturi.

13+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mi-au iesit si rezultatele la analiele de secretie. Candida, fireste . Dar banuiesc ca daca nu se manifeste nicicum si nu ma deranjeaza, nu o sa iau nici un tratament, ca e ceva firesc pana la urma. Nu cred ca mi s-a intamplat vre-o data sa nu imi depisteze candida la analizele de secretie...

9+

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Neata fetelor. am fost si eu ieri la eco si l-am vazut pe bebe si i-am auzit si inimioara bebe a recuperat un pic fata de primul eco are 7w2d si 1.06cm, m-am bucurat enorm sa vad ca e bine mai ales ca sambata am ajuns la urgente din cauza unei sangerari mai abundente. eram sigura ca l-am pierdut dar la eco la urgente bebe era bine si i-am vazut si inimioara cum palpaia
Din pacate am si un hematom (nu stiu de unde a aparut) si merg si joi la eco sa vedem daca s-a reabsorbit. sunt increzatoare in copilasul meu si sper ca Dumnezeu sa ma fereasca de alte sangerari pentru ca voi ajunge la nebuni (mai ales ca vineri seara plec o sapt in Grecia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Baby_kiss nu fi stresata si eu am avut la 7 saptamani la Miriam un hematom +bebe nu era pozitionat bine si la 9saptamanitoate erau bune si frumoase, fara hematon, bebe super in forma, cum este si azi . Mi-a rasturnat toata casa.
Eu ieri am fost foarte suparata. Am fost l a doctorita de care v-am zis . Analizele toate perfecte si a zis sa facem si eco daca tot is acolo. Si la eco s-a vazut totul, si bebe de numa', dar zice doctorita nu-i vede colana, adica vedea un spatiu care zicea ca nu are ce cauta acolo.Mi-a zis ca poate fi si de la pozitia care nu prea era ok,e prea mica sarcina si zicea ca la 12 saptamani se va vedea mai bine.
Ecograful l-a primit de o saptamana si nu stiut nici sa-mi masoare pe bebica. Sper ca doctorita sa se insele.Nu ma mai duc la ea.E o femeie cam ciudata.
Va dati seama ca ieri am fost praf si nici nu am avut chef sa intru pe forum.
Abia astept sa ajung la doctorul meu saptamana viitoare. Acolo au un ecograf performant am inteles.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Mergi la inceput