Buburuze de mart-apr2013(3)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata fetele!

Si io p-aici cu o stare de greata de n-ai vazut desi sunt abia mancata...Confirm si io greata si inainte si dupa masa, foamea mare, desi la prima sarcina nu am fost asa mancacioasa, cel putin nu in primul trimestru...dar probabil ca acum vin cu un bagal slabit dupa mine:))

Ioana - felicitari ptr baietel! Sa fie sanatos! Si mie la dublu test mi-a spus doctorul ca e fetita, apoi am avut confirmarea la un eco abdominal normal si apoi la 22 de saptamani deja eram linistita!

Despre ecografii...nu am avut decat ecografii abdominale in prima sarcina...patru mari si late, de confirmare, 12 sapt, 22 sapt si 32 de sapt...asta a fost tot...in rest analize peste analize...si acum am un set frumos de facut dar astept sa iau banii ca sunt in gaura rau de tot luna asta...deh ma nuntesc sambata:))

Va poop si va doresc o saptamana usoara fara greturi, daca se poate:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Inca ceva: si io sunt convinsa ca desi sunt la a doua sarcina vor fi chestii noi de invatat in mamicie...asa ca ma bucur ca sunt printre voi!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si bebelas la purtator 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Ce super de cele de la Constanta , Brasov si Bucuresti puteti sa nasteti in apa .Super. Cu toate ca si Clujul e foarte dezvoltat la capitolul medicina, asa ceva nu avem inca.
Si sincer sa va zic experienta mea de la Stanca (adica de la stat) a fost una pozitiva, personal foarte pregatit,conditii acceptabile si costurile foarte mici( in total maxim 500 RON). Sper sa fie si a doua oara tot asa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
10 saptamani+

Buna!
Si eu tot la stat am nascut ambele fete. Acum tot la stat as vrea (daca mi se pozitiveaza testul ), numai ca maj au plecat la privat.
Cand am intrebat daca sunt fete din Constanta,am intrebat in ideia la ce medici merg.

Eu sunt in pauza de masa (imi pot lua oricand, dar abia acum am reusit sa pap).
Din Aprilie am inceput serviciu. Si daca e sarcina la anul tb sa intru in concediu. Mult am m lucrat.
O zi buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ioanact cand mai faci test? tin pumnii

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Casandralin la noi in odisee a existat o mamica (de ea imi amintesc sigur, poate si mai multe) care au nascut la Isis.
Ce te intereseaza mai exact?

Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Citat:
citat din mesajul lui mara-i

Ioanact cand mai faci test? tin pumnii

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 9+

Buna!
Multumesc!
La jum lui Septembrie.

In alta ordine de idei, am temperatura corpului aproape 38.
E normal sa ai temperatura (38) in timpul sarcinii?
Simt si intepaturi in dreptul ovarelor.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010) +5+
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ioanact temperatura trebuie sa o iei dimineata inainte sa te dai jos din pat. Eu am stiut ca sunt insarcinata cand s-a mentinut 37 gr mai multe zile la rand pana am vazut testul pozitiv(pe urma nu am mai luat temp)dar fiecare organism este distinct si apropo temp o iei vaginal?
Inca o data tin pumnii sa fie puisor

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Ioanaact, ti-am zis de editura tocmi pt. ca nu stiu dak se mai gaseste in magazine. Eu am comandat-o pe site-ul editurii .

Aruam, felicitari pt. DT bun

Multumim de felicitari, eu si bebe, si de sfaturile legate de placenta, acum chiar nu conteaza ce o sa fie, baiat sau fetita, sanatos sa fie, ca asta e cel mai important



12+
Multumesc Doamne
PAI 1 homozigot, MTHFR A 1298 heterozigot si Factor XIII heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna seara tuturor!
Mai dureaza putin pana scap de aprobarea moderatorului, dar e ok si asa. Intre lucru-casa-somn (mult somn) apuc sa mai scriu si un mesaj pe forum. Dar pe cuvant ca citesc tot ce scrieti :)
arianna05 - da, sunt din Timisoara
Chiar citisem ca fetele spuneau ca si laBucuresti si la Constanta se poate naste in apa, mi s-ar parea fascinant sa fie si la noi, dar eu inca nu am auzit de asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu am stari de rau si de greata si in timpul zilei dar noaptea este cu adevarat calvar. A mai patit careva sa aiba stari de rau noaptea?

de Robert Andrei(18.05.2009) si 10+

Mergi la inceput