Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 14

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Cristina felicitari pt bilant! Tin pumnii sa fie totul bine la eco
Mada felicitari si voua pt bilant!
Mirela el daca nu mai vrea sa pape nu mai deschide deloc gurita si fereste capul cand vreau sa-i dau.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

am intrat la odiseea de mai - iunie. nici acolo nu e activa Titi.
mada, felicitari pt bilant si poate va lasa in pace febra.. dormiti linistite in noaptea asta!
EDIT: m-a apucat nostalgia. m-am uitat pe pozele Alexiei din priemele saptamani de viata.. cat era de mica.. au trecut 5 luni jumatate si ea face atatea chestii noi.. mananca .. si e asa schimbata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Miha, dieta consta in 2 mese pe zi si fara snack/uri aiurea. nu/mi vine sa cred ca eu care mancam orice si mai ales seara - cand m/am mutat la pragfa lucram pana la 22 si apoi incepea viata mea - aveam 53 kg si acum mananc de 5 ori mai putin si am 10 kg in plus.

Cristina, eu cred ca e ok acel carrier. Asa pare. De testat nu l/am testat. Mi se pare super ca se poate atasa la scaun. noi suntem plimbareti si mergem la restaurante unde nu sunt scaune pt copii, sau sunt ocupate, asa ca ar fi binevenit.

Magda, chiar marisoara fata ta. se vede ca ii merge super bine. la noi nu se introduce carne pana pe la 10 luni. unii recomanda de la 7 luni. finn a mancat carne dupa 1 an. oricum nu e mare fan carne. doar tocata si carnati.

Happy, foarte frumos mananca Alexia.

Si eu ma uit la Euan cum creste si mi/e dor de el mic, mic cand il tineam cu o mana. Tare as mai vrea un bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Fetelor eu vreau sa cumpar o canuta pt laptic sa trecem peste faza cu biberonul .se numeste doidy cup .Scriu de pe tel so nu stiu sa pun link dar dati o cautare.cica se foloseste cu succes de la 3 luni .Acum cativa ani cand lucram la o cresa am vazut in bebe de 6 luni band don canuta aproape singur Adica I-o tineam noi la gurita si el bea. Azi am trecut si noi pragul de 7 kg.Va dam o felie de tort de dieta.apropos eu am Tinut dieta Dukan cu succes .Am dat jos 18 kg cu ea.acum cochetez cu ea ca mi-e teama sa o tin strict din cauza alaptarii. Dara am vazut unde- s bitoanele cu evaluarea .o sa ma revansez si o sa te evaluez pozitiv de acum incolo.De unde ai comandat borcanelele pana la urma Daca tesco nu livreaza?as incerca eu sa ajut cu livrarea Daca vrei ceva de la tesco .numa zi .cum se numeau celelalte borcanele ,Holle?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

ei... deja te gandesti la bb3? il mai faci?
pe mine deja ma intreaba apropiatii de bb2 si raspunde ratiunea pt mine 'nuuu.. nu e cazul inca'
am ramas surprinsa de raspunsul sotului meu la o intrebare legata de bb2. a zis: da, il facem... peste vreo 2 ani.
insa noi.. n-am discutat niciodata despre asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

haha... si noi ne gandim la bb2 dar cred ca pe la anul in iarna incepem "munca" la el

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

ce-aveti fetelor? io n-am curaj inca de bb2. sunt eu mai ciudada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Carstea, eu nu sunt fan doidy cup. Finn varsa peste tot cand bea cu cana daca nu este atent. voi incepe cu cea in forma de doughnut si apoi cu pai. La noi Tesco are foarte putine produse englezesti din pacate. Sotul mereu sufera dupa diverse. avem un magazin care aduce produse englezesti dar sunt cam piperate unele. Eu am incercat sa iau mancare la plic de pe amazon uk pt ca era la pret super - 6 sau 7 plicuri la 6 lire si ceva. numai ca nu trimit aici. la noi e aproape 2 lire un plic la magazinul englezesc si nu prea multe variante.

Happy, da, noi vrem si bebe 3. il vroiam de cand am aflat de bebe 2. dar depinde foarte mult de finante. daca stam aici si dam copiii la scoala internationala o sa ne rupa la buzunar. e 16.000 euro pe an scoala incepand de la 5 ani!!! sotul vrea sa ne mutam in Danemarca ca sunt scolile mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

JD eu ma gandeam sa incep cu canuta ca un substitut al biberonului .tu ai incercat-o la Finn? Uitasem sa zic ca am masurat azi orezul si Papam cam 100 gr.de ziua ei pe 27 incercam si o lingurita de morcovel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

JD, wow. 16.000 pe an???
Cristina, eu am incercat sa ii dau Alexiei supa la canuta cu cioc. nu a stiut sa manance cu ea si nici nu am insistat. mai astept putin.


Mergi la inceput