Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 14

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Tala, nu am aflat de la ce mi/a fost rau. Oricum sunt mai bine. Si ma bucur ca am scapat de pofta de mancare si pot sa pun dieta in aplicare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Jd, ma bucur ca te simti mai bine ce dieta pui in aplicare?

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

neata



retrag tot ce am zis de dormit,program ...si tot,aseara a adormit la 8 fara ceva cand m-am dus si eu in pat pe la 10 ardea,de la vaccin banuiesc ca nu avea altceva,a luat pt prima data in 5 luni si 10 zile cat are tachipirina,e groaznic sa iti vezi copilul bolnavior,avea 38.8 si era rosie la fata.Nu ma prindeam ca are febra daca nu ii dadeam biberonul,ieri a mancat doar de 3 ori si a sarit a patra masa pt ca a adormit.
Mi-am pus tel sa sune azi noapte din 2 in 2 ore,pe la 2 deja nu mai avea deloc febra,acum vad ca iar o ia,e cam calduta.
oricum plecam acusi la pediatra.

Sa ne fereasca Dumnezeu de boli,febra si altele!!
o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Mada, sanatate multa! Tinem pumnii sa fie bine si sa nu mai faca febra

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna mamici
colaci de inot pt copilasi http://colaceibebe.webs.com/
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Magdalena multa sanatate fetitei!!
eu citesc in fiecare zi doar ca uneori nu mai am chef sa scriu chiar daca vreau, alteori nu pot decat cu o mana si nici asa nu ma apuc si uneori salvez un mesaj cand reusesc sa scriu cu doua maini dar nu il mai trimit.

Luni mergem si noi la eco de sold ca pare sa nu fie in regula.
Are 7300 gr la 4 luni jumate si 67 cm, in rest este de nota 10, asa a zis medicul , asta stiam si eu fara sa imi zica .

JD daca tu zici ca este bun marsupiul acela am incredere in tine , parca ma bate gandul sa cumpar si eu doar ca in viata mea nu am comandat de pe ebay.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

fetele.. am pus un video cu Alexia la masa pe picasa. sa vedeti voi ce frumos mananca pisica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

La multe lunite Rebeca!
Mada tinem pumnii sa scapati de febra
Mirela chiar ca mananca frumos, bravo Alexia! Andi vrea sa tina si el de lingurita, vrea sa bage manutele in castronel si tot asa . Cand terminam de papat are mancare si pe nas la cat de "linistit" sta . Oricum eu sunt multumita ca papa

pupici

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

avem bilantul de 5 luni si jumatate aproape

8,600 gr si 74,5 cm

febra era de la vaccin,pana la urma ia facut tot doua vaccinuri ca la primul doar ca nu m-am uitat eu,are si un loc tare langa intepatura ca o galma,am vazut-o acum si e rosie,sa sun pediatra?e normal?


in rest e bn,are dimensiunile de un copil de un an,diversificarea dupa 6 luni,e diversa fata de ce spuneti voi,adica se da primul fel al doilea si fruct,primul fel constand in leguma frulate sau cum se zice,apoi carnita sau peste si fruct de sezon,binenteles in cantitati ff mici,cat mananca ea,a zis sare si zahar dupa un an,un strop de ulei de masline presat la rece branza parmigiano se poate pune in primul fel,la final mi-a zis mancare cat mai proaspata,fara prostii gen cornulete si ce se mai gaseste prin magazine,cat mai natural,daca vreau sa ii dau ceva,doar facut in casa nu cumparat.In mare tot ce mancam noi sa ii dam si ei,dar gatit mai light fara sare prajeli.

cam atat imi aduc aminte

aa de vaccinul antigripal am intrebat,mi-a zis ca e bn de facut ca sunt tulpini ff agresive si pe cei mici ii afecteaza ff rau deci in noiembrie probabil il vom face.

acum doarme Mayuta mea,aseara m-am speriat rau de tot,mai bine zis panicat!!nu stiam ce sa fac,pana la urma instincul matern le rezolva pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

multumim de pupici Andi! Alexia doar daca nu ii place ce mananca da din maini si imi loveste lingurita. in rest.. mananca. acum a adormit. era treaza de azi dimi.. urmeaza supa cand se trezeste. am emotii

Mergi la inceput