Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 14

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Scuze nu Danaang vorbea de radiografie, ci Oana.Sunt prea somnoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanace spune:

Danaang, multumesc de raspuns. Noi am reusit sa ne programam destul de repede la Vasilescu, am sunat intr-o zi de joi si ne-au luat marti la consult.Imi pare rau ca aveti probleme. Faceti gimnastica medicala?
Annadisi, intr-adevar m-au chemat la control la sase luni Dan Cosma si Miu. La Vasilescu cred ca o sa ma duc din proprie initiativa. Eco transfontanelara inca nu i-am facut. Tu unde ai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

buna dimineata

raportam 31 de grade la 10 dimineatadoamne cat e de cald!!!

noi am facut eco de sold,era totul ok,eco la cord si la fontanela nu am facut nu e obligatorie sau cel pputin pediatra nu ne-a zis nimic.
Maine avem vaccin,am niste emotii cu carul...sper sa nu faca febra.

Dara parca tu intrebai de efecte dupa nastere de la anticoagulant,sincer si eu am acum dureri de spate care inainte nu le aveam,le-am pus pe seama kg din sarcina si ridicarea copilei de 8 kg poate fi si din alte cauze?nu prea am inteles ce dureri ai tu scuze,sunt cam grea de cap.Ce am observat e ca am ff multe vene mici sparte,nu varice,pe buci(nu stiu cum sa le spun) si pe picioare in jos sunt tare inestetice,poate fi de la greutatea sau stat in picioare sau Fragmin?
voi aveti goluri de memorie sau cum le zice?eu nu imi aduc aminte ce am facut ieri,de ex am citit ieri cap antetior si aveam asa mult de scris deraspuns acum am alb in cap,stiu ca am citit dar nu imi aduc aminte ce!!!
Felicitari pt bilanturile frumoase ale strengarilor,pt cei care au inceput diversificarea si le merge bine,in fine pt toot
mai citesc odata cap ca tot doarme copila mea
o zi racoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

mhh am uitat ceva(off topic)
va servesc cu o cupa de sampanie si o felie de tort,azi implinim 3 ani de la casatorie,3 ani de fericire,3 ani de certuri si impacari,3 ani de iubire!La multi ani inainte tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaang spune:

Oanace nu sunt probleme acum, eu le-am considerat probleme, dar in final e totul ok, nu fac gimanstica medicala, Giuliei i-am pus cate 2 pampersuri timp de 6 sapt ca nu ii era bine prins capul femurului in articulatie si de aici se punea diagnostic de displazie mai tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Premergator nici eu nu voi lua. Sper sa mearga si apoi sa se ridice in picioare.

Stiti daca pot congela sucul de morcov la pungute de lapte? Vrem sa plecam maine si n-as vrea sa car tot storcatorul pentru cativa ml...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

nici eu nu voi lua premergator sper ca va merge la inceput in 4 labe si apoi o vom ajuta noi,ma gandesc ca 2-3-4 luni pana invata singura sa mearga nu om muri sa stam aplecati,parerea mea.

VOOI congelati fructe legume de sezon sa le dati mai incolo?eu am luat de la tara legume bio,din sursa sigura,le-am congelat,dar cand le dau la fata mai au aceleasi vitamine?sunt bune si asa?parca zcea cineva ceva dar nu mai tin minte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Oana transfontanelara si abdominala iti recomand numai la ECODIAGNOST, pe Doribantilor e dr.Ilies,iar la Cardiomed (acelasi aparat) la dr.Branda.
Dr.Branda e f bun si renumit.info gasesti pe net!

Magdalena eu congelez absolut tot,am congelat inclusiv pepene galben!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annadisi spune:

Magdalena la multi ani fericiti si de acum inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani fericiti impreuna, Mada!
Amy, merge congelat pentru transport daca plecati cateva zile sau renunti la el tot asa pentru cateva zile

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput