LMA Juniori de Iulie-August 2004*8 ani*(102)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani Luca! sa cresti mare, destept, frumos si plin de noroc.

Am ajuns si noi de o saptamana in state. M-am acomodat greu, ca niciodata aici, gandul fiindu-mi tot acasa, adica in Romania.
Eu deja am o saptamana de scoala si o raguseala pe cinste dupa 6 ore zilnic de turuit la tabla.
Adela incepe scoala marti, si acum ma creiereste cu lista de rechizite. Deci weekendul acesta shopping scrie pe noi. Bani sa vedem de unde ca -am cheltuit pe totiin Romania.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Polux, bine ati revenit acasa ! Poze din vacanta nu ne arati ?
Mult spor la cumparaturi, eu am luat tot ce am crezut necesar, am scapat de acel stres, il mai am doar pe cel legat de petrecerea de vinerea viitoare cu 19 copii :(((



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana nu ati mai ajuns la mare..asa-i?..de ce sa-ti fie gandul aici??..uitaaaaa...ca-i tare bine acolo

Noi am fost agatati pe strada de o familie..care avea o masina identica cu a noastra!....se intorsesera dupa 17 ani de locuit in USA!...trebuie sa ne facem timp s ane vedem..deja ne-au sunat cand ne intalnim

Am verificat invitatiile,daca m-ati bagat la idei ..sunt pe bune,chiar ma gandeam cum sa-si bata joc de mine administratora circului ..so...mergem la circ..spre bucuria lui Luca!

Daria ..19????..wow..good luck!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani Luca! Sa fi sanatos si sa ai o viata minunata! Kimcum a fost la circ?
Liliana, bine ati ajuns acasa! Cum a fost vacanta? Adela ce a spus, mai vrea sa vina in Romania?

Pana la urma sentimentul meu cu inceperea scolii pe 17 a fost corect Guvernantii nostri sunt complet batuti in cap! Ma bucur f. tare ca mai au copii o saptamana de vacanta, dar nu sa aflam cu o saptamana mai devreme.

Vacanta noastra e super, am vazut Cetatea Rasnov si Branul, am dormit la o pensiune la Pestera cu un peisaj care iti taie respiratia, am fost la Brasov, am urcat pe Tampa si am fostla Aventura Park. Din pacate copii nu prea sunt impresionati de peisaje, le-a placut Rasnovul, in schimb pana acum pe primul loc este Aventura Park. Drept sa va spun si mie mi-a placut tare mult, sper sa revenim la anul cu mai multa conditie fizica si sa ne suim si noi in copaci. Acum vedem Cetatea Fagaras si maine facem Transfagarasanul, din fericire tine si vremea cu noi.

Sa aveti o saptamana super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

e toamna iar ... da-s 35 de grade, si noaptea e un cald...totusi bine ca mai e vacanta un pic

Oliv, si la noi se dau invitatii din alea copiilor la gradi si la scoala, insa adultul trebuie sa-si plateasca biletul, pt copil e gratis. Tot circul americano era si aici

s-avem sanatate si-o saptamana faina !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

A fost f incantat de circ..el a mai amers acum vreo 2.5 ani..deci mic..acum am stat si-n primul rand..si a fost in delirInvitatiile au fost bune , nu erau din cele date la scoli..asa ca am scapat de 100 ron dar tot am dat pe vata de bat(ca-ci nu mancase sau cel putin nu-si amintea..pop corn..poza cu camila..).

Ce veste minunata cu scoala!!! Nu eram pregatita

si cand citesc cume ste in Norvegia..ma apuca..singura mamica cu care am interactionat mai mult la scoala..a plecat In Norvegia..asa ca acum primesc emailuri despre cum este scoala acolo de relaxata...si copii si parintii..si mai ales cadrele didactice..nu vreti sa stiti!Ea era una dintre mamici care si daca nu emigra ar fi mutat oricum copilul, conflicetele cu d-na au fost si mai mari ca la noi..si tot pe prostii..unghii...celular..minuni din astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ce faza cu intarzierea scolii cu o saptamana... de tot rasul curcilor.
Andreea, poze, poze! si zi de pensiunea aia, nume, loc, tot
Daria, moama, 19 invitati. ne-ati luat
spor la trebi sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roxana, sunt handicapati...au luat din vacanta de Craciun. Aia era cea mai tare chestie reinventata si acum s-a dus! Iar ne intoarcem din vacanta la 3 ianuarie!
Liliana, bine ai revenit!
Olivia, nu e bine in Norvegia...e frig!
Andrea, vrem poze!

Eu nu am reusit sa duc fetele nicaieri in weekend, am avut petrecerea unei fetite, am fost la cumparaturi, restul timpului s-a duc pe activitati administrative...

De cateva zile am introdus dictarea de dimineata (o juma' de ora ii dau dictare dimineata, cand e cu mintea odihnita. Asta inainte sa plec la servici ...sper sa nu ma dea afara pe chestia asta, ca ajung cu juma' de ora mai tarziu...)

O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ba cica au luat din vacanta de primavara. oricum e clar ca nu se stie nimic clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Ziua buna dragelor,
altii s-au saturat de scoala si voi nici gand sa incepeti Eva zice in fiecare dimineata la 7 cand ii dau desteptarea ca vrea sa se lase cica oricum ea stie tot ce ii trebuie, sa citeasca, sa scrie, sa socoteasca gata cu scoala!
A trebuit din pacate sa renuntam la innebandy din cauza programului naspa si acu ne-am apucat de fotbal ieri am cumparat pantofii cu crampoane, aparatori, sosete, urmeaza sa comandam costumul la club cu numele ei sambata a dat primul gol din lovitura de pedeapsa
Pupam, o saptamana frumoasa

Mergi la inceput