Jurnalul Monicai

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Multumesc DC ca ati facut iar "Jurnalul" sticky!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu muncesc, muncesc, sa stiti, chiar daca nu am mai raportat. Dar am o maaare problema: cand dau de un subiect interesant, de pe vremea cand eu nu activam, ma ia valu' si ma apuc sa-l citesc...tot...si uite asa parcurg eu 20 de pagini in care doar 1 postare e a Monicai... Ce sa fac, mereu mi-a placut sa citesc Oricum ma mobilizez sa respect si eu termenul!
De exemplu acum am dat de un mesaj care m-a bulversat:
"Trimis la: - 17/10/2009 : 20:08:41
Clar cel putin doi copii!
Eu dintotdeauna am vrut sa am o fata si un baiat.Am tot amanat,iar la 30 de ani am incercat si nimic ... Au urmat investigatii,tratamente si pana la urma a sosit fetita la 36 de ani! Eu mai voiam neaparat sa apara si baiatul,dar sotul nici poveste! Dar culmea, a sosit si el pe neasteptate si neprogramate,acum la 39 de ani asta dupa ce de cativa ani tot priveam cu jiind la familiile ce aveau cate o fetita si un baiat si imi plangeam de mila ca eu probabil nu mai apuc Sotul a facut urat tare cand a aflat ca-s iar gravida,dar nu m-am luat dupa el si acum e topit dupa flacau Nu mai zic de surioara lui,care dealtfel a tot comandat sa "ii cumparam" un fratior !!!

E-adevarat ca eu am ajutor ca sta maica-mea aproape si m-ajuta oricand,dar pe de alta parte avem dezavantajul varstei,eu am deja 39 iar sotul 49 de-aia a si tot comentat el ca nu mai vrea alt copil,ca e prea batran."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Pana la urma partea de copy paste cred ca este cea mai usoara...mie mi-a fost greu sa selectez mesajele...toate mi se pareau importante...

mi-a placut mult semnatura care a avut-o anul trecut "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"...

Anul asta a scris fara semnatura!


Voi incarca partea mea de copy paste...aproape brut pot spune.

Sugestie: la selectie poate se uita mai multe persoane pe aceleasi sectiuni pentru a se ajunge la un numitor comun. Mie personal mi s-ar parea mai usor de selectat si de spicuit in etapa a doua daca as avea listate mesajele , sa fac notite sublinierii etc...

La Discutii generale sunt amestecate subiectele ...

Este o munca foarte frumoasa, dar dureroasa... ma bucur ca am putut sa ajut si eu macar putin...bine,sau mai putin bine cum am reusit eu sa fac treaba asta!

Am tras sa termin fiindca ma ajung ale mele probleme din urma, insa cand am timp ma mai uit, daca imi vine vreo idee va spun.

Ziceam ca mai arunc eu o privire peste mesaje, dar poate o face altcineva ca stiu ca sunt fete disponibile si eu nu as putea acum sa o fac pe indelete cum mi-ar placea.

Pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox
mi-a placut mult semnatura care a avut-o anul trecut "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"...


poate fi folosit ca si motto al jurnalui sau al unui anume capitol di cartea jurnal.Zic si eu.Umila parere.Nu neparat de luat in seama!( stiu ce a zis Elenii in mesajul de inceput-cu bagatul in seama pe parcurs)

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Exact la asta m-am gandit si eu My_Lady0091, la un motto ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Dragelor, nu-s chiar o zmeoaica. Dar din pacate experienta lucrului in echipe mari m-a invatat ca uneori prea multa relaxare si democratie duce la disipare si nefinalizarea prouectului. De aia poate sunt un pic mai "rigida", fac un efort sa fiu asa, nu mi-e deloc felul.
Multumesc pentru ajutor si pentru intelegere.
Weekend fain.
E.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ia uitati ce am gasit intr-o semnatura mai veche...
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

N-am mai scris nimic aici dar lucrez. saptamana asta sunt in concediu, dar vrem sa mergem la munte cateva zile.
sper sa ma incadrez in termen.
voi ati terminat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ia uitati ce am gasit intr-o semnatura mai veche...
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4





DE VANZARE

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Ia uitati ce am gasit intr-o semnatura mai veche...
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Io nici n-am mai deschis link-urile cu poze si filmulete, sunt ffff multe prin mesajele ei.
Citind mesajele ei parca ii aud tot timpul vocea.
Muncesc si eu, desi mai am ff mult, sper sa reusesc sa termin pana la termen.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput