Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ILONA_21 spune:

Dumnezeu s-o ierte!Condoleante familiei indurerate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

Condoleante!Pacat de ai ei copii si de tineretea sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Sunt profund indurerata. Cuvintele nu imi sunt de nici un ajutor in a-mi exprima durerea pe care o simt in acest moment.
Azi nu mai esti unde erai, dar vei fi īntotdeauna īn sufletele noastre, in sufletele si inima copiilor tai...
O rugaciune, o floare, o lumanare si lacrimi de durere pe tristul tau mormant, draga Monica70!Dumnezeu sa te odihneasca in pace, iar pe cei ramasi sa-i mangaie.
Sincere condoleante.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

condoleante!
monica odihneste-te in pace si multa putere familiei indurerate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Sincere condoleante. Cuvintele sint de prisos. Mult curaj sotului si copilasilor dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ce soarta cruda!

Monica, odihneste-te in pace!

Multa forta sufleteasca familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Tocmai am recitit toate mesajele pe care le-am schimbat cu Monica si m-a luat plansu'... :(( :(( :((

Parca mai ieri imi scria si acum... Of...

Din mesajele medicale se vedea ingrijorarea, dar si un plin de energie, cauta solutii in toate partile... :(( :(( :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Daca exista dumnezeu, unde era cand Monica ii cerea ajutorul? Sunt revoltata.
Condoleante familiei. Copiilor le doresc sa mosteneasca sufletul deosebit al mamei lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

Sunt profund indurerata. Cuvintele nu imi sunt de nici un ajutor in a-mi exprima durerea pe care o simt in acest moment.
Azi nu mai esti unde erai, dar vei fi īntotdeauna īn sufletele noastre, in sufletele si inima copiilor tai...
O rugaciune, o floare, o lumanare si lacrimi de durere pe tristul tau mormant, draga Monica70!Dumnezeu sa te odihneasca in pace, iar pe cei ramasi sa-i mangaie.
Sincere condoleante.


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."



Sunt gandurile care exprima ceea ce simt pt aceasta tragedie, dar nu reuseam sa le pun intr-o ordine coerenta!


condoleante si putere familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

eu sunt revoltata pentru faptul ca cei care ca Monica, sufera de nenorocita asta de boala, nu au acces la tratamente, atat cat sunt ele in prezent. Costa scandalos, nepermis de mult, si in plus, nici nu se gasesc la noi. Sanatatea este la pamant din orice punct de vedere, la noi in tara. Este dureros si revoltator, ca cineva care a dat viata, sa nu aiba drepturi decat de forma la aceste tratamente,teoretic, in vreme ce altii care iau vieti, sunt protejati si sustinuti de la buget pe motiv de drepturi si libertati fundamentale. Toate usile i-au fost Monicai inchise, asa cum s-a intamplat cu multi alti bolnavi dintre care foarte multi copii.
De-asta draga Escu, consider ca nu Dumnezeu este de vina aici, ci noi, oamenii...Dumenzeu nu a mai avut de facut in cazul ei decat sa-i curme suferinta...pentru ca noi oamenii(in sens generic) nu cei de aici de pe DC ,care au fost minunati, nu am fost in stare sa ii punem nici in cazul ei la dispozitie, ceea ce stiinta stie sa faca in prezent. Stim cu totii ca suntem trecatori si ne trecem cum ne este scris fiecaruia, dar eu cred ca de multe ori ne trecem si pentru ca nu am fost atenti ori oameni din jurul nostru nu au fost atenti, cu respect pentru viata....Suntem responsabili de la cum ne spalam pe maini , ce bagam in gura, pe unde traversam ori cat de tare apasam pedala la volan...pana la ce le oferim si cat acelora aflati in nevoie. Ca sa nu mai spun ca Monica era un om care muncea si platea niste asigurari pt care ar fi trebuit sa primeasca tratamentele necesare.

Mergi la inceput