Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Condoleante si multa putere celor dragi ramasi in urma!
Doamne, odihneste-o in pace si ocroteste-i pe micutii ramasi fara mama
Nu ma pot opri din plans, chiar speram intr-o minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Monica nu a murit! A adormit in Domnul si a plecat acolo unde nu e durere, intristare sau suspin! Nadajduim sa ajunga acolo!
Am lacrimat azi alaturi de voi si m-am gandit cu multa durere la cei doi copilasi mici.
Monica insa are nevoie de noi si pe mai departe! Are nevoie de rugaciunea noastra! Asa cum ne-am rugat pentru Monica trebuie sa ne rugam si pe mai departe cel putin 40 de zile. Trebuie sa citim la psaltire fiecare cat poate si cum poate. Asta va aduce multa liniste si pace sufletului ei!
Si mi-as dori sa depunem banuti in acel cont pentru a ajuta acesti doi copii cu cate putin!

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Condoleante familiei!
Odihneste-te in pace, Monica!

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007 si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutaC spune:

Am sperat atit de mult ca o sa fie bine....E atit de greu...
Dumnezeu sa te odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nu gasesc cuvinte. Numai durere.
Odihneasca-se in pace!







<script type="text/javascript" src="//quiz.wfp.org/wfp_quiz_widget/136/embed?np=1&ws=small&nb=0&id=wes50216dca69d09" id="wes50216dca69d09" defer="defer"></script>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

o stiu pe Monica de pe forum, stiu cat de saritoare era, cat de dornica de a face bine. Acum cateva zile am aflat de suferinta ei...de atunci ma gandesc continuu la ea...si am sperat.
Acum ma gandesc continuu la copilasii ei...oare ce inteleg ei??
Sunt convinsa ca Tudor nu realizeaza ceea ce se intampla foarte bine...micutul de el ii va simti lipsa mamei lui mereu, la fel ca si Diana...ma gandesc cat sufera si tine in sufletul ei. Ma doare sufletul atat de tare...

Dumnezeu sa o odihneasca si sa o ierte! Sa aibe grija de sufletul ei!
Copiilor le doresc din suflet sa le aline suferinta, la fel sotului si parintilor ei!

Monica.....un brat imens de flori pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Pentru ca nu pot sa dorm recitesc ce a scris Moni acum 2 ani...Monica trebuie sa fie un MODEL pt noi toti...Cata putere, cat optimism cata luciditate si cata veselie si bunatate razbat din mesajele ei!
Doamne de ce nu ai facut o minune cu fata asta minunata???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Spirit free, blessed be!
Odihneste-te in pace, Monica!

Multa putere familiei, sotului, copiilor .... Mami va va ocroti mereu de acolo de unde e ea

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Plang pentru Monica dar si pentru copiii ei.Desi nu am cunoscut-o nu ma pot abtine din plans...am citit o parte din postarile ei ca sa o cunosc mai bine...nu e drept....Avea atatea de facut...era atat de tanara...
Dumnezeu sa o aibe in paza pe ea acolo, intre ingeri, si pe copiii ei aici pe pamant.
Sper ca Dumnezeu sa le aline sufletele copilasilor si parintilor ei,sotului si fratelui.

Odihneste-te in pace Monica.Durerea ta a luat sfarsit.

Mergi la inceput