Tren de noapte - Condoleante pentru Monica

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Nu stiu cine poate scrie vreun mesaj la acest subiect decat printre lacrimi...
Cata durere in sufletul unei femei care stie ca-si lasa copilasii fara mama.

Dumnezeu s-o odihneasca si sa-i aiba in paza pe copilasii ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Moni nu se inneca....isi tragea sufletul.

Nu-mi ies din minte momentele in care am vazut asta cind a murit sora mea parea ca se inneaca, ii dadeam apa dar vedeam cum i se ridica marul lui Adam in sus...pina s-a oprit. Murise tot asa repede.

Am sa ma rog si eu in continuare pentru tine suflet curat si bun care ai rascolit un forum intreg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu am prea dormit astanoapte...am avut cosmaruri m-am visat acolo......
Doamne de ce?
L-am visat pe Tudor desi nu-l cunosc....cata durere......si mi-e frica..mi-e frica si ma intreb oare pe noi ce ne asteapta..e asa de firava viata.....ce-o fi fost in sufletul ei...

oare chiar nu se putea face nimic?
Nu e putea nimic nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa ii intareasca pe Diana si Tudor si pe cei apropiati lor, greu incercati acum!



Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Pacat,imi pare tare rau!

Dumnezeu s-o odihneasca in pace! Condoleante familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu[/i.]

Moni nu se inneca...isi tragea sufletul.

Nu-mi ies din minte momentele in care am vazut asta cind a murit sora mea parea ca se inneaca, ii dadeam apa dar vedeam cum i se ridica marul lui Adam in sus...pina s-a oprit. Murise tot asa repede.

Am sa ma rog si eu in continuare pentru tine suflet curat si bun care ai rascolit un forum intreg.

Born to shop, forced to work.


sufletul ei exista! si va exita intotdeauna!
exact asta am avut in minte cand am auzit ca a tusit.
atunci spiritul ei a plecat si va fi mereu alaturi de cei pe care i-a iubit!
mai ales alaturi de copiii ei! va rog mult sa nu va mai ganditi la ei ca la niste neputinciosi : " saracii de ei vor trai fara mama " , ganditi-va la ei ca la copiii monicai, o femeie frumoasa si altruista.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocs02 spune:

Drum lin Monica! Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa ajute copilasii si familia ta sa treaca cu bine peste aceasta dura incercare la care viata ii supune acum!

Cuvintele sint de prisos...imi pare doar nespus de rau de toti...de tine, de copilasii pe care ii iubeai atit si carora cu siguranta le va lipsi dragostea ta,de familia ta care te-a adorat, si, nu in ultimul rind, de prietenele reale si virtuale, carora le-ai facut prin prezenta ta viata mai frumoasa.Dar toti vor fi bine. Si tu sti asta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

stiu ca la voi e zi dar la mine e noapte si simt ca trebuie sa stau in priveghi.
am recitit postarile monicai de cand a descoperit acea alunitza pe spate si cum a venit sa ne spuna... am citit-o, am admirat-o dar viata ei era pe sfarsite deja. sunt convinsa ca a stiut totul de la inceput sitotusi a zambit intotdeauna si va zambi mereu de acum incolo!
in sufletul meu si al vostru!

atunci cand lacrimile va pica pe obraz ganditi-va ca un suflet curat a ajuns la cer si ca totul trebuie sa fie bine pentru cei ramasi in urma ei !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Doamne, cita tristete!
Condoleante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu

Moni nu se inneca....isi tragea sufletul.

Nu-mi ies din minte momentele in care am vazut asta cind a murit sora mea parea ca se inneaca, ii dadeam apa dar vedeam cum i se ridica marul lui Adam in sus...pina s-a oprit. Murise tot asa repede.

Am sa ma rog si eu in continuare pentru tine suflet curat si bun care ai rascolit un forum intreg.

Born to shop, forced to work.


imi aduce aminte de bunica mea . ne-a cerut apa, a dus cana la gura dar n-a baut, i-a spus bunicului meu sa aiba grija de el si de noi, a inchis ochii, a respirat odata adanc si a plecat. a stiut cu cateva zile inainte ca va pleca, parea ca are o comunicare cu altcineva, din cand in cand fara nici o explicatie facea semn cu mana ca nu, m-a asteptat pe mine sa ajung acasa, 2 zile a fost mai bine, noi eram linistiti si speram ca va fi bine. si totusi .

Monica somn lin. ai grija de copilasii tai de acolo, vegheaza-le drumul. ne va fi dor de tine. multa putere familiei.

Mergi la inceput