Strugurasi de Sept-Oct 2011 *65*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

anca haha , l ai prins cu botu' la napolitane io ce sa mai zic , azi l am prins lingand cu o pofta nebuna capacul de la cutia de detergent sa fac infarct si alta nu

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Merci Jade
Cu nunta…:D vreo 40 de mil pe masa, 15 mil lumanari, buchete etc, 3 mil popa si nu mai pun drumul si hainele … partea proasta a fost ca nu m-am simtit prea bine, nu stiam pe nimeni decat pe parintii lui si inca vreo 4 persoane, familia ei un pic cam ciudata, pe sora-sa mi-a venit s-o iau la bataie de cateva ori si ea a fost destul de rece cu noi. Sa vedem daca reusim sa inchegam vreo relatie ca ea nu prea depune eforturi. El depune intr-adevar, dar il stiu de cand s-a nascut. In fine, om vedea.

Pastele i le dau intregi. Iau de la raionul de bebe sunt ca niste stelute mici. Ei ii place sa manance neblenduit. Chiar mai mult decat blenduit.

Am fost sa iau rozmarin.
Maine ii fac miel cu dovleac si cartof dulce si cu rozmarin :D

Sa vedem cat m-o mai tine cu meniurile astea sofisticate ca eu duc lipsa de hobby-uri acum si de aia ma aventurez asa cu meniurile pentru ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Noi venim de la pediatru cu verdict de faringita virala. ne-a dat neste picaturi Bromhexina. Nu prea mananca, in schimb lapte bea..nu mult. cu ocazia asta am si cantarit-o. are 9,2oo. a pus 4oo gr in 6 sapt. suficient.

predam legatura

edit: daca n-a mai facut febra in ultimele 24h...(a facut doar 37.6) putem merge la piscinaż

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

anca haha , l ai prins cu botu' la napolitane io ce sa mai zic , azi l am prins lingand cu o pofta nebuna capacul de la cutia de detergent sa fac infarct si alta nu



a mea mananca servetelele umede..macar de le-ar culege pe alea de sters la botic nu alea pt kur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei cand incepi serviciul _
Eu de luni sunt la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

un mare pt Noa, sincer eu cred ca poti sa te duci, teoretic doctorii cool recomanda inghetata cand ai faringita, deci putina racorire in piscina nu are ce strica.

Noua ne-au venit stickerele pt camera lui Iancu, a iesit super , am pus poze.Am vazut ca si voi ati pus , fug sa le vad pana se trezeste Iancu , astept sa faca ochisori si fugim afara

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach eu in orez ii pun zahar, nu imi inchipui cum ar fi fara dar nu as manca nici batuta, (am auzit de orez in lapte sarat )la fel si in gris, la un l de lapte pun lingurite de zahar brun .. deci vine 1 gr pe portia ei de 100.. sa fim sriosi.. mie cel mai renumin dr din Cluj, mi-a zis sa ii indulcesc ceaiul cu zahar, asta la 4 luni

CAMADY.. deja mi-am completat garderoba cu toale de job.. la ora 8, luni, sunt la birou

Jade.. toata stima .. asa zic si eu targuiala de acasa nu merge mana-n mana cu cea din targ,eu mi-m calcat principii pt care m-am certat 8 luni de zile..

Bunny.. noi sugem la servetele de zici ca mancam inghetata.. ieri a supt unu folosit , am mers sa golesc olita si ea cu servtelul in gura...(pisu facuse).. sa nu zis c aseara se scalda in pisu ei pe gresi.. am lasat-o in buca goala pana ii aduc pampers , ea nu numai ca s-a grabit sa sarbatorasca , da sa si boteze gresia cu toata burta , mainile si fata

Anca .. la noi om vedea ce fi.. u sunt fan dulce, sotu nu manaca ever ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

La munte a fost superb! Imi pare tare bine ca am reusit sa ne vedem si sper la urmatoarea intalnire sa se reuneasca mai multi strugurasi! Noi am fost plecati pana ieri la Tusnad deci ne-am prelungit concediul putin si a fost tare bine. Eu acum sunt racita putin dar sper sa-mi treaca repede.

M-am uitat la poze, sunt superbi strugurasii! Anca, e super Iancu cum se uita la stickerele de pe perete !
Bunny, Noa e totala cu ochelarii!
Jade, bebe T e superb!
May, foarte frumoase rochiile! Iar Bea e tare draguta!
Ce fumos se joaca cucu-bau Anastasia!

Eu merg acum la somn pt ca sunt tare obosita si vreau sa-mi treaca repede raceala.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

eu bantui pe aici. nu e sotul acasa si nu am somn!
asa ca incarc si poze noi.
i-am facut lui Stefan musaca de cartofi cu pui si sunt bucuroasa ca a mancat foarte bine.
sei, camady, va doresc reacomodare usoara la munca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna seara

vorbiti de dulciuri. la noi se fac in casa. normal ca mai scapam si pe langa. eu vorbesc acum de baiatul cel mare de 5 ani jumate care a avut super indoctrinare antidulciuri cumparate... nimic nu s-a lipit de el. asta e! nu imi ramane decat sa controlez situatia pana cand.. pana cand nu o voi mai putea controla hahaa!
uneori trec si 2 sapt fara sa puna gura pe cioco. mananca ce facem in casa, si miere. eu prefer mierea, cred ca e un aliment complet, nu se compara cu zaharul, se proceseaza rapid si complet de organism. evident trebuie o sursa buna de miere.

sa va zic si eu de al meu praslea mic:
-culege orice frimitura gaseste in casa si o baga in gurita.uf!!
-a zis ieri f clar APA cand am mers la banca ca sa il adap :)))
-bea cu paiul de vreo luna.
-aduna toate betisoarele si frunzele uscate de afara si uneori reuseste sa le bage in gura. uf!
-i-am dat drumul singurel si afara, pprin iarba, pe la locul de joaca, acolo unde o eventuala cazatura nu ar produce prea mari neplaceri.
-face mullte chestii pe care le vede la fratele mai mare. de exemplu danseaza si el cand il vede pe cel mare.
-e f vesel, se duce la oricine il cheama.
-ii place sa ii dau fructele bucatele, nu pasate. asta e culmea! acu vreo 2 sapt a avut o perioada cand nu imi vroia piureul de fructe, vroia numai bucatele. acum vad ca il mai pacalesc. evident ca prefer sa bage piure ca e mai comod pt mine. hi hi! dar nu am sanse cu el!
-e pofticios la maaaxim, nu puteam baga ceva in gura fara ca el sa ceara. uneori e f insistent. :))

anca_toma eu ii fac paste cu sos de rosii si branzica din aia facuta in casa. de fapt pe post de paste folosesc fideaua si o pasesz cu furculita... dar la al meu ii place sa ii se dea bucatele, sa molfaie el..
cat despre ce scriai de viganol nu m-ar mira sa fie adevarat. eu ii dau dar tare nu imi plac tratamentele astea de lunga durata, mi se par suspecte...
a, sa stii ca baiatul meu mergea f bine tinut de manutza stanga. pe dreapta se impiedica rau, ziceai ca nici nu stie sa mearga :)

dbunny si praslea al meu imi face semn din cap, ca nu mai vrea sa pape.
sanatate multa pt Noa!..eu nu -as duce la piscina. dar asa sunt eu mai fricoasa la niste faze.

ha haa jade intuiesti bine viitorul. multe ideii vor ramane doar la stadiu de "credeam ca..", "ma gandeam ca va fi asa..." etc.

uf camady incepi de luni munca? ooofff. si eu incep de la jumatatea lui septembrie. tare greu o sa imi fie fara copilasii mei...
...vaaai si tu seidana incepi tot de luni? Doamne ce a trecut timpul...
m-am distrat cu baia voastra in pipi. faceti urinoterapie,e la moda! :)))

sa va zic o faza haioasa. baiatul meu cel mare e la munte. asta mic cand l-a auzit in seara asta la telefon a inceput sa planga. ne-am distrat de numa'. oare de dor sau de teama ca se intoarce?:))))

fetele care incepeti munca mai e valabil programul redus?

gata fug si eu la nani ca si al meu ma seaca noaptea (a se citi suge). dar eu ma bucur! asa mult mi-am dorit sa suga incat suport orice, orice :)))

noapte buna!

Mergi la inceput