Strugurasi de Sept-Oct 2011 *65*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

camady asa este , in unele zone se serbeaza pe 8 sept ,mai mult prin partea Moldovei am observat asta (sau poate e doar o impresie de a mea)
eu m am serbat din totdeauna pe 15 august
dar n am refuzat nici pe 8 sept cadourile haha

nanna wow , intalnire cu sotul sa va fie de bine !
ce inseamna o bona la casa omului
ce ati facut cu locatia , v ati hotarat la Taverna ?
eu tort voi comanda de aici , dar la model inca nu m am hotarat
http://www.piticot.ro/produse.php

may mie imi place mult somonul dar el inca nu are voie din cate stiu
eu ii voi da salau , asa am hotarat , cred ca de sapt viitoare
voi ce peste alb aveti pe acolo ?
unde plecati singurei ?

bunny aha , deci ne ai fentat cu dintele

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La Multi Ani, tuturor Mariilor


Azi am fost sa ne impartasim

Camady, eu nu stiu nimic despre asta


Oana, eu ma mai enervez cateodata, dar degeaba ca tot nu mananca
Dupa cantarul nostru Anastasia are 7, 800 Kg.Dar, este la fel ca cel de bebelusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

La multi ani, Marii mari si Marii mici, ca avem o multime la strugurasi!!!!!

sanatate, fericire, noroc si tot ce va doriti sa se implineasca!


facem si noi mini party azi cu nasii, finii si bunica

camady, mai ales in zona Moldovei se serbeaza Sf Maria pe 8 septembrie, am patit-o si eu cu soacra-mea, i-am spus La multi ani si mi=a spus ca se serbeaza in septembrie. Noi am ales sa o sarbatorim in august pe Maria ca si asa in septembrie e ziua ei de nastere.

Fetelor, eu nici nu mai citesc ce scrieti de mancare ca dau in depresie. Maria mea agreeaza doar paine, covrigi, ii mai dau paine cu unt si galbenus si mananca cand si cand, putin mar, ff putin para, banana si de la carne ii place doar vita. i-am mai facut paste cu carne si chiftelute de curcan dupa reteta de la Lena. pastele le papa, chiftele a mancat doar una. in rst, tzitzi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

La multi ani Jade, Mariuca de Mikka si celorlalte Marii sub acoperire.

Jade, plecam prin apropiere, mai precis aici:
http://www.visitweymouth.co.uk/

oricum cred ca imi vin "musafirii" tocmai atunci si cica noi mergem la plaja :D

astia pe aici au retete de bebe cu somon de la 7 luni

cu toate ca e o insula, stau f prost cu pestele in magazine.
au macrou, somon la greu, sea bass si merluciu. si mai gasesti pastrav si crap de apa dulce.
in rest la greu fructe de mare.

eu cred ca o sa incep cu pastravul.

Dbunny, poate de la dintuc are febra mititica.

eu n-am chef de munca....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Rach, eu am un cantar de adulti Tefal. e foarte bun. zice ca are abatere de max 100gr +/-. De cele mai multe ori s a pupat cu cantareala doctorului. hai ca mai aveti si voi un pic in cursa catre 8 kg.

azi incerc ciorbita de legume, fara carne. am dres o cu ou si iaut..sa vad daca mi o scuipa sau ba.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. da ce te-ai relaxat.. sa stii ca eu m-am relaxat dupa concediu, cand i-am dat de la restaurant si a fost f ok..
Azi:
-banana si pepene
-supica de cartofi
- probabil carnita cu salata asortata
-gris in lapte cu scortisoar, si ma gandeam sa fierb si ceva mar in el

Vi-am zis ca am par scurt ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

LA MULTI ANI MARII SI MARIUCI!

noi avem ochii carpiti de somn. azi noapte s-a trezit piciul meu din ora in ora plangad de mama focului. astia cred ca sunt caninii va alta explicatie nu am. of! Vreau inapoi bebelusul meu vesel. acum e trist morocanos si urlacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

LA MULTI ANI!
peste eu ii dau la gratar sau cu legume, la cuptor.
klautare dificile mai sunt perioadele astea!
nanna, ce bine suna, intalnire cu sotul! o sa ii sugerez si eu lui adrian, vedem ce iese! noi mai icolo ne vedem cu niste fini. iesim la cofetarie, la Liliana. presimt ca iar o sa mananc ca sparta! dar nu ma pot abtine cand merg acolo.
i-am cumparat alfabetar teodorei, l-a uitat pe canapea in sufragerie si l-a facut stefan ...... oricum, cred ca iese academincian la cate litere a apucat sa manance!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, m am relaxat pt ca fuga asta numai dupa bio, mancarici ultra corecte pt varsta ei, aia nu, aialalta nu...ma consumau psihic . sincer. Nu poti sa ii dai unui copl 100% natural si ca la carte. cine reuseste , jos palaria! Eu nu am reusit. I am dat si din mancarea mea cu sare sau zahar. ii iau din comert lapt pt paste sau iaurt, i am dat muraturi..si vad ca acum ii merge mai bine ca niciodata.

cert e ca m am lamurit. oricat m as stradui nu o pot tine in bol de sticla pur si simplu nu am resursele necesare desi avem gradina, porumbei, bunica la tara..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Din capitolul comert mentionez ca nici eu nu am sursa bio. cateodata mai arunc un ochi la raionul organic din carrefur dar nu gasesc cine stie ce. avem o ferma aproape de unde mai luam oua, se vad gainile libere pe camp, dar na, nu m-au invitat la masa(gainilor) sa vad ce si cum mananca...(mi-a oferit si gaina bio proprietarul, la 6€ kilul, tre s-o iei intreaga si ti-o cantareste vie, in jur la 25€)

Mergi la inceput