Strugurasi de Sept-Oct 2011 *65*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim pt urarile de sanatate , avem nevoie

bunny , nu a mai facut febra pana acum , tuseste ingrozitor
are un super tratament , o foie plina A4 fata-verso cu tot ce trebuie sa i fac intr o zi , aerosoli doua tipuri , antibiotic , antialergice , siropuri de tuse

oana , si cum as putea sa aflu pe ce fond a facut ?
am inteles ca de la 3 bronsiolite in sus se suspecteaza

am si eu nevoie de un sfat de la voi pana maine dimineata
voi ati merge sa i faceti radiografie la plamani ? ar trebui sa ma duc maine dimineata , un alt dr (dr de spital) mi a spus ca momentan nu i nevoie
nu stiu ce sa fac...

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Jade, fiecare cum crede si simte, eu una personal, i-as face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador


am si eu nevoie de un sfat de la voi pana maine dimineata
voi ati merge sa i faceti radiografie la plamani ? ar trebui sa ma duc maine dimineata , un alt dr (dr de spital) mi a spus ca momentan nu i nevoie
nu stiu ce sa fac...



eu nu as face acum. Dupa tratament, daca cumva se prelungeste prea mult tusea. acu fapta-i implinita, diagnosticul pus, la ce vrea medicul radiografież

lui Dani i-au facut odata la urgente ca le-am spus ca tusea copilul mult, si era curat curat. A facut si bronsiolita acuta la 13 luni si nimeni nu m-a trimit la radiografie cata vreme a raspuns bine la tratamentul pus.

noi avem 2 dintuci afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Seara buna

Imi pare rau sa citesc ca avem strugurasi bolnaviori Noa, Eva, T.
Offff, Jade saracutul de el.Imi pare rau.Pe mine daca m-ar fi trimis medicul m-as fi dus ca asa sunt eu mai panicoasa.[rup]

Dbuni, felicitari pentru dintoci

Camady, Sei, serviciu usor

Din toamna merg si eu seara pe o jumatate de norma.O sa fiu platita la palata cu ora.nu prea mi-a convenit mie dar era musai ca la anul sa nu mai fac naveta si sa raman si eu in oras.Nu stiu cum s-o descurca sotul cu cea mica....


Oana....pana acum nimic...nimic?Mie la 10 luni si 2 saptamani mi-a venit CM.

Si parca Sei intreba daca a doua luna a venit normal.prima data la mine a fost mai abundent, acum a venit la 34 de zile(eu aveam un Cm de 28 zile +/-) o zi, si este normal.



May, Bea si mananca si ai pentru cine sa faci mancarica Bravo Bea Pai la noi... eu gatesc eu arunc.



Acum Anastasia doarme de la ora 19.S-a trezit la 22 a papat tzitzi si s-a culcat la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna seara!

Jade insanatosire grabnica lui T. Doamne cate trebuie sa ii faci, saracutul.Si noi am primit aerosoli si Vibrocil picaturi, pentru nas. Insa se pare ca a fost destul doar vibrocilul, fara sa mai facem si aerosolii. Multe inbratisari calde, si tie, mami, multa putere si rabdare, nu ca mine, care ieri eram lac de lacrimi de neputinta. E foarte dureros sa iti vezi puiul suferind si sa nu stii ce sa ii faci sau daca-i faci, cat se chinuie....

Noi am scapat usor, doar cu o mica inflamatie in gat. Cele doua zile in care i-am dat acasa antibiotic si-au facut efectul. Azi, Razvan a fost mult mai bine.

Bunny ....sper sa scapati si voi de tusea deranjanta si felicitari pentru noii dintisori.

Sei , offff, ce trist! Eu nu am cum sa te ajut, dar o sa ma rog ca bebita sa recupereze rapid din urma copilasii de varsta lui in toate cele.Nici nu vreau sa imi imaginez ce e in sufletul parintilor.

Zubi ,

Lali . Mersi ca m-ai scuturat nitzel.

Andreea_T , voi cum mai sunteti?

Klauditza, multumim pentru urari.

Michella

Intrebare:

Exista in Bucuresti centre de activitati pentru pitici ca ai nostri, cu varste mici? Unde sa aiba contact cu alti copii , unde imaginatia si motricitatea sa le fie puse la incercare...sa fie exersate?...nu stiu...am ajuns intr-un punct in care simt ca nu mai fac suficient pentru copilul meu, simt ca sunt deja prea obosita pentru a mai raspunde tuturor cerintelor lui...Simt, ca , este mult prea singur ...si ma gandesc ca nu e nici sanatos pentru el sa ne vada doar pe noi, zi de zi....


Cred ca o iau razna in curand.....Nu stiu daca v-am spus....Noi suntem programati pe 3 septembrie la cea de-a doua operatie. Speram sa fie si ultima si ca totul s-a vindecat cum trebuie acolo....pentru ca stresul si ingrijorarile sunt deja prea mari si mi-e teama ca o sa clachez la un moment dat.....

Gata, m-am lamentat destul...de cred ca sunteti deja satule de mine...

Va pup , dragele mele si va urez noapte buna!




_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, finut asa am crezut eu dar m-am inselat este finuta.

Fetelor se pare ca finuta mea are o mica problema la picior.Are talpa putin curbata spre interior.Asta mi-a zis fina, eu nu am vazut-o.Ar trebui sa merga la un ortoped nu?Pe ea o trimit la un medic chirurg.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

hayat ma bucur ca razvan este mai bine

O sa fie totul bine dupa operatie

De ce nu mergeti in parculete la copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

seara buna

vad multi bolnaviori si imi pare tare rau. sanatate multa tuturor!

JADE m-as duce la radiografie. eu i-as fi facut in secunda doi dupa pronuntarea diagnosticului. as fi cerut eu. e bine sa stii sigur daca a fost ssau nu pneumonie.
oricum, multa sanatate va doresc.

RACHEEL si eu cred ca trebuie sa o vada si un ortoped.

OANA inainte de ciclu zici ca nu judec, parca sunt drogata.. imi vine sa mananc. mai ales dulciuri.
mie mi-a venit ciclu la 5 luni. la primul copil la 4 luni. si i-am alaptat. asa ca daca nu ti-a venit pana acum esti o fericita.

praslea asta al meu se cam da la copii. ieri a bagat manutza in ochisori la un copilas. de 2 ori! prima data nu am vazut ce a facut nici eu nici cealalta mamica si nu stiam de ce plange copilasul. insa a doua oara, a fost evident.
azi cand un baietel se invartea pe langa tricicleta lui s-a cerut rpd in ea ca sa nu il lase pe acel baiat. hm!!!

o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salut

e nu as face RADIOGRAFIE. e prea invaziva.


cum am timp scriu s cateva randuri despre noi. Am fost cu totii la mare si a fost minunat! Mi-a placut enorm sa vad bucuria copiilor acolo.... ce bine le-a fost!! S-au jucat , s-au balacit!!! SUPER SUPER!!!
Sunt infinit mai frumoase concediile cu copiii... A fost calm si lin... asa cum mi-am dorit!!
N-am cuvinte!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Multa sanatate strugurasilor si insanatosire grabnica .

Jade, offf dar unde a racit T ? Eu n-as face radiografie !!! Nu inca !

Am mai citit si despre povestea Bibi a plecat la ingeri ,m-am intristat enorm de tare ,cred ca iar nu dorm la noapte .
Nu vreau sa-mi imaginez ce simt bietii parinti , eu mor daca se intampla ceva cu Noura offfffffffff





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput