Strugurasi de Sept-Oct 2011 *65*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Broome ai dreptate, nici nu stiu ieri cand a trecut timpul.Eu am programul de la 8-16.30.Insa, treaba nu mi-o termin.Cand eram insarcinata stateam pana la 19-20.Acum nu-mi permit ca are si matusa casa ei.Cum ajung acasa ma ia Eva de buna, Razvan o sa inceapa scoala iar de 2 nopti Eva plange toata noaptea.Nu stiu daca am dormit azi noapte 2 ore adunate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

se pare ca T are pneumonie :((

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

se pare ca T are pneumonie :((



ooofff
ce tratament luati¿ a mai facut febra¿

caldura asta bat-o vina!! ne face sa transpiram, apoi mai da un aer cond pe noi, sau vreun curent de aer...

A mea e cu mucoci verzosi grozavi, parca-i ies ráme verzi din nas nu prea ma lasa s-o curat...

iar ieri a batut un record in stat treaza. s-a trezit la 14.3o h dupa o siesta de 1,45min..si-a rezistat treaza pana la 12 noaptea noroc ca in timpul zilei ne-am preumblat in familie prin centru comercial, ca de eram singura cu ei nu stiu ce faceam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

se pare ca T are pneumonie :((

_


de T 11+





Jade imi pare rau . Multa sanatate micutului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

CAMADY.. ITI doresc multa multa bafta in ceea c faci nou de maine incolo, si readaptare usoara..

Nanna.. da stiu cat ma stresam, promit ca la urmatorul nu ma mai stresez deloc
De asta am renuntat eu la banca si "m-am plafonat", prefer familia, dupa cate am trecut.. am fost si eu la pragul d sef agenti, insa eram in prag de divort.. am ales , inca nu regret

Jade. si eu cred ca e boala a copilariei, urmariti bubitele maine.. si la dr ..

O RUGAMINTE

baietelul prietenei mele, struguras din 06.09.2011, a fost diagnosticat hipotonism dstul de sever, nu se ridica in fund, nu se ridica in picioare, nu se deplaseaza dupa jucarii, nu isi ridica capul sus de pe burta(sus pe coate), se rostogoleste f putin, si ce e mai importaant e ca nu isi tin spatele drept..
In rest vorbeste, rade, face pa. bravo. bate palma.. au fost la neuro, e ok..
Insa au intrat in program intens de recuperare si nu au voie sa foloseasca caruciorul, scaunul de masa, trebuie sa il poarte in brate pe o parte, iar ea are pb mai grave cu coloana (face kineto pt spate).. Va ROG DACA PUTETI SI AVETI sa-mi imprumutati pt 2 luni un sling, nu ar vrea sa cumpere acum ca nu o sa-l poarte mult , decat pana isi corecteaza pozitia coloanei bebele. o sa platesc eu ch postei ... MULTU MULT

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Buna,

1. Ai gasit sling?
Eu am 2 imprumutate, unul cu inele si altul dintr-un material mai tare. Pe cel cu inele il voi lua in concediu, deci as putea sa ti-l dau pe de 9 sept, dar pe celalalt ti-l pot da de azi-maine, ca e acasa. L-am imprumutat de la o prietena, dar sunt convinsa ca nu ar avea nimic impotriva sa-l mai foloseasca inca o mamica...
Rog suna-ma daca ai nevoie, iti dau nr pe PM.

2. Bebeii vostri au facut kk moale de la dinti? febra nu are deloc, dar are 2 scaune moi pe zi de vreo 3 zile. In rest mananca normal, doar ca este mai marait, cred ca-l doare burtica, sau poate il dor si dintisorii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Jade, imi pare rau ca are pneumonie T! Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Ollaaaaa

LA MULTI ANI micuta Valeria, sper ca primiti si urarile noastre tarzii

La multi ani si Marei de Loredanar, da' parca nu a mai intrat de mult timp pe la noi

Jade, tare rau imi pare....hai ca o sa se faca bien repede....si or sa mai vina si alte boli la copii, ca asa se intampla, multumim lui Dumnezeu ca oricum toti strugurasii sunt sanatosi si nu au fel de fel

nu am mai avut timp nici sa respir, am fost asa de vreo doua sapt tot in plimbari in petreceri....si e f greu cand tre sa recuperezi un cap intreg ca nu mai ajungeam la zi o data..

de alimentatia nici nu situ ce sa mai zic, la inceptu eram distrusa cu diversificarea,de frica s anu ii fac vreun rau..pana l aurma am tinut cont asa de niste rpincipii clasice, cu sare zahar miere..acuma el e deja baiat mare si nu mai tin cont chair asa..de ex, eu peste i-am dat, de la vreo 9 luni si ceva, numa pastrav proaspat, a fost ok..acuma,daca eu mananc un salam de biscuiti cumparat, si el saliveaza, ii dau o gurita de la mine....adik na...cat o sa ii ferim ..nu zic sa le dam toate prostiile care se gasesc in magazine,dar nici deloc..asta e parerea mea

despre ayan ce sa va mai povesesc...astept cu nerabdare ziu alui,o sa facem o mica petrecere acasa cu aperitive si tort, o sa vreau sa fac aperitive d'alea cu fel de fel d eforme, cu soricei buburuze..tort...si vreau copii multi,,

acuma merge singur fara probleme, prin toata casa, il las liber,se mai pu e in fund cand isi pierde echilibrul dar se ridica imediat inapoi..ia lucruri si le pune in cosuri in sertare deschise, pe dulapuri..azi am gasit portofelul lui indi in cosul cu rufe...vb la tel, adik atucni cand prinde un tel il duce instantaneu la ureche si rade..se urca singur in patul nostru...se ceaeta cu noi cand nu il lasam sa mearga unde vrea el...si zice aaaaa si da si asa din burta tantos,se rasteste la noi..e un scump..si multe alte lucruri dar nu mai imi vin in minte,sunt extrem de obosita nu mai imi revin cu un somn

va pup

Sei cum e la serv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Salutare fetele!

Seidana, am vazut ca vrei sa imprumuti un sling. Daca vrei eu ti-l trimit pe cel care este mai bine facut ,dar s-ar putea sa fie reticenta pentru ca e facut si nu cumparat . Ca am vazut destule persoane care spun "aa,dar nu e cumparat? Si ai incredere ca nu cade?" . Sau pana primeste unul poate sa isi lege pur si simplu o esarfa,precum femeile de etnie roma. Nu e greu,trebuie doar putin curaj si indemanare. Eu am o esarfa de 160 /70 cm si o folosesc uneori,daca nu sunt acasa sa imi iau slingul sau daca imi e lene sa pun mei-tai-ul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Sei, daca nu reusesti cu ingeras sau Lali, da-mi un mp pe facebook si il trimit eu pe cel primit de la Ooka.
Cred ca dureaza mai mult dar i-l dau de tot.


Jade, imi pare rau ca e bolnav T. sanatate puiutului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, sanatete puiului. sa mergeti sa vedeti daca nu cumva e pe fond alergic. asa faceam si eu in copilarie si stiam ca T a avut si o bronsiolita.

eu azi am mancat ca sparta..nu stiu ce pisici a patit. imi venea sa musc din masa. numai inainte de menstruatie imi era asa foame..cred ca se apropie si la mine.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput