Strugurasi de Sept-Oct 2011 *65*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Helenutza... da, si din geanta, si din sertare etc.
Cand ma duc undeva fac geanta de cateva ori :)
cat ma imbrac eu, Maia scoate din geanta :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

fetiliii sunteti la munci¿

noi am fost la urgente ca mi-a tusit toata noaptea, mi-a schimbat siropelu(nu mai stiu cine a intrebat inainte ce luam: a luat Bromhexina, acum ia Flutox)
E o caldura la noi... zapuseala gretoasa de nu poti oprii aerul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, multa sanatate.
Va trimitem un pic de racoare din Iasi :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

salut fetele..
o cafa, ceai, laptic?

Bunny.. offf, imi pare rau.. va

Helnutza.. multumim..

Jade, da voi putea intre de la servici, chiar mai des

Puii vostrii dorm pe perna? Ela mai nou cauta perna, se trezeste si se culca pe mine sau pe perna mea, nu stiu ce sa fac.. ma gandesc sa ii dau si i o perna moale moale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata si de la noi.
Eva ca sa-mi faca mai usoara plecarea la serviciu maine, a racit .Are nasul infundat, stranuta de mama focului iar azinoapte s-a foit saracuta.Offf
Multumesc tuturor fetelor care mi-au urat intoarcere usoara la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare fetele!

Dbunny - acum e mai bine Noa? Multa sanatate! Are tuse productiva sau seaca?

Camady - multa sanatate Evei! Si intoarcere linistita la munci - desi se pare ca nu va fi chiar asa...Cu cine o lasi pe Eva acasa? La ce poveste cu mamica de pe DC te referi?

Sei - sa iti fie de bine noul look! Pupici Elei pentru cat de isteata este!!! Mai tii minte cand era micuta ce geiji iti faceai? Offfff ...Inca un hug pt tine!


Michella - tu la servici tot asa aglomerata esti sau acum prinzi mai mult timp cu copilasii? Ma gandesc ca in curand si eu voi vedea fetele doar pt a le pune la somn...:-(:-(:-(

Noi am fost azi noapte la o nunta, nu a fost cine stie ce, dar nici urat. A fost prima noapte cand a lasat bona cu Inez si desi s.a trezit nu s.a speriat, nu a plans. Asta ne face sa ne luam inima in dinti si sa mai fugim singurei cate un we la munte...Abia astept escapade din astea, desi parca vad ca sotul va sat numai cu gandul la pitica, asa a facut si azi noapte! :-(
Ieri am fost la Taverna Sarbului si ne.am hotarat 90% sa facem ziua lui Inez acolo. Au si loc de joaca unde este supraveghetoare o cunostinta, deci vom putea sa si respiram putin. Personalul si atmosfera sunt f ok si in plus tortul si sampania sunt din partea casei ;-)
Eu as vrea sa ii iau ceva jucarii cadou mai mult din cauza ca oricum nu prea are.
Referitor la invelit moaptea, ea iarna trecuta a dormit in sac, asa as vrea si iarna asta, insa nu stiu daca o voi putea manevra in somn ca atjnci cand era bebbe si dormea de taiai lemne pe ea. Oricum noi mai avem de rezolvat si problema dormitului cu noi in pat :-(

AMR 2 sapt pana incep si eu munca...ma ingrozesc cand ma gandesc! Pe de o parte xa ma voi topi de dorul fetelor, iar pe de alta pt ca voi avea parte de un stres si o munca fara margini si limite!!! :-(:-(:-(

Va pupam cu drag so sa aveti o duminica super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

si T este bolnav :(( nu stiu exact ce are , cred ca e racit totusi
de vineri face febra , astazi pana la ora asta nu a facut
alt simptom este ca tuseste putin din cand in cand , muci nu are
este pt prima oara cand face febra :(
vineri la somnul de amiza a dormit 3 ore , ceea ce pt el este anormal , si mi s a parut cam cald
cand ii i au febra , am crezut ca nu vad bine , avea 39.2
i am dat nurofen cu panadol la 4 ore , sosete ude , si totusi pana sambata dimineata nu i a scazut sub 38.2-38.4
la dr sa l vada abia luni dupa amiaza se poate , n am fost la spital ca nu mi s a parut totusi de urgente , dar am vb la tel cu dr
voi ce credeti ca are ??

camady , seidana , acomodare usoara la servici

nanna , cand o sa incepi serviciul nu o sa mai poti intra pe la noi ? :(( tu parca lucrezi la banca , nu ?
cum faci cu petrecerea , alegi tu meniu , lasi sa si comande fiecare ce vrea ?
daca alegi tu meniul , din ce este compus , cat costa ?

camady , imi apre rau ca si Eva este bolnava
ii dai ceva tratament ?

seidana , in general T doarme pe perna
spun in general , pt ca el se frichide tare mult in somn , il gasim pe diagonala patului , calare pe noi , chiar si pe la picioare ne ajunge uneori
i am facut obstacol ca ne e frica sa nu cada pe acolo :D

bunny , sanatate si lui Noa
ce i mai dai in afara de sirop de tuse ?



_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - imi pare rau pt T. Pare ca ar fi racit. Daca nu tusea te puteai gandi ca sunt tot invinuitii dintoci. Ii dai si ceva de tuse? Insanatosire grabnica!
Da, lucrez la Banca si nici gand sa intru de la servici. Cu siguranta insa ca va voi citi seara si voi si scrie cand voi simti ca am cate ceva de spus...
Meniul l.am ales sfatuiti de cei de acolo. Vor fi platouri cu gustari si apoi cu mix de friptura cu garnituri. Asta costa 800 ron pt 16 persoane. Se va mai adauga bautura. Dar se compenseaza cu tortul si sampania care probabil ne.ar fi costat intre 200- 300 lei. Eu zic ca e cat de cat rezonabil...

Referitor la dormitul pe perna in ultimele zile/ nopti am observat si eu la Inez tendinta de a se pune cu capul pe perna noastra si chiar ma gandeam si eu ca si Sei daca sa ii iau o pernuta speciala. Aveti ceva sugestii? Eu sunt cam antiperna, dar poate exista si din cele care sa nu dauneze coloanei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nu-i dau nimic.A inceput sa-i curga si nasul.I-l mai sterg din cand in cand.Maine mergem la dr.

Nanna este o mamica care are un registru de condoleante chiar pe pagina de afisare.Dupa ce am citit n-am dormit toata noaptea, imi parea rau ca v-am spus si voua sa nu va intristez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade sa n-aveti si voi vreo boala a copilariei.Se poate confunda usor cu o raceala.Doamne ajuta sa nu mai faca T febra.

Mergi la inceput