Monica70 s-a dus la ingeri - organizatorice.

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Monica, vei ramane in gandurile noastre mereu. Sa iti fie somnul lin....

rall, foarte buna idee. Am incarcat si eu un avatar, sa vad daca merge....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Aici sunt cateva poze cu Moni, daca s-ar putea pune una pe prima pagina...

http://www.dropshots.com/DIANATUDOR#date/2007-05-13/19:22:14


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

rall, foarte buna idee. Am incarcat si eu un avatar, sa vad daca merge....


Merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Dumnezeu sa te odihneasca in pace suflet bun plecat prea curand dintre noi! Ma rog pentru familia ta greu incercata sa-si gaseasca iara sensul de dragul copilasilor tai ramasi fara fiinta cea mai draga lor pe acest pamant! Dumnezeu sa-i ocroteasca si sa aiba grija de ei!
Sunt trista si suparata si furioasa si intrigata si nedumerita si nelamurita si am inca mii de stari confuze...
Te-am iubit fata draga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexalorena spune:

Ramas bun scumpa noastra Moni!
Vei ramane mereu in sufletele noastre!
Bunul Dumnezeu sa intareasca familia, prietenii, apropiatii si toti cunoscutii Monicai!
Doamne, cat este de iubita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:



Monica, sa-ti gasesti linistea!
Multa putere familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:


Drum lin spre stele, Monica....
Condoleante familiei si multa putere in incercarea asta grea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Of Doamne, n-am mai scris aici de ani de zile !

Acum 3 ani m-am angajat la Oncologie, un post de operator calcul, asta am gasit, desi am facultate si masterat. Cu speranta ca voi gasi, in timp, altceva mai bun. Am gasit abia dupa un an si jumatate.
Timpul pe care l-am petrecut acolo insa, mi-a marcat viata pentru totdeauna. Lunar, trebuia sa merg la Casa Judeteana de Sanatate si sa extrag din toate certificatele de deces ale lunii respective, cele care aveau mentionat diagnosticul de cancer la "cauza decesului" si sa le scriu intr-un registru, urmand ca atunci cand ajung inapoi la munca sa-i scot din evidente.
Si nu exista luna in care sa nu scriu cel putin 5-6 nume cunoscute. Oameni tineri, optimisti, cu care glumeam luna trecuta, stii ? Vaaaaiii de sufletul meu, nu ma puteam obisnui, toti colegii imi spuneau "o sa treaca, asta-i viata". Dar eu incepusem sa am atacuri de panica, nu mai dormeam noaptea, ma sufocam.

Acum 2 ani, cand Monica a deschis subiectul in care a anuntat ca are melanom malign, mi-a stat inima in loc !!! A doua zi mi-am facut programare la Sectia Arsi si mi-am scos 2 alune mari, una pe frunte si alta pe san. Dupa extractie au fost trimise spre examinare la laborator si din fericire au fost benigne. Am continuat sa ma caut de alunite si peste 6 luni mi-am mai scos 2, una pe picior si alta pe o fesa. Acum gata, nu mai am niciuna. Mi-a intrat frica in oase. Dar adanc rau !

Nu zic ca nu e bine sa speri si sa te lupti cu boala. E foarte bine. Dar, din cat am vazut eu, melanomul malign are o viteza foarte mare de distrugere a intregului organism. De aceea, este bine sa nu tratam cu usurinta alunitele si expunerea la soare. Trag si eu un semnal de alarma !! Soarele nu e numai prietenos !

In legatura cu Monica .... drum lin, suflet mare !! Ne-ai transmis tuturor atata energie pozitiva, iti multumim ! Si te iubim !
Nu vreau sa plang, nu vreau .... dar
...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Ramas bun, draga noastra prietena!



Mama Marei si a Dorei


Moni si familia ei au nevoie de noi !!!





www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Da fetelor, stiu ca banii vor merge toti catre familie, ma refeream daca putem plusa un pic, sa vedem cam de cati bani mai e nevoie si sa facem un efort...cine cat poate...

Mergi la inceput