Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Ohooo Elena, pai noi avem o multime, de toate tipurile si marimile:)))) Dar nu folosim cu succes nici una:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Exact asa si noi, am incercat toate tipurile si marcile de suzete, inclusiv alea din latex, dar nu vrea si pace Avem acasa o intreaga colectie.

Ioana... Si eu sunt tare mandra ca intru in 3 perechi de blugi din 5, celelalte 2, care sunt si cele mai misto perechi, imi intra pe fund, dar mai lipsesc vreo 3-4 cm ca sa le inchid. Nu stiu ce sa zic cu pantalonii aia, eu am fost dintotdeauna adepta sportului...

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dap Ionelu, si eu sunt adepta sportului daca as putea sa l fac. Am incercat sa alerg, ce vb mai, deci am impresia ca mi pierd sanii pe drum. Se balangane rau si ma dor groaznic, desi am incercat o gramada de bustiere.

Inot, nu mi place, vai ce ma plictisesc sa dau ture de bazin aiurea asa

Am incercat ceva aerobic acasa, insa acceasi problema cu sanii, ca este alert ritmul si ma balangam cu totul. As vrea totusi sa mai scad in centimetrii la burtica si sincer in afara de dieta pe acre oricum o tin (fara dulciuri prajeli si fainoase) nu prea stiu ce sa fac:(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Da, te cred si te inteleg... Eu de fapt vroiam sa spun ca nu cred in produse de genul asta, dar avand in vedere ca nu sunt scumpi, ai putea sa ii testezi sa vezi daca dau rezultate

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Joanna, multumesc! Pai cum sa pierd eu asa "distractie" ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Salutare si de la noi, fetelor,

V-am mai citit asa, printre picaturi, dar nu mai apuc sa va si scriu. Am fost super ocupati cu mutare, musafiri, iar acum organizez petrecerea lui Bryce de 3 ani.
ANDRA - te pupic dulce, da, Kaeden se intoarce deja singur pe burtica de vreo 2 saptamini. Gata, nu-l mai pot lasa pe canapea.:) Si da, eu le vorbesc copiilor cit pot de mult in romaneste. Bryce intelege aboslut totul in limba romana si engleza, iar acum prefera sa-mi raspunda in engleza, insa, a inceput sa foloseasca si cuvinte in limba romana. Nu ma las, perseverez, pina va vorbi corect si romaneste.

Kaeden creste si el, i-am facut si prima tura de vaccinuri si totul a fost ok, fara temperatura sau alte problemute.

Va pup, fug la ale mele,
Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Elena, ai suzeta aia cu gaura de i se vede cerul gurii? Tot de la avent are si Mirunica, e tare haioasa cu ea in gura. Si mai am una din latex natural, nu are preferinta. O mai linistesc suzetelele astea.
Azi a fost prima zi de cresa, asa tare imi place de tipa care are grija de copii. E blanda si copiii sunt tare veseli - de dimineata pana seara zambesc tot timpul. Mirunica a fost tare activa se pare, dimineata a zambit frumos la toate lumea, copiii (sunt pana in 3 ani, inca 4 copii) au pupat-o, asa dragut a fost. La munca e tare de rahat, m-am descumpanit ca primisem carticica cum ca au camere speciale de muls, au, dar nu in cladirea mea. Si nici nu am cum sa ajung in alte cladiri. Am scris la HR sa ma cert putin cu ei, poate ma fac si de birou (hehe, sigur nu, dar sper si eu)

Imi pare rau sa aud de copilasi bolnaviori. Cred ca e tare greu, Ellyshor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Tzucky, ti s-a raspuns fix cu aceeasi moneda. Asa-i ca-i dureros? cum crezi ca ne-a picat noua afirmatia ta? Cam asa si Oana a vrut sa spuna, probabil, ca n-are nevoie de sfaturile si descoperirile tale asa cum nici tu n-ai nevoie de ale noastre si ti se par inutile. Asta e ce vad eu din exterior, cred ca ea a vrut sa te simti fix ca noi, sa vezi si tu cum e cu o palma nemeritata pe obraz.
Pe mine divulgarea pe un forum public a unei discutii dintr-un grup cat de cat securizat m-a indispus groaznic si ma felicit si-mi vine sa ma pup ca nu sunt membra a grupului. Nu mi-ar pica deloc bine sa-mi fie divulgat ID-ul de fb aici.
Shosho, mergeti pe Ceahlau? As merge si eu si chiar cu Iulia, in sling sau wrap. Le face tare bine aerul de munte, ti-am zis ca la Busteni a dormit bustean. Daca vii prin zona mea, da-mi un telefon, parca ti-am dat nr meu. Si eu plec azi, ma intorc cel mai probabil vineri.
Sa aveti timp fain la cort, vezi ca noaptea e frig destul de tare pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Clara, ma bucur ca ai mai intrat, chiar asa, printre picaturi.
Josefine, cred ca iti e foarte greu cu serviciul, bine macar ca la cresa e ok, eu chiar nu stiu ce-o sa fac cu fata la 11 luni, cand o sa ma intorc la munca. in Romania situatia cu cresele e nasoala rau, mai ales daca nu esti intr-un oras mai mare unde sa existe crese private, ca la alea de stat (la noi in oras cel putin) e jale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirina5 spune:

neata!!!!
ma laudam data trecuta ca fetita doarme toata noaptea..puteti sa uitati de asta..de 2 sapt ma tine treaza...nu stiu ce are,,,poate sunt dintii de vina..e alba gingia...i-am luat jucarii...degeaba..calge..apa de ploaie...sunt disperata....

Mergi la inceput