Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Buna seara mamici dragute.
De trei zile tot vreau sa scriu un mesaj insa broscuta mea e in plin puseu si ma termina. Ne certam toata ziua, tzitzi e acra si are ace, dar dupa lupte grele cu ea cedeaza si o papa cu placere. Si eu simt ca am sanii goi, insa fecioru' tot mai are de unde papa si varsa apoi. Ma foloseste uneori si pe post de suzeta, apoi varsa tot, apoi iar ne certam...Si inainte sa adoarma iar ne certam juma de ora...Cred ca seamana cu mine de-i asa de certaret. Eeee, trecem noi si de puseul asta, urmeaza altul, apoi dintii si tot asa... Si pumnii sunt delicosi rau, mai buni decat tzitzi uneori, si daca ii scot din gurita incepe sa se smiorcaie. Comic mi se pare mie e ca din racnete da in ras imediat cum ma stramb la el...mare smecher am acasa .
Azi l-am vizitat pe Tudorica, un scumpel alintat si el.
Am uitat sa va spun ca Edy pastreaza mereu un arici in caciulite. E jale cand vine caciulita spre el, cat tupeu...
Citeam despre intalnirile voastre, si ma gandeam ce bataie va fi pe Iulia, trei feciori vor fi la picioarele ei. De abia astept sa vedem care va fi preferatul.
Noi maine plecam la munte, cateva zile cu cortul. Eu as fi vrut sa urcam pe Toaca insa e prea mic piciul, insa la anul vom incerca.
Nu cred ca am fost prea coerenta, dar ma doare capul rau tare si sunt mai zapacita decat atunci cand eram insarcinata, nu stiu de ce...
Pupici multi la mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

Ellishor,cum au zis si fetele,poate ar trebui intii niste analize ca sa vezi cum e cu fierul si calciul,nu doar asa ca i s a parut alb la fatza.Formula pe care i o dai nu e imbogatita cu fier? Si bb meu are sternul mai concav in partea inferioara dar pediatra a zis ca e ok,deci fara Calciu,ba chiar si fara vit.D pt ca ia si din LP.Cum se face baia de aburi cu musetel si sare si cite min.?Sanatate multa
Mmamita,cind poti sa raspunzi,tu cred ca te ai confruntat cu problema asta,cum e cu refluxul la bb?la ce virsta si cum s-a manifestat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ionelu,
Dupa botez, sper sa avem timp sa vorbim si noi mai mult si poate sa ne vedem la o plimbare prin parc
Fetelor, ce trebuie sa fac sa nu imi mai apara reclamele alea suparatoare de fiecare data cand dau refresh la pagina de forum? Sunt niste reclame de vreo 10 secunde dar ma enerveaza la culme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Chiar daca eram TOTAL impotriva FB , dar m-ati facut f curioasa de ce se intampla pe acolo, am decis sa imi fac si eu un cont, special pt Odisee
Acum , cine ma ajuta si pe mine sa ma alatur grupului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:


Aici is, dragelor, v-am urmarit din umbra zilele astea ca nu prea am noutati.. Sunt prinsa cu actele pentru Ro, cu pregateli, Doamne ca abia astept!!!

In we am fost cu Maya la perforat urechiuse si incerc sa ma abtin sa-i pun cercelusii de la mama ca tre' sa stea o luna cu aia medicinali. Aaaa, si am si cantarit-o doar asa, de curiozitate si cica avea 7,060kg - asta era in 10 aug, iar in 1 la vaccin mi s-a spus ca are 6,3kg.. acum nush daca e pe bune sau nu, dar de grasa ati vazut ca-i graaaasa, deci se prea poate sa fie adevarat!

Citat:
citat din mesajul lui gyan
Mmamita,cind poti sa raspunzi,tu cred ca te ai confruntat cu problema asta,cum e cu refluxul la bb?la ce virsta si cum s-a manifestat?


Gyan, Ilincai i s-a pus diagnostic de reflux pe la o luna, de fapt era regurgitare ( zic eu), ca ea dadea afata mereu dupa masa, dar nu avea dureri sau probleme de somn sau mai stiu eu ce ( ca si in cazul refluxului). Intr-un final ni s-a zis ca daca bebe ia bine in greutate ( si a noastra lua mai mult decat bine), nu e nicio problema si va disparea de la sine pana la 6 luni. Ei bine, in cazul Ilincai a disparut fix la 6 luni ..asa, dintr-o data de nu ne venea sa credem ca suntem toti cu haine curate si mirosind frumos. Am incercat tot felul de tactici - medicam, ridicat salteluta, tinut vertical dupa alaptat, nimic n-a functionat. Acum cu Maya e la fel, desi ragaie nai ceva ca Fiona lui Shrek, mereu regurgiteaza ffff mult, dar ne-am obisnuit ca doar avem antrenament si asteptam implinirea celor 6 luni.
Va confruntati si voi cu asta? Vomita sau regurgiteaza?

Dragutelor, va pupacesc, fug sa mai pove cu printesuca mea Michelin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Tzuki, eu sunt Ioana Diaconescu de pe facebook, si am postat si aici intrebarea mea pt ca accesez ambele locatii mereu :). Mersi oricum!!!

Dragelor haideti sa lasam cearta la o parte, nu are sens, daca nu ne convine ceva sa ignoram, ca serios acum nu vreau sa stricam asa mediu frumos pe care l am construit impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Eva bine ai venit si pe facebook . Ce face curiozitate din om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Fetelor, ma gandesc serios sa mi cumpar pantalonii sauna. A incercat cineva?
http://www.groupon.ro/deals/bucuresti/Produse-Teleshopping/9273537

Eu astazi m am binedispus teribil. Am intrat in 2 perechi de blugi pe care ii purtam si inainte de sarcina. Eh tipa pe mine, dar reusesc sa i inchid, burtica insa ramane pe afara si de aia vreau sa incerc si pantalonii minune:)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Ionelu, acum ce sa fac... recunosc ca tare bine ar fi sa doarma si bebstericul cat Bianca ta, dar se pare ca asta o sa se intample cand mandra ta o sa piarda noptile prin cluburi:))))
Ioana sunt perfect de acord cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Fetelor am si eu o intrebare, bine, nu serioasa ce e drept: cate suzete au bebelusii vostri?
Bebstericul avea 3 buc Avent si ieri cat am fost eu la control, tacsu, suparat ca bb a aruncat jos o suzeta si ca nu avea inca una de rezerva la el, a mai cumparat doua, tot Avent. Acum avem 5 suzete.

Mergi la inceput