Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Dragelor, doar ce am devorat o cutie de inghetata de ciocolata, uffff si uite asa s a pus numai pe colacel:))))).

Noi suntem bine, puiul si a reglat iar somnicul de noapte de la 10-11 pana de dimineata la 6-7. Asa bine este, insa ziua nu doarme mai deloc, max 2 ore puse cap la cap. Seara avem acelasi program de plans fara motiv, cred ca se descarca dragul de el, insa ma asteptam sa le mai rareasca odata cu varsta. Doar nu o plange asa pana la 7 ani??

Am pus 2 poze de la intalnire oe facebook si rog pe cine mai are parola pt picassa sa le puna si acolo, mintea mea a uitat parola:((((.

AAA eu m am tuns iar, tot bob insa mai scurt putin ca piticul dupa ce ca si suge degetul mai avem si cate un fir de al meu mereu in guritza. Acum sper sa nu mi mai cada asa tare ca in ritmul asta raman cheala.

In week end ne am decis pana la urma sa plecam iar din Bucuresti asa ca ne "auzim" duminica seara.

Pupici multi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

buna seara,
revin si eu pe forum dupa 1 luna sau 2, cred
daca ar fi sa recuperez ar trebui sa citesc din urma 4 capitole, plus cel actual
dar imi este imposibil, intrucat, desi nu mai sunt angajata, totusi nu am timp nici sa mor :D

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

buna seara,

nu am mai reusit sa va citesc de la capitolul 1 al noului forum

nici sa recuperez nu mai am vreo sansa, ca desi nu mai lucrez totusi nu reusesc sa mai citesc.

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

nu reusesc sa mai imi vad mesajele, nu stiu de ce, am scris de 2 ori acelasi mesaj, sa fie din cauza can u am mai scris de 2 luni?

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

finally, s-a afisat

da, eu stau 3 zile intr-un loc, 5 in altul, sunt mai tot timpul la drum lung (vs-b, nt-vs, vs-ct, ct-b, b-dj, etc)
cel mai cumplit drum mi s-a parut cel de 8 ore de la vs la ct, din cauza lucrarilor la drumuri, pe portiunea vs-gl.


Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

o sa ajung saptamana viitoare, pentru prima oara, in herculane, tot la un festival.
nu stiu cat voi face din bucuresti pana acolo si nici nu am habar cum este drumul.
elly, imi pare rau ca atunci nu am avut suficient curaj sa plec singura din afara craiovei pana in oras, dar inca nu am invatat orasul, desi vin relativ destul de des acolo
sper ca intr-o zi vom reusi sa ne si cunoastem
in fuga mea prin tara am reusit sa o revad pe anitta cu iulica, dar din pacate, si atunci a fost pe fuga.
l-am cunoscut si pe constantin, reusind sa ma vad si cu virgi pentru 10 min, in tranzitul meu prin roman.


Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

am constatat pe FB ca a avut loc si intalnirea de la bucuresti, mamici si bebici. eu nu stiu cand am sa reusesc sa stau mai mult de 2 zile in bucuresti, dar poate urmatoarea intalnire ma va prinde si pe mine acolo.

cea mai frumoasa perioada din aceasta vara a fost cand am stat 6 zile la agapia, unde ne-am recules spiritual si am gasit un raspuns la o intrebare ce ma chinuia de aproape un an.
noi am stat cazati la 2 maicute, pe care sotul meu le cunaoste de cand era el un pici, si cu care am reluat legatura acum 2 ani.
intrebarea mea era ce s-a intamplat cu sufletelul pe care l-am pierdut. maicuta mi-a spus ca nu e vina mea ca Dumnezeu a decis asa, insa dupa canoanele bisericesti, ar trebui sa imbracam un bebe, adica sa il botezam si tot restul, de preferat dintr-o familie mai nevoiasa. noi avem deja o finuta dar e mare, am botezat-o acum 4 ani si trebuie sa gasim un alt bebe dar nu stiu cum sa facem. claudiu spune ca daca chiar ne dorim sa facem acest lucru dumnezeu ne va deschide si drumul catre acest bebelus care are nevoie de o pereche de nasi sa il crestineze.
sper sa reusim sa facem acest pas,atat pentru linistea mea sufleteasca cat si pentru sufletelul care nu a reusit sa ajunga sa cunoasca lumina zilei.



Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

iar cea mai temerara experienta, sa spun asa, a fost cea dinaintea saptamanii de odihna la agapia. am stat cu 3 prieteni la durau, 2 nopti. am facut 2 trasee cumplite, care ne-au epuizat si am ratat 2 zile de trasee la agapia. primul traseu a fost la cascada duruitoare. frumos locul, insa drumul a fost destul de dificil, avand in vedere ca nu prea am conditie fizica. restul s-au descurcat mai bine. a si nu mai spun ca inainte cu 2 zile a trebuit sa fac o pauza de 10 minute intrucat in drumul b-vs mi s-a pus o durere in gamba de nu mai puteam sa apas pe acceleratie.
seara eram beteaga de picioare, am facut o febra de toata frumusetea. dimineata ma dureau toate oasele, de parca ma batuse claudiu toata noaptea.
dar a doua zi am facut un alt traseu, de m-a pus in fund, cand am ajuns inapoi in campus, mergeam ca o rata cracanta. am urcat pana la cabana dochia, si am urcat pe vf toaca. nebunia a fost ca nu am ramas peste noapte acolo. dupa 6 ore de mers, am stat 1 ora sa mancam ceva si sa ne tragem sufletul. facusem si pe traseu destul de multe pauze dar tot cumplit a fost. si inainte de masa am urcat si pe vf toaca. asta a fost cireasa de pe tort. ne-am cocotat pe stanci precum caprele negre. panorama de vis, dar mult chin sa ajungi acolo sus.
apoi, in 4 ore am fost jos in tabara. pentru ca se innorase, se intuneca si nu voiam sa ne prinda noaptea in padure.

Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

erata - era vb de ambreiaj

la agapia noi obisnuiam sa facem 3 trasee:
agapia-varatec, agapia-sihla, agapia-agapia veche-sarghia mare
primele 2 trasee sunt de 8 km dus 8 intors, dar reusim sa facem 2 ore - 8 km. deci dificultatea traseului este infima fata de durau-dochia, sau chiar duruitoarea.
ce mi s-a parut minunat, la agapia, am prins pentru prima oara, o procesiune pentru ploaie. minunea a fost ca a doua zi, cam la 12 ore, a inceput sa ploua si a tinut o zi si o noapte.


Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

mihaela, am reusit sa vad si mesajul tau, de acum 1 luna si ceva, in care spuneai ca ai gasit profesor pentru bianca si ca suntem bine veniti oricand vrem. ma bucur ca ati rezolvat cu muzica. in legatura cu invitatia, cand o sa reusim sa nu mai fim pe fuga te sun si iti spun ca sunt prin zona. dupa ce ca sunt pe drumuri, nu situ cum facem ca mereu suntem contra cronometrului, trebuie sa ajungem fara intarziere la destinatie si calc pedala la maxim. noroc ca masina nu ia mai mult de 140 ca altfel cred ca ma lua la vizor politia. si asa o calc destul prin orase, unde limita e 50 iar eu am si 100, mai ales ca de vreo 2 sapt ne-am luat statie si oricum ma luam de masinile cu statie dar mai cu 80 asa :D

acum ma retrag pentru ca e tarziu si urmeaza 2 zile destul de incarcate la care trebuie sa fac fata.
va imbratisez si va doresc zile minunate alaturi de copilasi si familie.


Mirela, MTHFR C677T homozigot. A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d
--------------------------------------------------------------------------------------------
tratament pregatire: femibion I 1tb/zi, cetebe 2tb/zi, coenzima q10 1tb/zi, vita e 1tb/zi, magne b6 1tb/zi, acid folic 1tb/zi, aspenter 1tb la 2 zile

Mergi la inceput