Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Mirelusha, draga mea, ma bucur mult ca ai avut un strop de timp sa intri pe aici. Noi am fost de sf Maria la Varatec, ce frumos e! Nu mai fusesem din copilarie, nici nu mai tineam minte cum e. Din pacate nu prea ne-a tihnit, pt ca motata s-a apucat de plans frenetic si nici macar n-am reusit sa ma rog prea bine, pe indelete. Poate cand o sa mergeti data viitoare ne luati si pe noi sa facem traseele astea, ce zici? Sa stii ca si eu vorbeam cu soacra mea zilele trecute despre exact acelasi lucru: i-am spus ca mi-ar placea sa mai botez un copil, iar ea mi-a spus ca dupa o pierdere de sarcina e bine sa botezi. Sa va ajute Dumnezeu!
Ionelu, cum ii merge Biancai fara picaturi?
Eu ii dau protectis si vad ca ii e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza trupa de mamici si de pitici!
Dau cafea cu cofeina!
Fetelor,am fost a dua oara la sala cu Ioana si-s varza de febra musculara...tre sa ma duc la azil,da macar ma duc pe post de trainer ,ceva,ca inca ma descurc.Am fost placut surprinsa sa constat ca nu mi-au disparut asa cum ma asteptam forta,mobilitatea,...cu coordonarea si cu echilibrul stau mai rau...cred ca e de la berea cu tequila..
MIRRELUSH,.Sa va pazeasca Dumnezeu in calatoriile voastre si sa va ajute sa va impliniti gandul cel bun, de a boteza un copilas.La orice sectie de nounascuti a unui spital e imposibil sa nu gasesti un sugar necajit sau mai rau chiar parasit.Lasi vorba la asistente si un nr de tel si te anunta cand apare cate un caz.Tare mi-ar placea sa am disponibilitatea de a face traseele faine de care zici...off,...dar le fac mental alaturi de voi si descrierile voastre.De ex,zilele astea sunt cu Shosho la cort
ANITTULE,poate merjem cu plozii cei mari la BRAVE daca v-ati intors.Si cu cei mici la o cafea in mall la Bc ,evident.Ioana ar vrea sa ajunga azi sau maine la film.Pupam Iulicu motzocos
STEFULICI,ONUTZA,sper ca v-a mai trecut supararea!
trimit ca scartaie dl Lucas

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

L-am mufat...sa vadem cat ma lasa in pace...scriu c-o mana
ALINA GABI,daca vrei o carte care sa te ajute cu gandire pozitiva ,incearca THE SECRET(de RHONDA BYRNE).Daca ai un pic de vointa si rabdare sa exersezi iti va schimba viata.Si trebuie sa ai INCREDERE.Si ar fi bine sa renunti la perfectionism.Asa eram si eu si mai aveam putin si dadeam in paranoia.Asta nu inseamna sa traim dupa sloganul”las-o ba,ca merge-asa” .Nu ne impiedica nimic sa evoluam,sa incercam sa fim mereu mai buni,mai bine instruiti,dar nu neaparat cu scopul de a atinge perfectiunea, ci doar de a ne face viata mai buna,mai usoara,mai frumoasa!
IOANA,,o cutie de inghetata?Ai voie doar o inghetata de o cupa pe SAPTAMANA.Ce mai face Cristian?
BELISSIMA, un weekend de vis sa aveti!Sa fiti fericiti!
TIGRUTZA,esti prin zona?Poate ne vedem la Bacau azi-maine
2 LINIUTE,ce voinic frumos ai tu acolo!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

TIGRUTZA,am uitat,cum e stomacul,te mai doare?Un Nexium cred ca te-ar fi ajutat,dar nu se cunoaste daca trece sau nu in lapte
ELLY,cum te simti?
Ma uit la pozele puilor de la avatare si ma minunez ce mari si frumosi sunt!.Trece timpu asta ca nebunu,chiar ca ma cuprinde nostalgia.De luni se deschide seria de 4 luni cu Boom.Doame ajuta!
Bai da-s nevorbita..
Va las,va pup si va doresc un we linistit!

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Consiliul curtii o sa hotarasca imediat ce facem, numai sa se trezeasca sherifu'. Da' asta mic deja e in sus de dorinta de duca. Ca ma-sa Te sun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Virgi, de ce doar o cupa? Eu mananc asa inghetata de ceva timp, cred ca de vreo 2 luni. Nu am remarcat nimic deosebit la cristian ca l ar deranja asa ca ii dau inante. O bucurie culinara cuam si eu:))))

Cristian e bine, creste mare si frumos (cra cra) insa am baut pe seara cateva guri de frappe si s a trezit la 3 cu un chef de joaca nebun. l am chinuit putin sa l mufez si a adormit iar:)))) insa la 6 iar trezirea iar la 8 gata nu a mai vrut. Gata cu frappeul insa imi era si mie pofta.


Daca aveti ceva ideei cum sa nu si mai suga degetul le astept cu mare , mare interes, nu stiu ce sa i fac, in afara decat sa stau cu ochii pe el mereu sa i scot degetelul din guritza nu stiu:((((

Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Esti belea Virgi:))) esti cu cortul cu shosho:)))Mi-a trecut nostalgia...in general imi revin repede ca na asta e viata..mergem inainte cu bune si cu rele ..timpul nu sta in loc
Anito o punem de o intalneala la iasi .Da luni noapte plec la mareeeee.abia astept:))sa vedem si Tudor cum se comporta
Apoi sa ne plangem de pruncii care vor in brate si is grasani?:)) oi eu cand l-am luat in brate pe edy a lui shosho era alta viata taicaaaa
Revin ca ma duc sa imi intind parul ca la 3 am o cumatrie si nu stiu cand mai apuc sa ma fac frumoasa..macara acu cat doarme T juma de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna dimineata si multumim de cafea Virgi! Tocmai am baut-o si a fost foarte buna!
Mirela dar ce te mai plimbi...de abia astept sa va revad!
Ioana si noi avem o problema cu degetul mare in gurita. Noaptea cand se trezeste isi suge degetul si zgomotul produs ma scoala si pe mine, iar ziua nu mai vrea suzeta chip, ca na, degetul e mai bun! Asa ca si eu astept sugestii.
Si noi ne pregatim de o nunta in seara asta asa ca mi-am facut programare la coafor dupa amiaza.Stau cam cu grija in privinta lui bebe dar sper ca o sa fie bine. Or sa vina mama si sora ei sa stea cu copiii! Iar vinerea viitoare vom avea botezul si apoi vrem sa plecam cateva zile intr-o scurta vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Neata!

Mey, dar ce logoree ati avut.

Mirelush pupicei multi. Si mie imi pare rau ca nu ne-am vazut. Data viitoare cand vii facem tot posibilul si nu mai ratam intalnirea.
Da??!

Fetelor intre Ergo baby carrier si Mei Tai, ce recomandati? Eu as inclina spre cel din urma. Astept sfaturile voastre.

Virgi nici mie nu-mi vine sa cred ca Boom face sapt. viitoare 4 luni. Nu stiu pe unde a trecut timpul.
Cred ca Sabri a Mirinei va deschide seria de 4 luni, ea e pe 22 si Boom pe 23.
Ce bine ca te-ai mobilizat cu sala. Asa mi-as dori sa fac si eu ceva miscare, dar n-am cu cine sa-l las pe Boom.
Ioana cum se simte?
Eu sunt un pic mai ok, nu mai tusesc asa rau. Sper sa-mi treaca de tot.

Cred ca am descoperit de ce nu papa Boom ca lumea si se enerveaza la biberon. Din cauza ca are nasul infundat. Cred ca-l deranjeaza cand inghite.
Am obs ca dc il aspir inainte de masa si ii scot secretiile, papa mai linistit si nu mai e asa fonfanit.

Acum a adormit la mine in brate si imi pare rau de el sa-l pun in patut ca poate se trezeste. Stam asa.

Onutzule, distractie placuta la mare! Oricum o sa te mai stresez cu mesaje.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


A, am citit si eu "Secretul". Este intr-adevar o lectura care te reorienteaza catre viata si iti da o noua perspectiva.
Mie mi-a placut. Si eu o recomand.
M-a ajutat mult sa ma echilibrez intr-o perioada cand aproape incetasem sa mai sper la Boom.



Mergi la inceput