Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:



Virgi...da' cata dreptate ai!
Eu sunt taur...si am zis Da! Da! Da! la fiecare afirmatie a ta vis-a-vis de zodie.
Exact asa e si Boom al meu....va spuneam ca am fost cu el intr-o seara la niste prieteni la gratar si a trebuit sa plecam mai devreme pt ca n-a fost chip sa inchida ochii, desi acasa la ora aia ar fi fost demult adormit.
Pe de-o parte eu il inteleg....asa sunt si eu. Nu suport schimbarile, imi plac lucrurile practice, ma atasez greu de oameni, dar cand o fac, o fac pt totdeauna, imi place mancarea buna...si da, rutina, stabilitatea, familiarul.

Deci, draga mea Ionelu, crede-ma ca iti inteleg pe deplin frustrarea. Din pacate, nu te pot consola...pt ca asta e doar inceputul.
Copilul taur e foarte iubitor, destept, dedicat studiului, cuminte...dar e si foarte incapatanat, nu trebuie fortat sa faca nimic pt ca nu vei obtine nimic cu atitudinea asta, e usor introvertit si trebuie ajutat sa isi cultive natura sociala. Ar fi infinit de multe de spus.
Dar partea buna este ca incet vei ajunge sa-ti cunosti printesa si sa rezonezi intocmai cu nevoile ei, ea va creste si va invata sa faca si ea compromisuri si uite asa....veti fi o echipa tare frumoasa.

Boom al meu cateodata am impresia ca ma intrece in incapatanare. Cat e de mic, e grozav de capos.
Sa ma vedeti in fiecare zi cum insist sa pape...trage de 2 ori din biberon, se opreste, se mai uita, iar trebuie sa i-l bag in gurita, mai trage de 2 ori si tot asa....nu iese din ritmul lui si sa traga cumva de 3 ori din bibe :))))))
Iar eu trebuie sa am rabdare, rabdare...pana la soare, si sa insist, si sa fiu acolo iar si iar cu bibele, la dispozitia lui...pana papa tot.La noi masa dureaza cateodata si 1 ora. Dar asta e...trebuie sa aiba mami rabdare, ca un pui are.
Nu-l fortez, nici n-as avea cum, credeti-ma. Daca i se pune pata sa nu mai ia un strop de lapte...pot sa chem si Garda Nationala ca scoate limba si la ei. Scoate tetina cu limba si nu e chip sa il fac sa o mai accepte.

Off, Cori, ieri am vazut si eu registrul de condoleante.
E foarte trist. Eu ii stiam povestea cu lupta impotriva infertilitatii de la topicul Endometrioza.
Cand am vazut despre cine e vorba, mi-a stat inima in loc.
Atat s-a luptat sufletul asta sa aiba si ea puii ei, ca mai apoi destinul sa n-o lase sa se bucure de ei.
E cumplit de dureros.
Legat de alunite si eu am una pe spate, chiar pe linia bretelei de la sutien care in sarcina mi se inflamase un pic si ma durea. Acum vad ca a revenit la dimensiunile ei normale si nu ma ami jeneaza, dar clar, ca si tine, m-am decis sa merg cat de curand la medic cu ea.

Va pupacesc scumpele mele, fug sa fac un pic de ordine prin casa ca baietii mei sunt la plimbare si profit si eu de momentele astea.
Sa aveti o seara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ionelu, din pacate nu m-a anuntat si pe mine nimeni si toata ziua am fost singura acasa, moarta de plictiseala, ca nu pot face mare lucru cu bebele langa mine.
Si maine voi fi la fel, dar banuiesc ca nu mai vreti voi??!!??
Al meu sot a scos luna trecuta masina la vanzare si nu a sunat nimeni pana luni cand i-am zis sa scoata anuntul si sa pastram masina sau cel putin sa ma lase cu un stres mai putin in perioada asta.Oricum eu am bocit azi de m-am spart ca n-as da masina nici sa ma tai, as tine-o pana i-ar cade tabla(si eu sunt un pui de tauras..) Asa ca imediat cum a disparut anuntul, doritorii s-au panicat sa nu se fi vandut si au inceput sa se intreaca in oferte, iar zilele astea are de umblat pentru acte ( nu se putea un moment mai prost ..)
Anyway.. vreau si eu sa va cunosccccccc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

So...m-o mancat si am citit si eu despre Monica offffffff si mi-am adus aminte cum s-a stins mama anul trecut sub ochii mei de aceesi boala cumplita..si acu cine plange??
Va pup,ma bag la somn langa pui si ma rog ca mama mea cea draga sa ma vegheze tot timpul pe mine si pe puiul meu cel drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Onutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Onutza, iti trimit un pupic dulce si o imbratisare calda!
Fii sigura ca mama va vegheaza si va ocroteste de acolo de sus
Monica, odihneste-te in pace !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Pfiu, Eva, eu de pe fb am aflat ca se intalnesc, i s-a facut mila lui razvan si m-a adus, eram singura cu ambii copii, e tare greu cu amandoi, am stat fff putin oricum, stii ca mereu te sun, dar crede-ma ca eram sigura ca sunteti prinsi cu botezul si am fost asa pe nepusa masa, am vz postarea ioanei pe fb, iarta-ma te rog, nu vreau sa te superi pe mine.
Am depus azi dosarul de indemnizatie de aia ma grabeam asa.
Acum am sosit de la concertul lui lady gaga, suuuuper misto!!!!

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Doamne, am citit si eu, saraca fata! Sa aiba Dzeu grija de puisorii ei!!!

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Neata fetelor!
Eu nu vreau sa citesc despre Monica, dar va rog mergeti la dr si verificati alunitele care:
1. Si-au modificat in ultimul timp aspectul, culoarea, au crescut
2. Daca le-ati rupt vreodata si au facut sau nu crusta deasupr
3. Daca au fire de par si le-ati smuls
4. Sau orice "maltratare" a lor
Mama mea este operata de melanom malign si acum este bine, dar sunt maxim de periculoase. A mers tot in urma unei tragedii a unui vecin care a mers prea tarziu la dr.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Fetelor ms de raspunsuri referitoare la lapte si pompa.
Vad ca mi s-au dus firisoarele vinete, cred ca am muls cand tzitzi era super plina, exploda si a fortat vasele de sange care s-au spart. Ma bucur ca se vindeca si nu raman cu semne.
E bine ca pot tine laptele la frigider. Asa ma mulg 1 data la 2 zile, pt a pune in ceiuc (sa il indulcesc). Zuper!

Ionelu, ms si pt info despre marsupii (uitasem sa scriu). Interesant cel cumparat de tine, dar deja am cumparat Ergo Baby, nu il mai schimb.
Oricum, cu insertul pare a fi ok pt bebe de 2 luni. Ma gandesm sa ii pun si o prenuta sub fund ca sa nu mai folosesc insertul.
Exact cum ziceai si tu, mi se pare prea lat acum. Oare sa ii las piciorusele inauntru? Dar nu vad cum.

Mamita, doamne...si eu am muuulte alunite, peste tot. Aseara le analizam in oglinda dupa ce ai zis tu. Oare putem merge la dermato s le studieze pe toate? Sau numai daca se maresc?
E naspa cu viza, ai uitat de birocratia de la noi?
Eu pt viza in America (la fel cred ca este si pt Canada) m-am dus la ambasada cu hartii doveditoare ca aia si ailalta si gata viza. Mi-au pus viza pe pasaport in aceeasi zi. Mai mult am stat la coada ca era multa lume. Dar intr-o dimineata am rezolvat tot.

citesc si ultima pg si revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza fetele,
Intru o tzara de la serv de pe tel ,sa va dau o kafia buuuuna si energetica;)
Cryssaa,la un consult dermatologic se pot analiza toate alunitele cu dermatoscopul si se poate intocmi si o "harta" a lor pt a pute urmari evolutia lor in timp si eventual aparitia unora noi .Medicul te va informa asupra celor cu potential de malignizare.
Am avut si eu in urma cu multi ani ceva asemanator cu "buba" Monicai,ca aspect si localizare si am scos-o ca-mi statea pe creier.Spre bucuria mea nu era decat un simplu nev.Mi-a ramas in schimb o cicatrice f urata si marisoara pe spate,caci mi-a pocnit operatia a doua zi si am ramas cu o gaura 2 luni in spinare pana s-a inchis.Dar tot a meritat efortul pt linistea mea psihica si nu numai.


Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput