Clubul "babelor" FIV-oase 55

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ioana, ma bucur pentru vestile bune despre minunea ta mica ! Sa creasca mare si sanatoasa!

Smaik, noi am fost intr-o mini vancanta la istanbul pana aseara si nu le-am mai verificat de joi. (bine, astept sotul sa vina sa i investigheze) Joi erau extrem de mici si pricajiti, mi s-au parut ... am zis ca il pun pe al meu sa i mangaie mai des ca deja unul din ei ne scuipa ... desi abia avea glas de mic ce era ...

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
23+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ralu, tu iti monitorizezi toata sarcina la Istanbul? Ai fost la vreun control acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

smaick ai fost cuminte ? vezi ca ai un mail de la mine
samira a trecut capul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Aadina !!! Cum esti, cum este beta de azi ? Ca am vazut ca ai avut o valoare frumusica acum cateva zile !

Am facut ecocardiografia inimioarelor acum, si am terminat, nu mai merg la ei ca ma fac din ce in ce mai mare :) M-as mai fi dus eu acolo, ca nu se compara ... dar nu ma mai tin diverse ... chiar m-am atasat de oamenii aceia :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Am refacut beta azi, dar inca nu am rezultatul. Intru din 2 in 2 minute pe site si nu apare. Sper sa apara cat de curand. Am mari emotii.

Ralu tot la Tayfun ai mers? Din curiozitate cat costa o consultatie de asta la ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Aadina, si eu te astept cu sufletul la gura !
Nu, Tayfun nu se ocupa si de eco de sarcina, astea le face un perinatologist, tot de acolo din spital, pe care mi l-a rec. el. La mine ffind doi, au fost foarte scumpe eco, a fost ca si cand am mai platit un fiv si ceva in plus ... dar si la unul cred ca s extrem de scumpi. E drept ca au cel mai performant ecograf de pe piata, din ce am nteles, o scula de peste 250000 euro, si dr. e scolit in anglia pe problemele astea. Eu nu rec sa se mearga acolo dect in caz de doi si paranoia ca la mine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aadina mi s-au lungit urechile, nu vreau sa stiu cat sunt ale tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Asa ziceam si eu, Qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

In sfarsit am primit rezultatul
beta 155.6
prog 30.17 nmol/l offf asta scade sub limita inferioara iar, si chiar suplimentasem utrogestanul si am luat si duphaston. Dimineata , dupa ce am recoltat pt analize, am facut si un prog injectabil. Oare sa indesesc prog injectabil?

Multumesc fetelor pt sustinere

Mergi la inceput