Clubul "babelor" FIV-oase 55

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Samira ce frumos ai povestit tu totul ,ma bucur ca te-ai distrat atit de bine !
In legatura cu mirena la mine au incetat singerarile de o saptamina ,acum ar trbui in mod normal sa imi vina ciclul ,dar sunt curioasa daca o sa mai vina!!!!!!!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna ziua "babutelor",
Va citesc din umbra de ceva timp... topicul vostru este f vesel , azi va scriu si eu cu o rugaminte.

Vineri am facut o histero + biopsie de endometru - cu anestezie locala. Am mai facut o histero in Bucuresti inainte de FIV 3 (anestezie gen) insa atunci nu mi-au prelevat tesut si pt biopsie.
Mi s-a parut ca a durat incredibil de putin, in nici 10 min am fost anesteziata, cu biopsia si histero facuta... oare asa de putin dureaza??? La histero am simtit doua miscari in burta stanga-dreapta si aia a fost, la mine echografiile dureaza mai mult .

In fine, post interventie doc nu mi-a dat nimic antibiotic/antiinflamator (stiu ca in Buc am primit si si pt 3 zile). Eu miercuri plec la mare, am intrebat doc dc sunt ceva contraindicatii si mi-a zis sa nu stau in soare prea mult si sa nu fac baie in piscina, dar ca in apa marii am voie. Asa sa fie?

Ma gandeam sa iau niste antibiotic, ca am in casa o folie de 10 pastilute de Doxycyline (200 mg) voi ce ziceti?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Ioana, ma bucur ca ati venit acasa.
Bine ai revenit printre noi Sami.
Ii doresc aadinei un nou beta cat mai baban.
Laraaa, unde esti?Mi-e dor de postarile tale.
Va doresc o duminica minunata!
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Ruxandrica,eu dupa fiecare histeroscopie am luat antibiotic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello....ne-am intors acasa.
am fost plecati la niste prieteni...ne-au invitat la masa de Duminica si la o vorba si un spritz...si ce bine a picat invitatia ca nu aveam de niciunele in casa de mancare si nici chef de bucatareala nu aveam.

uuufff....de maine la munca

va pup si va spun somn usor.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

samira draga , dupa asa un conzediu , vine musai si munca . m-am regasit in povestea ta total .iubesc marea la nebunie . de obicei cand plecam la mare suntem un stress pot toata lumea . adica plecam pentru "cateva " zile si totul se sfarseste dupa multe zile . acum 2 ani am stat vreo 3 sapatamani de mai aveam nitel si veneau apropiatii dupa noi . fiecare despartire de mare este foarte dureroasa . noroc ca trebuie sa ma intorc la munca si dupa atat chiul am de munca nu gluma . mai putin cand plec in afara . atunci ma intorc repede ca se termina - de obicei - banii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor,

eu nu am mai scris pt ca nu prea am mai avut ce ....
- in conced. nu am mai fost .... sapt aceasta plecam pe transalpina .. la capalna

- am fost in week. la o petrecere si toate cuplurile aveau cam 1-2 copii. Noi am fost singurii care nu aveam ... dar m-am jucat cu toti - am fost in elementul meu .. nu mi-a scapat niciunul "nejumulit" .....
Dar nici noi nu am scapat : de ce nu faceti copii? Cand faceti copii?
si tot tacamul ...
Numai noi stiam ce e in sufletul nostru ...
Dar am rezistat eroic - nu m-am botit- am zambit si nu am dat nimanui nicio satisfactie ... pot spune ca m-am maturizat ...
Nu ma mai supar cand ne streseaza apropiatii- de ce nu faceti copii??
Sotul le raspunde tuturor - noi lucram .. ne place sa lucram

- am mai fost la dr uscatescu ... mi-a recomandat acelasi trat ca si dr avram
* clexane 04.
* cetebe
* acifol
* aspenter
* magne b6
* femibion11
* coenzima q 10

- am mai fost si la endocrinolog : si m-a pus sa-mi refac toate analizele (hormonale si nu numai) ..asa ca astept Z2 (oare cand o fi )
.. si m-a pus sa-mi refac amh-ul pt ca i s-a parut ff mic ~2.80
dar m-a pus intai sa iau 10 zile vit D 1000 (vigantoletten) si dupa aceea sa fac amh-ul ...
Nu mi-a explicat ce legatura are vit d cu amh-ul ... nici eu nu am intrebat ..
...ma cam blochez cand sunt in fata dr.

Si mi-a spus sa iau in continuare Metformim 1000 mg/ zi

Cand am analizele ma duc sa vad ce-mi spune ...


- pe 27.08 ma mai duc si la cardiolog - am niste palpitatii si nu prea ma simt bine .. niste intepaturi , junghiri in zona inimii.


Si cam atat ...

Puppp toate fetele ....




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.

am o durere de cap de imi vine sa mor.

o saptamana usoara sa avem fetelor.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

elly sa intrebi si sa imi zici si mie legatura dintre Vit D si AMH. eu am luat vigantoletten zi de zi aproape 1 an si am repetat si AMH in perioada aia. acum sunt in greva, nu mai iau nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
sami bine ai revenit! baga repede o pastila de cap
tot uit sa te intreb, ce mai face Laura?
sa-i transmiti daca poti te rog toate cele bune; este mereu in gandurile mele, fara ea.......nu are rost sa continui....
si stii la ce ma mai gandeam? mi-ar place sa vad si eu o poza de romano-ceh ; pe ai lui brigit ii vedem mai tarziu
ady te-ai intors de la spital?
ralu ce-ti mai fac toxoplasmozele?
va pup

Mergi la inceput