Clubul "babelor" FIV-oase 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

aadina felicitari si curaj, mai rasare si soarele
ioana ma bucur ca ti-ai luat fetita acasa, toate cele bune!
qiao inca nu ai scris email-ul ala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

buna seara fetelor...
many sunt bn inca nu am demarat nimik sper cel tarziu in ianuarie ca deja trec anii peste mine si mai sper sa fie ultima incercare ...tu c f ai vreun plan? vlad cce face?te pup cu drag...
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

aadina tin pumnii sa fie bine pana la capat de data asta
anaasta multumesc. o sa studiem, poate reusim sa ajungem cateva zile. suntem cum inghesuiti cu timpul pt ca avem o groaza de obligatii in perioada asta - sa vedem sum strecuram ca timp si mai ales financiar o iesire.
smaick inca nu i-a venit vremea. in perioada asta stam f prost cu finantele, suntem si f obositi - pur si simplu nu mai am vedere in perspectiva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetele mele dragi.
ne-am intors.
sotulache e la meciul cu Barcelona...eu in varful patului...inca sunt la mare.
in fiecare an cand merg la mare...imi aduc aminte cat de mult o iubesc si ca sunt iremediabil indragostita de ea.

sunt bronzata si-mi place de mine
sunt odihnita si fericita.
acu' o sa zic si o rautate pe care o spun de cand eram mica:mi-a parut bine ca a fost vreme urata azi la mare...ca am plecat eu.
in rest....am avut o saptamana minunata:
am fost 3 familii si ne-am mai intalnit acolo cu inca 3 familii.
am stat in Jupiter.
mi s-a parut extrem de multa lume anul asta pe litoralul nostru...Saturn,Venus,Jupiter,Neptun.....foarte multa lume fata de anii trecuti.
apa curata-curata si calda...limpede de stateam in apa pana la piept si-mi vedeam degetele de la picioare.
au fost cu noi parintii unei prietene si tare bine a fost:cand ne intorceam de la plaja/piscina gaseam masa pusa...doar sa ne asezam sa mancam....ba gratarel fierbinte cu salata...ba peste cu mamaliguta si mujdei...ba pepene curatat,taiat in bucati si cu cuburi de gheata pe el .....dimineata ne asteptau cu cafeaua aburinda pe masa.
se ducea in fiecare dimineata si ne cumpara paine calda de la Lidl,din aia integrala si cu seminte in ea.
mi-a placut maxim....m-am simtit ca un copil alintat.

am avut un program misto:la 6 dimi trezirea...la 7-7,30 eram pe plaja si stateam pana la ora 1.
la ora 1 la masa la un restaurant de pe plaja-am mancat cea mai buna supa-crema de legume cu crutoane ...in fiecare zi am mancat.
dupa masa...inapoi la camera...dus si somn de voie cam 2 ore.
de pe la 4,30-5 pana pe la 7 mergeam la piscina complexului si ne balaceam.
la 7 direct la masa de seara-aia de care va ziceam,pregatita de parintii prietenei noastre si apoi ne bagam la dus si bibilit pentru iesirea in oras.
pe la 8,30-9 plecam la plimbare si pe la 11 ne intorceam acasa.
la 11,30 eram deja in pat si am dormit tun toata saptamana.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asaaaa....m-am rasfatat cu micul dejun pe plaja in fiecare dimi:capucino cu croissant cald.
Doamne,ce bine e sa iei micul dejun cu ochii si sufletul si toate simturile inundate de mare si de aerul sarat.

desertul vedeta al anului a fost o combinatie mortala:jumatate de pepene galben,cu margine taiata in zig-zag si umplut cu:bucatele de fructe proaspete,taiate in fata ta-pepene galben,pepene verde,gref roz,nectarina,pruna,struguri,banana,portocala.
peste fructe era o clatita umpluta u fineti dar era rece de la frigider clatita....era intarita bine ciocolata si clatita era taiata fideluta si puse spaghetele de clatite cu cioco peste fructe.
peste clatita o cupa mare de inghetata de vanilie si miez de nuca.
peste inghetata frisca si toping de caramel.
10 lei costa toata treaba asta si va spun ca e o adevarata incantare un asemenea desert....nu mai spun cum arata!!!!!
desertul asta l-am papat ca mic-dejun...alternativ cu capuccino si croissant.

am papat fructe de padure in fiecare zi:zmeura si mure....cate un paharel din fiecare zilnic.

cam atat mi-a atras atentia la capitolul mancare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

apoi...seara ne-am distrat ca niciodata...nu stiu...poate am fost eu mai obosita ca de obicei si mi s-a parut sau poate chiar asa a fost....dar am ras atat de mult saptamana asta cat sa-mi ajunga pana la sfarsitul anului.

am fost la parcul de distractii-o seara in Saturn si una in Jupiter.
ne-am dat in toate comediile de acolo.
desi suntem ditamai oamenii,intre 35 si 40 de ani toti...ne-am jucat cot la cot cu copiii.
ne-am dat in roata,montagne-russe,tot soiul de invartitoare....la masinutele busitoare am pus monopol...avea fiecare cate 4-5 jetoane si ne-am urmarit si tamponat pe pista pana ni s-au deplasat organele interne.
baietii au tras cu arma....au aruncat cu niste inele si au castigat sticle de sampanie ...am pescuit ratuste...am invartit de roata norocului si am castigat zmeie...brelocuri,pixuri,insigne si alte nimicuri.
am inchiriat biciclete din alea cu 4 locuri-2 in fata si 2 in spate si la care pedaleaza toata lumea.
ne-am luat la intrecere cu ele....si va spun ca am zis ca ne dam ficatii afara din noi ...dupa juma de ora de pedalat eram toti fleasca...nu stiu cum naiba nimeream numai pe strazi in rampa si era greu de tot la urcare...si bicicletele cam panarame si noi radeam de nu mai puteam sa pedalam.
pana la urma ne-am oprit pe margine drumului si ne-am pravalit pe bordura cu apa/bere in mana fiecare si boscorpdindu-ne pentru ideea pe care am avut-o....am mai si platit pentru asa chinuiala.
ne-am intors cu biciletele inapoi...mergand pe langa ele si impingandu-le

intr-o seara baietii au ramas la meci-cand a jucat Steaua si noi,fetele,ne-am dus la circ impreuna cu copiii.
la circul acvatic Bellucci.
scump dom'le ,scump....40 de lei biletul pentru adulti si 35 pentru copii.
eram 3 matracuci cu 5 copii....copiii entuziasmati de poveste,acrobatii si animale.....noi,mu.ie.rile....extaziate de Capitanul care prezenta povestea ...un italian frumos al naibiii...brunet,cu niste ochi verzi,dantura perfecta si un zambet de te baga in boala....uuuoooffff...dar si cu o verigheta care ii stralucea groaznic de tare pe deget.
am stat in primul rand si ne-am benoclat 2 ore la el.
aveam si noi aparat foto si cand s-a terminat spectacolul au venit toti actorii sa faca poze cu spectatorii....uuuooofff....si taman atunci ni s-a descarcat aparatul si asa am ratat sansa sa-l luam si noi in brate pe Capitanul nostru.
cand am ajuns acasa...eram toate extaziate ...se uitau ai nostri la noi foare mirati ca vorbeam una peste cealalta si povesteam despre Capitan....acoperisem de tot copiii care nu au mai avut loc de noi sa spuna ce le-a placut la circ.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

gata...hai ca v-am povestit tot ce mi-a placut saptamana asta.
Sambata trecuta cand i-am serbat ziua Samiroiului a fost tare frumos si acolo:au fost 18 persoane in total.
am facut tiramisu...mi-a iesit un tort perfect....de 5 kilogrmae...ornat cu un strat generos de fructe de padure proaspete-capsuni,zmeura,mure,afine.
se vedeau foarte bine pe tort.
ca nicioadata ,s-a mancat atunci,la masa, pana la ultima bucatitca.
a primit puiul meu o groaza de cadouri:tricouri,camasi,parfumuri,blugi pana la genunchi,pantaloni de strada pana la genunchi.

va pup....ma duc la baie si la uns ca am pielea uscata si deshidratata.
o Duminica faina va doresc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaa....asta-i ultima pe care v-o spun si tac:iar sangerez de 12 zile.
totul a decurs asa:
-pe 28 Mai am montat Mirena.
-pe 22 Iunie a inceput sangerarea si a durat pana la 15 Iulie-deci 25 de zile.
-pe 31 Iulie a inceput iar sangerarea si dureaza si astazi-11 August-deci de 12 zile.

cum naibilor calculez eu acum???adica ce calculez???
in rest...nexam dureri....am avut doar episodul ala de cateva zile cu picioarele umflate dar acum nu mai am problema asta.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanutz

buna seara fetelor...
many sunt bn inca nu am demarat nimik sper cel tarziu in ianuarie ca deja trec anii peste mine si mai sper sa fie ultima incercare ...tu c f ai vreun plan? vlad cce face?te pup cu drag...
toate fetele



Draga mea, noi nu mai avem planuri, insa mai speram ca DD mai are planuri cu noi.
Si da, nu lasa timpul sa treaca, este ireversibil.


Samira sa va fie de bine vacanta

Ioana la cat mai multe zile senine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioana, ce frumos zici tu acolo!!!


Samira, ai avut parte de o vacanta frumoasa, super! Cum de a fost apa asa de curata? Eu niciodata nu am prins marea curata cand am fost la noi. Bun, in statiunile astea de se insira una dupa alta. La Vama Veche et comp. nu am fost niciodata.

Mergi la inceput