Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank fructele i le dau pasate cu furculita cand ii pun si bicuiti sau cereale. asa i le dau cand nu mai mananca nimic dupa lapticul de dimi. cand mananca dupa laptic cu mine, omleta, branza, painica prajita...din astea, i le dau cubulete pe farfurioara dar mai tarziu putin nu chiar dupa masa. i-am mai facut si piure cu de toate: piesica, caisa, afine,para, mar, pruna, banana si mananca..... si mananc si eu ca fac mult
daca ii dau numai fructul simplu asa am impresia ca nu-i tine mai deloc de foame.
stii cum...ma gandesc ca ia sa mananc eu la micul dejun 3 fructe.ce-mi tin alea de foame? mi se pare foarte putin si deloc consistent. si vreau s-o invat la micul dejun sa pape consistent si cat de cat sanatos. si fructe dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary de fapt, cred ca tu deja esti la mare cum este vremea? ati facut baie?

cami ce frumos ca botezati iar deci te pregatesti de munca incet, incet si tu

bb_yasmi sa foloseasca Lucas sanatos trici

merg sa pun si legumele la fiert ca fac o supa de pui cu galusti pentru toata familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce liniste....hmmmm......noroc ca mai suntem 3 fete/zi care intra sa salute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_2010 spune:

Buna fetelor. Nu am mai intrat de foarte multa vreme, dar acum, ca tot am vazut, tin sa le felicit pe cele cu burtica, in special pe Alexina.
Multa bafta si prunci sanatosi. Va admir curajul.


p.s. ma batea si pe mine gandul, dar mi-e teama.

Mami de Radu Andrei - 16.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia, Yasmi,Roxy ca si voi si eu am plans de nu se poate si nu m- am gandit decat la faptul ca e atat de pretioasa sanatatea si sa fim impreuna ca orice pe lumea asta.Doamne fereste numai ea stie ce durere a putut fi in sufletul ei gandidu-se ca nu mai fi alaturi de pui.Aseara nu am putut scrie,desi am tot citit,dar in astfel de cazuri cuvintele sunt de prisos.Si mi- am dat seama ce miracol a savarsit Dumnezeu ajutand-o sa reziste si sa prinda ultima aniversare a fiului ei.Offf Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

LA MULTI ANI MARIA DE DELIA,MARIA DE HAPPINESS,MARIA DE ROXY SI MARY,sa ne traiti ,sa fiti sanatoase si voioase!
Voiam sa scriu mai multe dar sunt deprimata,plang intrucat am vazut ca a plecat dintre noi Monica 70,cea pt care nu am reusit sa dau niciun ban.Offf ce rau imi pare.
Noi am fost la padure,a fost frumos.
Cam atat.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




asa si eu...am asteptat sa-mi intre banii, am fost la banca sa platesc si facturile si sa depun bani dar n-am avut contul la mine si am zis ca merg zilele astea....si nu am mai ajuns....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

merg si eu la nani, am tot facut una alta pana acum, ca numai treburi sunt de facut toata ziua.

catank sunt sigura ca tu esti in treburi pana-n gat la ora asta

anda ma bucur ca ne-ai scris si ca sunteti bine. hai, curaj la bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


Sa-mi pastrati si mie una, pt acnd ma intorc.... M aduc sa-mi fac analizele alea de alergie, aparent am gasit unde....sper sa reusesc...puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata s de la noi!
Delia tinem pumnii sa iasa analizele bine!
Eu sunt treaza de la 7,am fost afara,am venit,ne- am balacit ,papat si acum joaca,iar cand va vrea el nani.E pe masinuta aia de la Chicco pe care tot am vrut sa o vand,e nedespartit de ea.E asa haios cum vb pe limba lui.Sunt atacata,va pup dulce pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

salutare mamici!

Ce faceti? Am culcat mindra de fata, tati pleaca la servici si eu un pic la comp apoi vrea sa fac una alta.

Am citit dar nu mai stiu ce am citit, mi-am fript mintea odata cu coacerea unor vinete

Am retinut ca mami ailed merge la analize, sa fii cu vesti bune, ...mandreeac o mami frumoasa si un baiat pe masura...
roxytu m-ai certat c-am sters foto...ahhh am crezut ca au fost vazute..las ca pun altele...i-am facut I cu caprita noua...anunt cand le atase..oricum nu azi ca nu am chef acum

Imi pare tare rau de mamica care nu mai este printre noi...am rasfoit si eu cateva mesaje de ale ei...pana sa postati voi aici despre ea si ....birrrr nici nu vreau sa ma gandesc...e f greu!

Apoi sa ma ''inveselesc'' un pic am cautat paginile din perioada cand am nascut...m-am napadit emotiile...si m-am gandit ca in albubul I ...la capitolul ...primele urari de bun venit pe lume!sa printez o pagina cu ceea ce mi-ati urat voi si sa o lipesc acolo
Cred ca sunt primele urari...pe voi v-am anuntat primele...si nu sunteti ptr mine ''oricine''.
Va tuc pe toate cu mic cu mare....

Fug la ale mele acum.

Mergi la inceput