Bobocei de sept-oct 2012 (24) - Hai Lalu!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

heloo burtici,
Simonix bine ai revenit, ma bucur ca esti asa fresh si in forma de zile mari. Spune-ne si noua secretul tau .
lalu esti purtatoarea noastra de drapel , dar totusi week endul asta mai stai linistita. Mie imi place cel mai mult prima varianta de nume.
Ieri am fost ei eu la medic, totul e bine, la palpare si la tuseul vaginal mi-a spus ca s-ar fi intors cu capul in jos (pe 1 august) la eco era in pozitie pelvina), poate sa simta asta asa, fara sa vada? In principiu e stabilita ziua de 24 sept pentru cezariana, sper sa ajung cu bine pana acolo, e musai, pentru dr e in concediu de pe 1 sept pana pe 20 sept. Ca rezerva, merg pe 22 august sa ma prezinte unei colege care s-ar ocupa de mine in cazul in care ma ia nascarea inainte (sper sa nu fie nevoie), e o dr buna.
Acum ma duc putin la somn sau macar sa stau intinsa ca sunt cam zombi.
Revin dupa acum dorm pe scaun.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) +
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricbebe spune:

Buna ziua!!! Am revenit si noi dupa o saptamana cu probleme de tehnologie!!

Lalucuraj mult si totul o sa fie bine, inca putin si o sa ai pe bebe la tine in brate!!Abia astept sa dai toate amanuntele pentru noi restul care venim din urma!!

Va pup, o sa incerc sa citesc din urma si sa ma pun la curent!! Week end placut!

34w cu Ilaria Rita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Lalu85g_rainbow

Suntem alaturi de voi !!!

ANDREEA 34+ cu
http://lbdf.lilypie.com/poBpp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

salut burticutze !!!

Simonix ma bucur ca ai primit mesajul si te-ai decis sa revii ... acum am parintii veniti aici si trebuie sa-i alint putin dar cum am sa am un pic de timp liber , ne vom auzi la un telefon !!! tu inca lucrezi ? cum rezisti ? mi se pare mult sa lucri pana in a 37-a saptamana ?

Lalu muuuuulta bafta si CURAJ !!! suntem toate cu pumnii starnsi !!!

ma bucur ca aveti numai vesti bune !!!



34 + Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Haide Lalu!! iti facem galerie ca la fotbal:) si eu am emotii gandindu-ma ca au cam trecut saptamanile si incep nasterile :)Sa dea Domnul sa ai o nastere usoara si bb sanatos si sa te refaci repede!
Eu nu stiu dar nici acum nu ma prea grabesc...cateodata parca mi-as dori sa am sarcina de elefant(de 2 ani) ce sa-i faci teama mare de nastere si mai ales de nebuloasa de dp si pe de alta parte ma gandesc ce bine e de fetele care au trecut deja cel putin o data prin experientele acestea sunt la al 2-lea 3-lea bb.
aaaa si sunt si printre ultimele 4 fete din odisee conform DPN...veti fi toate deja la scutece :) bine...ca evident ca sper sa se pastreze ordinea si sa stea cat mai mult toti bbii in burtici!
V-am citit zilnic dar nu-mi aduc aminte prea multe...mea culpa...
Corinukama intrebai de puiul cu lamaie...pai rumenesc un pic pulpele pun zeama de lamaie(in fct de cate am dar imi place gustul deci pun zeama de la 1 sau 1 juma) sare piper si apa...se cam evaporeaza deci mai adaugi pun capacul fierb pulpele si la final pun si oregano...in acelasi fel fac si ceafa/cotlet de porc ...e un mod rapid si gustos...cu ce garnitura vrei tu.
Kytana citeam legat de pofta de mancare...eu mananc la fel ca inainte...dar tot astept sa ma ia foamea cea mare...poate in viitoarele saptamani
Ieri am fost la niste cumparaturi si am gasit super preturi la Prenatal...nu stiu dc e si in Ro...si mi-au zis ca fac si curs despre nastere/ingrijire bb o data pe luna vine o moasa si face...si acum e sapt viitoare sper sa reusesc sa merg si sa pun si aici info :)
Aici ieri si alaltaieri a plouat si bate vantul ..ziua e soare dar e placut vaaai ce bine e...speer sa nu se mai intoarca, canicula!
In rest citeam de bubite sub sani si eu am de la caldura sigur...si in ultimele 2 zile m-a durut mijlocul rau mergeam si strangeam din dinti...azi parca-i mai bine...azi ma cam mananca burtika si parca-i mai rosioara si cu ceva bubite...hmmm...
Anidaz ma bucur mult ca a mers bine operatia socrului si sper si tatal tau sa fie sanatos!Piciorul ce-ti mai face?
Simonix bine ai revenit!
Cam atatica va pup si weekend placut tuturor!


30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

ieri seara am fost la vizita ... mi-am vazut mandra si m-au podidit lacrimile - dupa atate luni inca am aceeasi reactie !!! deabia astept sa o tin in brate ... am citit undeva ca pana in saptamana a 7-a copilul tinut in brate nu se considera alintat , dar dupa , daca e prea mult , inseamna ca va incepe sa faca "figuri" ...
eu cred ca timp de 7 saptamani am sa o tin doar in brate ( glumesc si nu prea )...

vizita a decurs ok ; termenul a ramas pe 16 sept ( o sapt in plus sau in minus ) ... am luat in total 7 kg ( si 3-4 numai in ultima luna ) ... nu-i bai de kg luate in plus , ci ca sunt multe deodata - asa a spus medicul ... sper sa ma pot controla la mancare ( dar cum sa fac cand gateste mama ??? ) ... eu m-am tinut batoasa pana acum , dar incep sa nu mai rezist tentatiilor ...

aaaaa am fost la medicul pentru maini ... ( de nu , m-ar fi certat ginecologul ) ... super doctorita peste care am dat . mi-a luat mana si a inceput sa o manipuleze in anumite pozitii si mi-a dat diagnosticul fara sa zic eu nik ... la mana dreapta unde nu simteam deloc varfurile degetelor , si asta de la inceputul sarcinii , e o chestie trecatoare - adica e din cauza sarcinii si va trece dupa nastere ...
la mana stanga e cantaretza treaba ... adica pe directia degetului opozabil , trecut inspre cot de un deget , circa , peste incheietura mainii , am o durere surda atuci cand vreau sa fac anumite miscari ( ex sa inchid sutienul la spate - asta ca sa recunoasteti miscarea ) ... si de fiecare data cand se declanseaza durerea , daca nu pot reveni instant la pozitia anterioara durerii ajung sa faca poc - clic ... si asta-i grav ... e musai sa fac infiltratie - nu va trece dupa sarcina ... e o tendinita care se accentueaza si cu tinerea copilului n brate si in general la infasat , etc ... asa ca daca aveti dureri de genul celor descrise de mine , mai sus , mergeti la medic pentru siguranta ...

mie a vrut sa-mi faca infiltratia pe loc , dar mi-a fost teama sa nu dauneze fatului ... si cum nu schimba cu nimic daca voi face dupa ce nasc , am preferat sa mai suport durerea decat sa risc in vreun fel ...

daca imi mai amintesc ceva , revin ... acu fug ca mi-a venit sotul de la munci !!!


34 + Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna la toata lumea,

In sfarsit reusesc sa intru si eu 2 zile la rand.

Am mancat si am zis ca inainte sa ma bag la somnul de frumusete va citesc putin. Azi suntem bine, cu putine contractii.

Mami.ilinca
, fetita mea face luna aceasta 3 ani. Felicitari pentru schimbarea semnaturii!

Kytana, esti tare draguta, dar se pare ca vestile nu vor fi mai bune si parca saptamana asta am constientizat ca in curand o sa imi pierd bunica.

Anidaz, multumesc frumos de gandurile bune. Eu ti le intorc inzecit pentru tatal tau si pentru socru. Odihnestete daca nu te simti bine!

Carmen, uau inca o programare de nastere. Deja se ingroasa gluma cu listuta de pe prima pagina. In curand chiar ca vin motatele.

Lalu, . Tinem pumnii sa fie totul bine.

Lulutza, cred ca ai luat decizie buna cu infiltratiile dupa nastere. Asa as fi facut si eu.

Ma bag la somnic.
Pupici





Mami de fetita cu fundita Maria si 33 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Fetelor va puup. Sunt bine, sa treaca si ziua de maine si apoi sa vina BB.
Kytana, ovulele se numesc Viviflor si pe langa altele, are si rolul de a inmuia colul.
Pe langa ovule a mai zis sa facem mult sex si sa ma plimb mult.

lalu85 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Carmen si Lulutza ma bucur ca veniti cu vesti bune de la dr. si eco mie in perioada asta mi sa parut catrece greu timpul....exact ultima luna am senzatia ca a durat o vesnicie
Vroiam sa va mai spun ca m-am apucat sa citesc acatistul Sf. Nectarie, despre care se spune ca ajuta si femeile care nasc si mai spun o rugaciune catre Fecioara Maria si maine as vrea sa merg la manastirea unde se afla o parte din moastele Sf. Nectarie...La Radu Voda mai exact...

lalu85 38+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

E tare frumos la Radu Voda, Lalu! Sper ca nu te superi ca te-am intrebat de ovule Oricum vad ca v-a pus la treaba nu gluma hihihihi
Lulutza, te invidiez! Ma crezi ca eu nu am plans nici macar o data? Ma simt aiurea. Toate mamicile sunt cu tot felul de emotii, entuziasmate, eu zici ca sunt cu capul Daca nu imi iubesc copilul??
La cursurile prenatale ne-au spus ca pana la 6 luni nu se considera alint. Deci vor fi 6 luni de alintat si tinut in brate
Carina, nu ai idee cat de rau imi pare. Eu nu mai am niciun bunic in viata, nici tatal; imi pot da seama prin ce treci. Te imbratisez cu drag si daca simti nevoia sa vorbesti, sunt aici

Fetele dragi, voi ce mai faceti? Mai sunteti prin zona? Nici nu v-am felicitat pentru vestile bune de la echo. Aveti grija de burtici si o noapte cat mai odihnitoare!

32+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput