Bobocei de sept-oct 2012 (24) - Hai Lalu!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Mie-mi plac amandoua Lalu Negociezi cu dl viitor tatic? Oricum va fi, bebe sa fie sanatos Cine stie cum il alergi pe tati prin spital daca il declara conform preferintelor dumnealui la primarie

32+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Buna seara, burtici!

Nu pot sa cred ca au aparut motatele!!!!

Lalu si G_rainbow va tinem pumnii!

Sper din tot sufletul sa ajungem cu toatele la 38+ si sa nastem bebei sanatosi, iar acest capitol sa fie plin de vesti fericite!

V-am pe toate, s-aveti un somn racoros!


fericita 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Multumesc ca v-ati gandit la mine.

AM luat doza dubla de Gynipral si marti, dar si miercuri seara si apoi joi am avut o zi buna cu contractii mai putine. Azi daca am vazut ca mi-e mai bine, am mers in parc cu fetita iar pe dupa masa la niste cumparaturi ca sunt reduceri mari pentru pici si pentru Maria. Asa ca iar am avut burta mai tare si cu contractii mai dese dar nu la 10 min cum au fost marti.
Eu la medic nu m-am dus dar sper ca sunt ok si ma gandeam ca si daca e sa vina bebe mai repede deja riscurile nu sunt asa de mari. Nu mai are ce sa imi faca decat sa ma puna pe perfuzii si daca vad ca e rau de rau fug la spital.

Vreau sa spun ca tare imi place titulu capitolului si asa de tare ma bucur ca toata lumea e bine si bebeii stau la caldurica.

Va pup!

Mami de fetita cu fundita Maria si 32 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

lalu mult curaj, suntem toate alaturi de tine si oricum totul va fi super ok
gabriela , dupa lalu vom incepe si sustinerea ta cu multe , multe majorete active
simonix bine ai revenit printre noi, ti-am simtit lipsa, totodata ma bucur enorm k esti bine si ai atata energie , iar baietelul tau si bebelul sunt bine sanatosi, tine-ti-o tot asa si nu ne uita, iti mai asteptam sfaturile, opiniile cu drag
Mami_ilinca stai linistita k vei avea timp pt toate, le vei randui cum va fi mai bine, iar mititica ta se va acomoda de minune cu bebe, iar in privintza discutiilor pe tema bebe1 + bebe 2 nu vad de ce s-ar supara cineva daca s-ar discuta si pe tema asta, caci oricum nu se stie niciodata knd va veni si al doilea la cele care acum suntem la primul si poate mai retinem si noi cateva idei pt viitor.

32+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

lalu si mie imi plac amandoua numele, dar oricum gasiti voi o cale de mijloc pt a fi amandoi multumiti de numele lui bebe, oricum cel mai important este sa fie bebe voinic si mancacios, restul vine de la sine
carina incearca totusi sa stai putin mai cumintica macar 4 sapt pana ajungi la 36 si apoi bebe poate veni linistit si va fi mai usor si pt tine daca bebe va fi mai maricel, asa vei reusi sa iti imparti atentia si grija in mod egal, in schimb daca apare mai repejor bebe iti va solicita mai mult timp, mai multa atentie si fetita poate s-ar simti putin nedreptatita, asa k cu multa grija si calm toate vor veni de la sine si la timpul lor, sper sa nu te supere opinia mea, e doar o parere nu e nimic obligatoriu sau cu rea intentie
si un week-end placut, linistit, racoros, tuturor

32+ Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Actualizare de semnatura, daca tot avem 33 de saptamani!

Lalu, mie imi place Petru Rares. Mai negociaza .

Fetelor, sunt asa de bucuroasa ca e aproape gata camera bebeului. Mai am cateva mici chestii de cumparat, care nu sunt esentiale si trebuie sa lipim stikerul pe pereta si e gata. Patutul cel mic il va aranja sotul cat timp vom fi in spital ca Mariei ii place tare mult sa se urce in patut si sa se joace asa ca o mai las pana vine bebe si oricum nu vreau sa se depuna praf.

Cumparaturile de spital sunt aproape gata si trebuie sa imi fac bagajul doar ca sunt cam lenesa. dar vreau sa il bifez si pe asta pana fac 34 de saptamani.

Si azi am spalat prima tura de hainute si mai umreaza 1 sau 2, din care vreau sa le calc pe cele din primele luni. Nu cred insa ca o sa aman operatiunea prea mult ca stiu ca in curand nu o sa mai fiu in stare sa stau in picioare la calcat.



Mami de fetita cu fundita Maria si 33 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Daniela, iti multumesc ca ti-ai spus parerea. dar sa stii ca sunt cumintica de imi vine sa mor ce ma plictisesc pe acasa. Din pacate sarcina asta a fost tare grea pentru mine, dar chiar nu pot sta legata de pat. Si nici medicul nu mi-a indicat asta. Mi-a spus sa mai ies din casa ca face bine la psihic.

Chestia e ca marti am primit si niste vesti tare proaste legate de bunica mea care m-a crescut si cred ca mai mult decat orice ele m-au afectat.

Sper sa fie asa cum cred eu.

Oricum, atat vreme cat mai ai un copil mic tot nu poti sta lipit de pat. Asta e. Maria e in vacanta de la gradi asa ca e mai greu pentru mine pana pe 3 septembrie cand incepe gradi. Atunci sper sa ma odihnesc si eu.

Mami de fetita cu fundita Maria si 33 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Neata,

cine vrea o cafeluta?
presimt ca va fi un capitol tare alert, se va scrie repede -repede
Kytana: tu ce mai faci? pe unde mai umbli? voi la ce nume v-ati gandit pt pingu mic si miscaret?
Lalu:sunt frumoase ambele variante!Eu nu scot inca majoretele, astept sa treaca wendul, tu sa stai cumintica da?
Carina: cel mai probabil vestile despre bunica ta te-au afectat, of, or ce-ar fi sa fie bine iti doresc si sa-i urmezi exemplu lui Lalu 38+!
Cati anisori are Maria ta?
Daniela: imi place asa mult optimismul tau! sa dea Dumnezeu sa fie bine!

Azi schimbam semnatura, facem 31 sapt deci intram in 32!



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dimiii!

La 7 m-am trezit cu energie 100%. As putea trai o viata cu vremea asta racoroasa si nu m-as plange! Dupa ce calc cateva hainute ramase restante, ma apuc de o cosmetizare (manichiura, pedichiura, etc etc) ca doar suntem gravi si aratam bestial!

Mami.ilinca eu as dori un pic de cafeluta sa pun peste paharul cu lapte, te rog mumoooos Noi - a se citi eu - m-am oprit asupra numelui de Luca cand aveam vreo 16-17 ani. Deja il alintam micul licurici Dl Pinguin nu se opune si s-a acomodat repede cu gandul.Mi-a dat mana libera la ales. Daca era fetita, decidea dumnealui asa am zis noi ca e frumos
Fetita voastra ce nume va purta?
Si eu presimt un capitol fulger de aceea am zis ca motatele pentru Gabriela (g_rainbow) sa le scoatem la urmatorul, sa nu o speriem prea tare

Carina, mai ai inca putin si ajungi si tu la termen. Doamne ajuta ca vestile despre bunica ta sa se transforme in vesti bune, pentru a te putea linisti

Dani, cum mai este cu actele? Ati mai reusit sa aflati ceva? Au fost si ei ocupati cu olimpiada; sunt sigura ca in urmatoarea saptamana se vor rezolva cand te astepti mai putin. Pana atunci

Spre dupa-amiaza am in plan sa ajung pana la MiniPrix si Carrefour. Nu cred ca voi cumpara ceva anume, mai mult clatesc ochii si ma plimb cu o prietena. Ca doar, de plimbareata ma stiti

Va pup cu drag si abia astept vesti de la voi!

P.S Lalu, m-am tot tinut sa te intreb. Cum se numesc ovulele pe care ti le-a prescris? Auzim niste vorbe cum ca se dau ovule si pentru provocarea nasterii.



32+ cu

-= Love life, live love =-

Blog de neuron insarcinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

ce titlu frumos avem,deci incepem acusi sa ne agitam,sa treaca week-end-ul si bag si eu cateva agitate de incalzire
Carina multa sanatate bunicii tale
Simonix bine ai revenit!
As nominaliza pe toata lumea dar se cam invarte totul cu mine .nu stiu ce am,si ieri am stat mai mult in pat,azi cred ca la fel voi face.

34+

Mergi la inceput