300 lei

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

noi castigam decent,dar tratamentele sunt fff scumpe.

eu ma mir la coada, in supermarketuri.
Doamne,cat se cheltuie pe 'plastice": mezeluri,branzeturi topite, sosuri gata preparate,dulciuri gata facute.adica niste e-uri bine regulate .
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Nu ma satur sa te aprob..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ela,pentru ca stiu ca esti fata faina,o sa-mi permit o gluma...cand mai zice sotul tau asa,zi si tu"mai iubirea mea,sau cum ii spui tu,mancam sa tarim nu traim sa mancam..."...daca-mi permiti sa-ti spun,voi nu cheltuiti...risipiti banii....nu cred ca bogatia sau saracia se masoara in cat pui in oala....uite,unul din clientii mei desi si-ar permite sa manace numai din comert,baga bani in curci,pui,gradina de legume.....gaini...a cheltuit mult pregatind chestii din alea unde stau pasarile....si se mandreste ca-si afuma singur pieptul de curcan....mai sa vezi ce pastrama face.....ne batem la el care sa ia o bucata.....

Ia tu fraiele in maini ..nu zice nimeni sa-l tii flamand....si vezi,nu cumva undeva ceva se arunca?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Se arunca Mada! In burtica lui!
El mananca numai gatita si in general cu multa, multa carne!
Cel putin mie mi se pare enorm mai ales ca am fost cativa ani vegetariana si nu am dus lipsa niciodata la carne.
Dimineata mezeluri si branza.
Eu ca si mentalitate nu traiesc ca sa mananc ci invers...
dar el imi spune ...ce vrei draga daca nu ma satur...
eu in afara de el nu am mai trait cu un alt barbat in casa. adica nu am stat impreuna (sa nu se inteleaga altceva), asa ca m-am tot gandit ca asa o manca toti...
habar nu am daca e din cauza ca e mai mare el de fel asa sau nu.
Dar iti spun sincer ca urasc sa gatesc si cu toate astea daca nu in fiecare zi apoi la 2 zile tot gatesc!

+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

La noi "semnalul" de saracie este hartia igienica!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

aoleu, uitaram de faimoasele paste cu sos de rosii, stiu ca s-a dezbatut aprig la un subiect pe marginea acestui fel de mancare .
era o glumita, da ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mada
ela04,
fata mea, hai ca iti dau sursa mea de carne.
e de la tara.nu e scumpa.e carne de toate felurile.

pt strumf, si voi deschide topic separat,ca sa explic ce si cum, carnea de prepelita e sfanta.
nu are colesterol,are mult fier,calciu si magneziu, proteine ok, 22 de gr la 100 de gr de carne.e nevoie de 3 g proteine/kg corp la copii.adica 27 ,in cazul strumfului meu.
sa le jumulesti,iti ispasesti toate pacatele trecute,prezente si viitoare,dar rar am vazut/simtit o carne cu textura mai fina,cu gust mai cremos,mai dulce.iau cu 6-7 lei prepelita de 200 de gr, 9-10 lei pe cea de 250-300 de gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ela te crede mama..si eu urasc sa gatesc...fac mancare sambata...mananca sotul pana marti..marti ii trantesc un pui pe sticla si apoi se descurca....copilul meu e mofturos la mancare..ei ii fac proaspat..eu am un regim de tinut cam vreo doi ani...asa ca....fiecare e pe cont propriu...unde inainte eu mancam mai mult ca el....

Nu, sa stii ca nu toti mananca mult ca el...de aia e la voi asa...acu` m-am prins...da` ia incearca cu lista...vezi poate reduci cheltuielile....fara sa-l lipsesti de papa bun...
Ei sa-ti fie sanatos...mie mi se pare mult pe mancare ca noi nu suntem genul ..
Mancarea la mine e ca sa fie...nu ceva foarte important...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

eu am inteles ca era vorba de 300 RON pe luna, nu pe saptamana

adica 10 Ron pe zi pt trei persoane...adica 3 Ron pe zi de persoana pt mancare ..egal trei iaurturi.

Ingrid si Cristi 9 ani


si daca ai cumpara lapte de tara de la o sursa verificata, ai da 5 ron si ti-ai face iaurt pe o saptamana!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
aracet in branza..sa vezi cum se usuca daca pica putin pe masa....de ce crezi ca nu am ajuns niciodata la doctor?


Gene si un pic de noroc.
Influenteaza si alimentatia dar nu e nici intr-un caz o garantie.
O prietena care mananca de peste 10 ani raw in proportie de 80% (din gradina proprie si cat mai curat), care ia suplimente, face sport... are acum cancer la san (triple negative breast cancer, sanse putine de vindecare).

Eu zic sa multumim in liniste pentru un asa dar, insa nu prea e cazul de batut cu pumnul in piept

Scuze pt. off topic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Histamina...9 leix30 zile=270 nu iese...25x15...=275...nu iese.....

Sotul din dotarea Elei e mai voinic decat shtrumful tau....din ce a povestit ea..nu-l vad cu o prepelita in fata decat ca sa se mire...."de cand papam porumbei,iubito?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mada,
rall are dreptate.
gene bune.punct.

uita-te la mine ce dieta pot avea.nu vezi picior de plastic,e-uri in mancarea mea.toate de la tara.
si ,totusi, viata mea, imi place sau nu,depinde de niste pastile.fara ele, faceti un topic cu rip histamina.
sic rede-ma, asa am mancat toata viata.nu am fumat,nu am baut alcool.maxi bere si aia maxim 4% alcool.

Mergi la inceput