300 lei

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Aha. Dariei nu-i plac pastele mentolate si multe sunt asa, de asta caut variante... Avem acum Colgate 0-6, dar protesteaza de fiecare data cand o spal pe dinti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Revenind on-topic: intrebasem acum cateva pagini ce pasta de dinti si ce gel de dus folositi pentru copiii de 3-4 ani. Daca aveti pareri...


Selene, incearca aici: www.iherb.com/search?kw=toothpaste kids&x=0&y=0&rcode=fev714" target="_blank">link. Shippingul e gratuit la prima comanda (cupon: fev714) si primesti pachetul la posta locala. Eu cumpar des de la ei, au produse ieftine si bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Multumesc, rall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aquafresh asta nu e....e cea pentru bebelusi...nu e mentolata sau foarte foarte putin..ii place.Restul colgate sau vademecum sau blend a medul sunt mentolate si urla.Chiarsi aquafreshul de 6+...mai sunt si variante fructate.Ia de alea.

Voi ce mai gatiti?Ca domnul meu are ardei umpluti in frigider si zice ca s-a saturat.Si a mancat doar doua zile.Odata calzi si a doua oara de graba.Ieri,in loc sa manace mancare si-a luat ton si si-a facut el paste....i-am zis ca nu-i mai fac daca nu manaca.....raspunsul a fost...ei eu imi iau peste si mananc trei zile numai peste.
Ciorba vrea doar primele doua zile,apoi se arunca.Solutia?Solutia?Nu-mi place sa stau zilnic in bucatarie desi im place sa gatesc.
Azi ii fac de exemplu...pui cu smantana si ardei copti,mazare cu pui,salata de vinete cu maioneza cornulete cu rahat plus ca va manca si somon la cuptor cu sos de nu stiu care ...
Cum sa fac sa nu mai arunc mancarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Rall pai cand mai faci comanda ia-mi si mie pasta de dinti pentru Eva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Pasta de dinti pentru copii mici si bebei: noi am folosit Green People, nu este chiar scumpa, uitati-va la gramaj. Am mai folosit si Urtekram (mai greu de gasit) si Weleda, dar Green People mi-a palcut cel mai mult.


La subiect: Aici nu mai poti cumpara nimic de la tarani, toti din piata sunt din cei care cumpara de la en-gross si apoi vand pe piata. Dar orasul fiind mic, mai toata lumea are pe cate cineva pe la tara, rosii bune ca in acest an n-am mai mancat demult, cumparam de la un vecin, sunt de forma neregulata, mai strambe, mai cu nas, dar foarte gustoase si la 1.5 lei/kg. La fel mere, ardei gras, verdeata, avem diverse surse. Acum caut vinete si fasole. Oua luam de la cineva de la tara si cocosi, dar am epuizat cocosii, gata, nu mai are

L-cisteina este un aminoacid. Cred ca-i aproape imposibil sa ne ferim de adaosurile astea, am fost in soc cand am citit ca nu stiu ce colorant rosu din sucuri, bulion si alte cele se numeste cosenila si se face din niste insecte sau din ouale lor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eumada, scria cineva ca gateste mult, apoi congeleaza mancarea si o scoate pe masura ce se termina precedenta.
Alta idee nu am ca sa scapi de gatit zi de zi sau la 2 zile.
La mine se mananca azi, maine si, poate, poimaine. Rar se intampla sa arunc si eu.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Aquafresh asta nu e....e cea pentru bebelusi...nu e mentolata sau foarte foarte putin..ii place.Restul colgate sau vademecum sau blend a medul sunt mentolate si urla.Chiarsi aquafreshul de 6+...mai sunt si variante fructate.Ia de alea.

Voi ce mai gatiti?Ca domnul meu are ardei umpluti in frigider si zice ca s-a saturat.Si a mancat doar doua zile.Odata calzi si a doua oara de graba.Ieri,in loc sa manace mancare si-a luat ton si si-a facut el paste....i-am zis ca nu-i mai fac daca nu manaca.....raspunsul a fost...ei eu imi iau peste si mananc trei zile numai peste.
Ciorba vrea doar primele doua zile,apoi se arunca.Solutia?Solutia?Nu-mi place sa stau zilnic in bucatarie desi im place sa gatesc.
Azi ii fac de exemplu...pui cu smantana si ardei copti,mazare cu pui,salata de vinete cu maioneza cornulete cu rahat plus ca va manca si somon la cuptor cu sos de nu stiu care ...
Cum sa fac sa nu mai arunc mancarea?

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


gateste mai putin.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Doamne fereste, Mada, atat de multa mancare numai azi??? Doua feluri cu carne, plus peste, plus vinete, plus cornulete...

Eu as face doar mazarea cu pui si desertul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Eu sunt aia cu congelatul!Si referitor la culesul de macese si alte padurete,nu am spus ca am facut-o din necesitate vreodata ci din pura placere impreuna cu copiii!Am preferat sa-i plimbam in natura si nu intr-un Mall!...E spiritul de aventura,nu poti sa fi mereu serios.Eu sunt in primul rand tovaras de glume si de joaca cu copiii...De ce sa-i incarc cu grijile mele?!?
Eumada chiar acum face puiutul meu Albert de mancare spaghete cu sos de rosii si carnati afumati.Nu-l exploatez ,ii place sa gateasca si sa noteze toate retetele pentru mai tarziu.Are un stil de-a scrie retetele ce m-a surprins.Le scrie cumva matematic,la fel ca mine!Mai mult schema decat vorbareala!I-am spus sa isi imagineze reteta noastra ca pe un copac cu multe ramuri.La radacina curatam si spalam carnea si legumele.Trunchiul e baza oricarei retete.Deocamdata e la trunchiul copacului ,a distuit ceapa si carnatii si stie ca asta poate fi baza pentru alte mancaruri.Stie ca poate curata cativa cartofi si obtine tocanita...Ca daca adauga pastai poate face pastai scazute...Sau varza ,si gata-i varza calita...
Imi place sa-i implic in tot ce fac ,in masura in care si ei imi cer asta!...
Intrebai de retete...Eu gatesc in functie de pofte...si nu am lista.
Tocmai am terminat o mancarica de pastai cu carne de porc...Ai putea face salata de vinete,conopida pane ori dovlecei pane.Un platou cu ceva de aici si niste branza ori chiftelute...zic si eu...
Adevarul e ca eu nu pot fara supa sau ciorbe si am grija sa nu lipseasca chiar si cand e tare cald afara!Incerc sa ii dau pe brazda si pe ai mei sa consume cat mai multe lichide...

Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne


Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput