300 lei

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Stiu ca ai raspuns atunci, chris, ca am retinut si eu niste faze, dupa cum se vede. Numai ca acum allinta a zis ca poate n-ar fi rau sa faci subiect separat. Nu inteleg ce te-a deranjat.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


[size=1]In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.[/

Ai retinut niste faze ,si atat.La asta se reduce tot si imi pare rau...Ce sa mai scriu?Eu nu ma bat in fuste...Ela...daca vreodata pot sa te ajut cumva,te rog din suflet,nu ezita sa-mi spui.O sa incerc!....Da-mi P.M!




Mami de Albert-Damian si de Alma-Daphne


Acestia suntem http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=2d8e9adad03c7f51d38832&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

ela, luasem in considerare ca raman 1.400 de lei/luna dupa plata datoriei/a facturilor.

Tot bine mi se pare. Pentru ca noi am fost in situatia de a plati chiria, facturile si mancarea din 1.600 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Selene, stiu ca e greu... dar uneori trebuie sa te mobilizezi si sa-ti spui tu in capul tau #8222;o sa trec si peste asta#8222; pana ajungi sa o crezi si tu...pt ca altfel nu o sa reusesti niciodata.
Eu ti-am mai spus o data ca,,,cu binele te inveti repede si dar cu greul e mai rau...la mine a fost o perioada ingrozitoare mai ales ca am mai avut si copilul bolnav din dec pana pe la sfarsitul lui ian.
Dar mai vazut pe mine ca ma plang?
nu.
pai si daca ma plang la ce-mi foloseste...
crezi ca o sa vina cineva sa-ti de-a proiecte sau sa-ti faca treaba ...?!
eu cautam inebunita asta iarna cazuri de febra prelungita la copii..
iar tu te plangeai ce greu iti este...
pai cui naiba ii e usor?
crezi ca vreo fata de pe aici daca ar putea sa stea toata ziua la soare sa bea un suc si sa se joace cu ai sai copii ar mai fi pe aici?!
Eu cred ca fiecare din noi cand intram avem o problema, ceva te framanta chiar daca nu e la nivel constient...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

ela, a trecut acea perioada, sper sa nu revina ever. . Am proiecte acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Ma bucur Selene, si sper sa ai mereu proiecte!
Dar tu trebuie sa te asiguri ca data viitoare cand acestea vor fi mai putine...sau mai prost platite (sigur exista o ciclicitate si aici) tu si familia ta ve-ti fi acoperite. Ve-ti trece mai usor peste astfel de perioade...
ca altfel nu ai facut nimic...
o sa o iei de la capat si nu e bine in primul rand pt tine...
Pune cate un banut de-o parte pt vremuri mai putin bune iar daca sti ca nu e felul tau sa ti de bani ..asigura-te ca la iarna o sa ai tot ce-ti trebuie sau plateste diverse in avans...
nu stiu...zic si eu...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Stiu ce spui, ela, dar la mine e ca un facut, zau de nu, observ de ani de zile asta: si cand am avut mai multi bani, ceva s-a ivit si am ramas fara. Ba cheltuieli neprevazute, ba probleme de sanatate, ba dracu'-lacu'. N-a fost data sa am bani deoparte si sa nu apara ceva, daca nu cu mine, atunci cu cei dragi, cu diverse aparate de prin casa - vitale, gen PC-ul.

Acum, de exemplu, inca nu mi-am platit toate darile catre stat, urmeaza prin noiembrie-decembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Si daca alocatia de ex ar intarzia asa, tot pana prin noiembrie-decembrie asa-i ca te-ai revolta? Aaa, asa nu este posibil, invers insa da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iulia,esti malitioasa fara motiv......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Citat:
citat din mesajul lui barbye

Victoria, copiii nu am. Dar fiind situatia, cred ca copilul sunt eu al altora.


Cand eram mai tanara, necasatorita si fara copil cred ca tot cam atat dadeam si eu pe mancare
ce vremuri frumoase...
aveam in frigider doar un salam, sunca sau mai stiu eu ce, cascaval si iaurturi...multe...
aaa si o sticla de suc. santal de portocale
frigiderul era mai mult de decor ...si lucea a curatenie ...
daca vroiam o ciorba sau o mancare din an in Paste ma ducem la mama...
desi bani aveam... dadeam mai mult pe toale care mai de care mai de firma... minte de copil si eu.

Vreau sa va spun ca de maine vin mesterii la casa
am cumparat gresia si tot ce trebuie...
sper doar sa ma pot tine de lista si sa nu plec de acasa fara ea ca e jale
multumim


Edit ca am uitat cea mai importanta veste!!!
Buburuza din burtica cica e fata sigur
suntem extrem de fericiti!!!
+28


felicitari!!
si noi mai vrem o fetita, deja am fost toti trei sa facem cerere pentru o surioara mai mare

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Multumesc!! tuturor...
Ne-am dorit mult o fetita
Acum...ce o vrea Doamne Doamne...


+28

Mergi la inceput