Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

300 lei

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 59

natalia_nica

870 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinatalia_nica Adauga semn de carte la raspuns Trimite natalia_nica un Mesaj Privat
Andacos, iti spune o gramada de lume pe aici ca "taranii" din piata nu sunt de fapt producatori in gradina proprie, aproape toti se aprovizioneaza pe la piete de gros, tu nu, o tii una si buna: "va dati voi mari ca faceti cumparaturi in Kaufland". Dar, ce sa spun, sigur stii mai bine decat noi, cei din tara...

P.S. Pe-asta ca-i cool sa-ti faci cumparaturile de la Kaufland/alt supermarket n-am mai auzit-o. E buna, am s-o retin!

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de Denis (17.06.2006)
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat
Andacos, si eu le admir pe cele care se tin de liste. Mie nu-mi iasa nicicum. Intru cu lista si ies cu dublu nr. de produse din magazin (ce vreau sa spun, pe lista am 5 produse, ies din magazin cu 10!) Acum cativa ani, am intrat cu sotul in magazin sa cumparam margarina! Am iesit de acolo cu peste $100 mai saraci ca, nah, am zis daca tot suntem aici, hai sa luam si asta, si asta, etc...
Da' azi fac painici de hot-dogs, maine avem tea-orty sa celebram sfarsitul tratamentului si avem si hot-dogs in meniu... se putea fara?

VICTORIA

Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Andacos, iti spune o gramada de lume pe aici ca "taranii" din piata nu sunt de fapt producatori in gradina proprie, aproape toti se aprovizioneaza pe la piete de gros, tu nu, o tii una si buna: "va dati voi mari ca faceti cumparaturi in Kaufland". Dar, ce sa spun, sigur stii mai bine decat noi, cei din tara...

P.S. Pe-asta ca-i cool sa-ti faci cumparaturile de la Kaufland/alt supermarket n-am mai auzit-o. E buna, am s-o retin!

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mda...trebuiau sa apara si interpretarile proprii!

laura,tare imi pare rau ca nu pot face piatza din legumele produse de parintzii tai!In rest,sunt total de acord cu restul mesajului tau!

Dana
Mergi la inceput

natalia_nica

870 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinatalia_nica Adauga semn de carte la raspuns Trimite natalia_nica un Mesaj Privat
Spune-mi si mie ce interpretare proprie e aici, te rog. N-ai spus tu ca mergem in Kaufland ca e mai cool?

Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat
Aa si inca ceva natalia nica!

probabil ca atunci cind pietzele vor disparea sau le vei numara pe degetele de la o mina,si vei fi obligat sa-tzi faci proviziile de legume/fructe DOAR de la supermarket...ai sa intzelegi mai bine ce vreau sa spun!

Pina atunci,liber la divagatzii!

Dana
Mergi la inceput

Androix

9023 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Androix Adauga semn de carte la raspuns Trimite Androix un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Mda...trebuiau sa apara si interpretarile proprii!

laura,tare imi pare rau ca nu pot face piatza din legumele produse de parintzii tai!In rest,sunt total de acord cu restul mesajului tau!

Dana

Pai normal ca apar, daca tu faci victime colaterale

Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!
Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Ei na' androixo...asta sunt eu,mi-ai pus demult stampila!

Dana
Mergi la inceput
ela_04
ela_04

1780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ela_04 un Mesaj Privat
Citat:
Asa, si cautand producatori locali, am dat si de preturi de 10 lei kilu de rosii, asa ca 6 e deja la promotie.

Mai bine fara rosii anul asta!
nu prea ma omor dupa rosii...sotul mai mult. Daca ar fi dupa mine ar toata ziua salata de castraveti cu multaaa ceapa si otet.
Cumpar rosii mai mult pt ciorbe si sosuri asa ca nu imi pasa ca sunt micute si uratele-pleznite etc...coapte sa fie si sa-mi placa cum arata...
Mie cel mai mult imi place la piata ca sa negociez
la supermarket nu are nici un farmec...
si multe lucruri interesante am invatat de la taranii din piata...
deja multi ma cunosc...si tarani si negustori... mai schimbam o vorba despre copii, despre recolta de anul asta... bine, am si timp de vrajala si pierdut timpul

+28
Mergi la inceput

mcoca

3923 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimcoca Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcoca un Mesaj Privat
Andacos, la voi nu sunt piete? La noi sunt in fiecare cartier, dar nu sunt toata ziua, sunt de 2-3 ori pe sapt.

Si aici in piata sunt 80% neagricultori, dar cu toate astea mie imi place :).

Mergi la inceput

natalia_nica

870 Mesaje
Nu mi-ai spus totusi ce interpretare proprie era acolo...

Sa inteleg ce? Ca e naspa acolo ca n-aveti piete? Pentru ce e nevoie de piata, daca e aceeasi marfa?

Si, cum zicea cineva intr-un mesaj cu ceva timp in urma, am impresia ca tot timpul tipi la noi, nu omiti semnul exclamarii in niciun mesaj

In fine, fiecare cu ale lui, tu suferi dupa piata (dar de fapt dupa ce a fost odata piata), eu prefer sa le iau din supermarket (stiu sigur ce iau) sau din gradina tatalui meu. Peace!

Mergi la inceput
Pag. din 59 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com