300 lei

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Andacos, iti spune o gramada de lume pe aici ca "taranii" din piata nu sunt de fapt producatori in gradina proprie, aproape toti se aprovizioneaza pe la piete de gros, tu nu, o tii una si buna: "va dati voi mari ca faceti cumparaturi in Kaufland". Dar, ce sa spun, sigur stii mai bine decat noi, cei din tara...

P.S. Pe-asta ca-i cool sa-ti faci cumparaturile de la Kaufland/alt supermarket n-am mai auzit-o. E buna, am s-o retin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Andacos, si eu le admir pe cele care se tin de liste. Mie nu-mi iasa nicicum. Intru cu lista si ies cu dublu nr. de produse din magazin (ce vreau sa spun, pe lista am 5 produse, ies din magazin cu 10!) Acum cativa ani, am intrat cu sotul in magazin sa cumparam margarina! Am iesit de acolo cu peste $100 mai saraci ca, nah, am zis daca tot suntem aici, hai sa luam si asta, si asta, etc...
Da' azi fac painici de hot-dogs, maine avem tea-orty sa celebram sfarsitul tratamentului si avem si hot-dogs in meniu... se putea fara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Andacos, iti spune o gramada de lume pe aici ca "taranii" din piata nu sunt de fapt producatori in gradina proprie, aproape toti se aprovizioneaza pe la piete de gros, tu nu, o tii una si buna: "va dati voi mari ca faceti cumparaturi in Kaufland". Dar, ce sa spun, sigur stii mai bine decat noi, cei din tara...

P.S. Pe-asta ca-i cool sa-ti faci cumparaturile de la Kaufland/alt supermarket n-am mai auzit-o. E buna, am s-o retin!

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de Denis (17.06.2006)


Mda...trebuiau sa apara si interpretarile proprii!

laura,tare imi pare rau ca nu pot face piatza din legumele produse de parintzii tai!In rest,sunt total de acord cu restul mesajului tau!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Spune-mi si mie ce interpretare proprie e aici, te rog. N-ai spus tu ca mergem in Kaufland ca e mai cool?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Aa si inca ceva natalia nica!

probabil ca atunci cind pietzele vor disparea sau le vei numara pe degetele de la o mina,si vei fi obligat sa-tzi faci proviziile de legume/fructe DOAR de la supermarket...ai sa intzelegi mai bine ce vreau sa spun!

Pina atunci,liber la divagatzii!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Andacos, iti spune o gramada de lume pe aici ca "taranii" din piata nu sunt de fapt producatori in gradina proprie, aproape toti se aprovizioneaza pe la piete de gros, tu nu, o tii una si buna: "va dati voi mari ca faceti cumparaturi in Kaufland". Dar, ce sa spun, sigur stii mai bine decat noi, cei din tara...

P.S. Pe-asta ca-i cool sa-ti faci cumparaturile de la Kaufland/alt supermarket n-am mai auzit-o. E buna, am s-o retin!

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de Denis (17.06.2006)


Mda...trebuiau sa apara si interpretarile proprii!

laura,tare imi pare rau ca nu pot face piatza din legumele produse de parintzii tai!In rest,sunt total de acord cu restul mesajului tau!

Dana


Pai normal ca apar, daca tu faci victime colaterale



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Ei na' androixo...asta sunt eu,mi-ai pus demult stampila!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
Asa, si cautand producatori locali, am dat si de preturi de 10 lei kilu de rosii, asa ca 6 e deja la promotie.


Mai bine fara rosii anul asta!
nu prea ma omor dupa rosii...sotul mai mult. Daca ar fi dupa mine ar toata ziua salata de castraveti cu multaaa ceapa si otet.
Cumpar rosii mai mult pt ciorbe si sosuri asa ca nu imi pasa ca sunt micute si uratele-pleznite etc...coapte sa fie si sa-mi placa cum arata...
Mie cel mai mult imi place la piata ca sa negociez
la supermarket nu are nici un farmec...
si multe lucruri interesante am invatat de la taranii din piata...
deja multi ma cunosc...si tarani si negustori... mai schimbam o vorba despre copii, despre recolta de anul asta... bine, am si timp de vrajala si pierdut timpul

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Andacos, la voi nu sunt piete? La noi sunt in fiecare cartier, dar nu sunt toata ziua, sunt de 2-3 ori pe sapt.

Si aici in piata sunt 80% neagricultori, dar cu toate astea mie imi place :).


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Nu mi-ai spus totusi ce interpretare proprie era acolo...

Sa inteleg ce? Ca e naspa acolo ca n-aveti piete? Pentru ce e nevoie de piata, daca e aceeasi marfa?

Si, cum zicea cineva intr-un mesaj cu ceva timp in urma, am impresia ca tot timpul tipi la noi, nu omiti semnul exclamarii in niciun mesaj

In fine, fiecare cu ale lui, tu suferi dupa piata (dar de fapt dupa ce a fost odata piata), eu prefer sa le iau din supermarket (stiu sigur ce iau) sau din gradina tatalui meu. Peace!

Mergi la inceput