300 lei

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

andacos, da, in piatza tot asa scrie. "Rosii de Matca", "rosii de Buzau", "struguri Ceasla".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

andacos, nu. Sunt doar 2 camere, mobila nu e exagerat de multa, pentru ca as aglomera spatiul si asa putin. Debaraua este deja plina cu de toate, inclusiv cosmetice si medicamente.

La mama sunt 4 camere, mama locuieste singura, acum ce mai e fratele meu acolo. Pentru ea, 2-3 cutii de carton pe care nici macar nu trebuie sa le desfaca e... infim. Pentru mine, e mult.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Pe mine bineintzeles ca nu ma multzumeste raspunsul tau!E o aiureala dupa pararea mea sa platesti inutil taxele postale sa trimitzi colete Braila Cluj si retur!

Eu i-am tzinut prietenei mele citeva luni sacii cu haine,cit a fost in curatzenie/reparatzii!Nu cred ca nu gasesti si tu o prietena dispusa sa-tzi tzina "doi"saci cu haine 3 luni pe an!

E doar o idee,oricum eu cu sigurantza asa as fi procedat n-as fi trimis la sute de km!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Referitor la distanta: conteaza mult si unde ne aflam fatza de supermarketuri. Carrefourul e clar in afara orasului, asta peste tot, din cate stiu. La mine, Lidl e cam pe la mijloc, Kaufland aproape de Carrefour. Adica in celalalt capat al orasului, e destul de mers cu orice.

ela, as fi venit si eu cu tine prin Real, sa mai schimb privelistea. :D Aici Realul e la Galati, total nerentabil.

Carrefour Market, cine are, e putin mai scump decat Carrefourul propriu-zis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

andacos, da, in piatza tot asa scrie. "Rosii de Matca", "rosii de Buzau", "struguri Ceasla".



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Eu intrebam de supermarket,ca la piatza stiu ca asa este!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

andacos, mie imi convine, asta fac dintotdeauna de cand suntem aici. Mama nu se plange. :D La mama am o droaie de chestii, grupate intr-o jumatate de camera. Daca le-as aduce pe toate aici, n-ai mai putea respira. Mie imi place spatiul, nu sa ma ciocnesc de oameni prin casa, sa se intunece camera daca stau doi oameni in ea. Si asa dormitorul nostru e mic si aglomerat, cat sa zic ca are, 20 de m patrati?

Na, e chestie de cum te simti in casa ta, io nu suport aglomeratia de lucruri si oameni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nu, in supermarket scrie doar "Rosii Romania", "Pepeni Grecia", "Gulii Ungaria", "Morcovi Olanda".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Eu nu cumpar apa de la magazin; am filtru atasat la robinet. Se numeste Aquatot.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


cateva detalii vrei sa dai te rog .
si eu vreau sa montez, sunt in faza de documentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Nu, in supermarket scrie doar "Rosii Romania", "Pepeni Grecia", "Gulii Ungaria", "Morcovi Olanda".



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Am intzeles.mersi!

Acum pricep de ce spunetzi voi ca nu e diferentza intre tzaran si supermarket!

Eu zic ca este!De ce sa cumpar morcovii di Olanda(???) cind sta mamaie in piatza cu legatura pe taraba!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Eu nu cumpar apa de la magazin; am filtru atasat la robinet. Se numeste Aquatot.

cateva detalii vrei sa dai te rog .
si eu vreau sa montez, sunt in faza de documentare.



Existe multe marci de filtre de apa; al meu nu este cel mai performant, dar e bun.
Sotul a instalat filtrul, dar poti gasi un meserias care se pricepe. Nu e prea dificil.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Eu nu intzeleg(nu o spun sub forma de repros,doar intreb)cum putezi cumpara legume/fructe din supermarket(egal care dintre ele)cind piatza geme de legume si fructe!

Ce au cele de la piatza?

Eu cind merg in Romania,super satula de legume/fructe din supermarket...numai printre tarabe as sta!Nu-mi lipsesc multe aici unde sunt,insa piatza...da!


Dana



Anul asta a fost primul in care nici macar la piata nu am mai gasit rosii bune si cu gust si cum le stim cu totii din copilariile noastre petrecute pe la tara. Colind piata cate o ora pana reusesc sa gasesc rosii care sa nu se vada de la o posta ca sunt tratate sa reziste saptamani la rand, cu coaja tare si verzi pe dinauntru.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput