300 lei

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Mai, eu cu apa am o problema. Nu vreau decat una anume ca alta nu-mi place prefer de la robinet sau deloc. Deci nu fac rabat, nu e cine stie ce apa e la un pret normal, dar nu costa 0.85 2 litri. Astea asa de ieftine nici nu sunt ape de izvor, sunt extrase din puturi adanci. Ma rog, dincolo de asta pentru mine e important gustul si aia imi place pana la urma nu mai conteaza ca e de izvor sau nu. Alta intra cu noduri deci la capitolul asta nu pot face cine stie ce economii.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Nu am nici o problema cu marca de apa pt noi adultii...bule sa faca ... si sifon daca e, e bun...
baiatul in schimb are doar apa lui plata...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Si eu am o problema cu apa, beau numai plata si numai o anumita marca (Carpatina), alte marci (nu stiu daca le-am incercat pe toate) imi seamana la gust cu apa de la chiuveta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu nu intzeleg(nu o spun sub forma de repros,doar intreb)cum putezi cumpara legume/fructe din supermarket(egal care dintre ele)cind piatza geme de legume si fructe!

Ce au cele de la piatza?

Eu cind merg in Romania,super satula de legume/fructe din supermarket...numai printre tarabe as sta!Nu-mi lipsesc multe aici unde sunt,insa piatza...da!

Selene,asta n-am mai auzit-o,sa trimitzi hainele la sute d ekm pentru depozitare...ca tu nu ai loc!Acum stiu ca tu ai s-o iei personal...insa pentru mine tu esti o sursa inepuizabila de nou!
Cum mey,n-ai gasit tu o debara undeva sa depui hainele d evara?????Ma intreb si eu,nu ca trebuie sa-mi dai un raspuns sau sa-tzi justifici actziunile,insa eu asta n-am mai auzit!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Andacos, de cele mai multe ori in piata sunt aceleasi fructe si legume ca in supermarket. Extrem de rar vand in piata "tarani"...

Foarte util subiectul, iau notite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Ba uneori mai "cinstiti" sunt cei din supermarket pe care i- obligat prin lege sa scrie de unde sunt produsele decat taranii nostri care te mint cu nerusinare...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

andacos, nu. Sunt doar 2 camere, mobila nu e exagerat de multa, pentru ca as aglomera spatiul si asa putin. Debaraua este deja plina cu de toate, inclusiv cosmetice si medicamente.

La mama sunt 4 camere, mama locuieste singura, acum ce mai e fratele meu acolo. Pentru ea, 2-3 cutii de carton pe care nici macar nu trebuie sa le desfaca e... infim. Pentru mine, e mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Nadia, barbye are o situatie speciala...


BAZAR UMANITAR



Imi cer scuze, chiar nu stiu ce situatie are barbye.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mey..pai voi ori nu cunoastetzi tzaranul adevarat,ori nu stiu ce sa spun!


Nu am intzeles de ce spui "ca-s mai cinstitzi"cei de la supermarket,ela?

Eu cred ca este asa o campanie impotriva tzaranului roman,impotriva producatorului direct,e mascata ce-i drept,da' tot campanie este!

PS:Eu nu am cumparat niciodata legume/fructe de la supermarketuri in Romania,dar la standuri tot asa scrie"Rosii de Matca","pepeni de Dobrogea"...ma rog,dau si eu exemple ce-mi vin in minte acum?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu nu cumpar apa de la magazin; am filtru atasat la robinet. Se numeste Aquatot.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Andacos, de cele mai multe ori in piata sunt aceleasi fructe si legume ca in supermarket. Extrem de rar vand in piata "tarani"...

Foarte util subiectul, iau notite

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de Denis (17.06.2006)


Asa o fi cum spui tu,nu te contrazic,insa supermarketul tzine leguma/fructa in camere frigorifice,ceea ce tzaranul nu poate face!

Ce se intimpla in frigider...stim cu totzii!

Dana

Mergi la inceput