Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

300 lei

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 59

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat
Michelle_Usa, te-am mai intrebat, dar cred ca ai sarit, nu mi-ai raspuns. ZIceai sa am grija cu pestele/caviar/lobster la Victoria. De ce? Ce stii tu?

VICTORIA

Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Ela,ti-am zis,marca e una la detergent,calitatea alta...normal ca spala bine la lidl sunt produse facute pentru sau de nemti.Cum se cheama detergentul ala?Si cat a costat?Daca spala asa bine si mai e si economic,vreau si eu..

Vad ca va stresati cu petele....eu sunt foarte relaxata....Eva oricum strica,pateaza mudareste,afara se face ca purcelul,dar....asta e....spal sa fie curate,dar la pus gramezi de pietre pe hartii sau stat in fund pe petris,pamant...etc...sapat ci noroi..va dati seama.Nu ma agit deloc..ce e foarte distrus..arunc...in nici un caz nu umblu cu nu stiu cate prosopele..prosoape....am doar servetele umede si gata.Si eventual un alt tricou daca transpira..insa noi avem hainute aduse din afara....a primit foarte multe de la o prietena din Angla si nu numai.....jur ca rezista la zeci de spalari si arata tot bine...

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."

Editat de - eumada on 15/08/2012 08:38:43
Mergi la inceput
ela_04
ela_04

1780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ela_04 un Mesaj Privat
Formil se numeste detergentul...
ai dreptate scrie ca e produs in germ dar eu nu m-as baza pe asta...
tot pt europa de est sunt produse.
E bun. nu pot sa ma pronunt definitiv doar dupa 2 spalari dar e bun.
miroase placut, e ok.
Asta pt rufe albe e 13 lei. La bidon de 2 kg.
Iar cel pt rufe negre e 16 lei. La 1,5 l

ce ma streseaza e ca aproape in fiecare zi spal si la 2 zile e musai sa calc :(

+28
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Nu cumva exagerezi aici la spalat aproape zilnic?
zic si eu,in momentul asta imi doresc doar sa pot sa imbatranesc privind-o pe Eva....si descopar ca aproape nimic nu conteaza decat sanatatea...paine sau somon,nici unui copil nu-i foloseste daca mami nu e....

Scuze sunt terminata.Ma doare cumplit cand ma gandesc ce a fost in sufletul Monicai,cum ar fi vrut ea sa traiasca ,poate intr-o cutie de carton dar sa stea langa copii....

Madalina

Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Victoria_mami un Mesaj Privat
Madalina, de cand am nascut, imi doresc enorm de mult sa traiesc! Sa imi pot creste copilul, sa fiu langa ea cand are nevoie de mami... asa e, Monica ne-a dat tuturor o lectie de viata, ne-a aratat ce e important in viata! Personal am invatat acum 2 ani ca nimic, NIMIC! nu e mai presus decat sanatatea. Cand Victoria a fost diagnosticata cu leucemie am inteles ca toti banii din lume nu conteaza, numai sanatatea conteaza! Dar pana acum gandeam 'in primul rand sanatatea copiilor' (si inca cred asa), doar ca acum imi dau seama cat de important e ca si noi sa avem grija de noi, sa ne mentinem sanatosi, sa ne crestem copilasii... Acum 2 ore am vazut vestea despre Monica si nu prea am vrut/putut sa scriu acolo... am scris un mesaj, dar nu stiu, chiar nu stiu ce sa spun familiei. Nimic, nici un cuvant nu poate schimba situatia, evident. Sper doar ca mamicile din (Nu imi amintesc de unde e Monica... Arad? Oradea?) sa isi aminteasca si sa viziteze copilasii Monicai, sa-i... nu stiu! scoata in parc cu proprii copilasi, sa-i ajute asa cum pot ele, sa-i ajute sa nu se simta... pierduti si uitati. Ma opresc, ca deja plang...

VICTORIA

Mergi la inceput
ela_04
ela_04

1780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ela_04 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu cumva exagerezi aici la spalat aproape zilnic?
zic si eu,in momentul asta imi doresc doar sa pot sa imbatranesc privind-o pe Eva....si descopar ca aproape nimic nu conteaza decat sanatatea...paine sau somon,nici unui copil nu-i foloseste daca mami nu e....

Scuze sunt terminata.Ma doare cumplit cand ma gandesc ce a fost in sufletul Monicai,cum ar fi vrut ea sa traiasca ,poate intr-o cutie de carton dar sa stea langa copii....

Madalina

Si eu plang de azi dimineata...nu ma mai pot opri zici ca am inebunit de tot...
ma tot gandesc cat de firava este viata asta... ca se poate intampla oricui...ma gandesc la mine ca trebuie sa nasc...daca ceva nu merge bine ...ce va face puiul meu, cum se va descurca sotul; meu singur cu un copil nou nascut si unul de 2 ani ...
cred ca m-a prins intr-un moment tare prost ...
tot incerc sa-mi spun ca trebuie sa ma calmez, ca nu sunt decat hormonii dar se pare ca logica nu isi are sensul in astfel de momente ca dupa 10-15 min o iau de la cap...
Doamne saracii copii ...

+28
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Mie-mi spui...sunt praf.

Madalina

Mergi la inceput
a_alinta
a_alinta

1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Madalina, de cand am nascut, imi doresc enorm de mult sa traiesc! Sa imi pot creste copilul, sa fiu langa ea cand are nevoie de mami... asa e, Monica ne-a dat tuturor o lectie de viata, ne-a aratat ce e important in viata! Personal am invatat acum 2 ani ca nimic, NIMIC! nu e mai presus decat sanatatea. Cand Victoria a fost diagnosticata cu leucemie am inteles ca toti banii din lume nu conteaza, numai sanatatea conteaza! Dar pana acum gandeam 'in primul rand sanatatea copiilor' (si inca cred asa), doar ca acum imi dau seama cat de important e ca si noi sa avem grija de noi, sa ne mentinem sanatosi, sa ne crestem copilasii... Acum 2 ore am vazut vestea despre Monica si nu prea am vrut/putut sa scriu acolo... am scris un mesaj, dar nu stiu, chiar nu stiu ce sa spun familiei. Nimic, nici un cuvant nu poate schimba situatia, evident. Sper doar ca mamicile din (Nu imi amintesc de unde e Monica... Arad? Oradea?) sa isi aminteasca si sa viziteze copilasii Monicai, sa-i... nu stiu! scoata in parc cu proprii copilasi, sa-i ajute asa cum pot ele, sa-i ajute sa nu se simta... pierduti si uitati. Ma opresc, ca deja plang...

VICTORIA

este foarte trist ce s-a intamplat si imposibil de neinteles, dar va rog sa nu mai ganditi asa. copiii monicai au un tata , au bunici , au veri si matusi, se au unul pe altul si o mare putere care ii vegheaza din cer, nu sunt si nu vor fi niciodata pierduti si uitati!
numai daca cei din jurul lor ii vor privi asa si vor gandi despre ei asa vor ajunge sa se simta pierduti .

alina
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat
Citat:

Michelle_Usa, te-am mai intrebat, dar cred ca ai sarit, nu mi-ai raspuns. ZIceai sa am grija cu pestele/caviar/lobster la Victoria. De ce? Ce stii tu?

VICTORIA

scuza-ma ca nu ti-am raspuns...o sa revin mai tirziu.
acum sunt praf...dupa ce am auzit de monica...si treb sa plec sa-mi fac si niste analize, cumparaturi. revin in cateva ore.

michelle
Mergi la inceput

Victoria_mami

5511 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:

VICTORIA

scuza-ma ca nu ti-am raspuns...o sa revin mai tirziu.
acum sunt praf...dupa ce am auzit de monica...si treb sa plec sa-mi fac si niste analize, cumparaturi. revin in cateva ore.

michelle

Michelle, nu e urgent... intrebasem aseara, inainte de a citi de Monica

VICTORIA

Mergi la inceput
Pag. din 59 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com