300 lei

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Michelle_Usa, te-am mai intrebat, dar cred ca ai sarit, nu mi-ai raspuns. ZIceai sa am grija cu pestele/caviar/lobster la Victoria. De ce? Ce stii tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ela,ti-am zis,marca e una la detergent,calitatea alta...normal ca spala bine la lidl sunt produse facute pentru sau de nemti.Cum se cheama detergentul ala?Si cat a costat?Daca spala asa bine si mai e si economic,vreau si eu..

Vad ca va stresati cu petele....eu sunt foarte relaxata....Eva oricum strica,pateaza mudareste,afara se face ca purcelul,dar....asta e....spal sa fie curate,dar la pus gramezi de pietre pe hartii sau stat in fund pe petris,pamant...etc...sapat ci noroi..va dati seama.Nu ma agit deloc..ce e foarte distrus..arunc...in nici un caz nu umblu cu nu stiu cate prosopele..prosoape....am doar servetele umede si gata.Si eventual un alt tricou daca transpira..insa noi avem hainute aduse din afara....a primit foarte multe de la o prietena din Angla si nu numai.....jur ca rezista la zeci de spalari si arata tot bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Formil se numeste detergentul...
ai dreptate scrie ca e produs in germ dar eu nu m-as baza pe asta...
tot pt europa de est sunt produse.
E bun. nu pot sa ma pronunt definitiv doar dupa 2 spalari dar e bun.
miroase placut, e ok.
Asta pt rufe albe e 13 lei. La bidon de 2 kg.
Iar cel pt rufe negre e 16 lei. La 1,5 l


ce ma streseaza e ca aproape in fiecare zi spal si la 2 zile e musai sa calc :(


+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu cumva exagerezi aici la spalat aproape zilnic?
zic si eu,in momentul asta imi doresc doar sa pot sa imbatranesc privind-o pe Eva....si descopar ca aproape nimic nu conteaza decat sanatatea...paine sau somon,nici unui copil nu-i foloseste daca mami nu e....

Scuze sunt terminata.Ma doare cumplit cand ma gandesc ce a fost in sufletul Monicai,cum ar fi vrut ea sa traiasca ,poate intr-o cutie de carton dar sa stea langa copii....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Madalina, de cand am nascut, imi doresc enorm de mult sa traiesc! Sa imi pot creste copilul, sa fiu langa ea cand are nevoie de mami... asa e, Monica ne-a dat tuturor o lectie de viata, ne-a aratat ce e important in viata! Personal am invatat acum 2 ani ca nimic, NIMIC! nu e mai presus decat sanatatea. Cand Victoria a fost diagnosticata cu leucemie am inteles ca toti banii din lume nu conteaza, numai sanatatea conteaza! Dar pana acum gandeam 'in primul rand sanatatea copiilor' (si inca cred asa), doar ca acum imi dau seama cat de important e ca si noi sa avem grija de noi, sa ne mentinem sanatosi, sa ne crestem copilasii... Acum 2 ore am vazut vestea despre Monica si nu prea am vrut/putut sa scriu acolo... am scris un mesaj, dar nu stiu, chiar nu stiu ce sa spun familiei. Nimic, nici un cuvant nu poate schimba situatia, evident. Sper doar ca mamicile din (Nu imi amintesc de unde e Monica... Arad? Oradea?) sa isi aminteasca si sa viziteze copilasii Monicai, sa-i... nu stiu! scoata in parc cu proprii copilasi, sa-i ajute asa cum pot ele, sa-i ajute sa nu se simta... pierduti si uitati. Ma opresc, ca deja plang...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Nu cumva exagerezi aici la spalat aproape zilnic?
zic si eu,in momentul asta imi doresc doar sa pot sa imbatranesc privind-o pe Eva....si descopar ca aproape nimic nu conteaza decat sanatatea...paine sau somon,nici unui copil nu-i foloseste daca mami nu e....

Scuze sunt terminata.Ma doare cumplit cand ma gandesc ce a fost in sufletul Monicai,cum ar fi vrut ea sa traiasca ,poate intr-o cutie de carton dar sa stea langa copii....


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Si eu plang de azi dimineata...nu ma mai pot opri zici ca am inebunit de tot...
ma tot gandesc cat de firava este viata asta... ca se poate intampla oricui...ma gandesc la mine ca trebuie sa nasc...daca ceva nu merge bine ...ce va face puiul meu, cum se va descurca sotul; meu singur cu un copil nou nascut si unul de 2 ani ...
cred ca m-a prins intr-un moment tare prost ...
tot incerc sa-mi spun ca trebuie sa ma calmez, ca nu sunt decat hormonii dar se pare ca logica nu isi are sensul in astfel de momente ca dupa 10-15 min o iau de la cap...
Doamne saracii copii ...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mie-mi spui...sunt praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Mad, de cand am nascut, imi doresc enorm de mult sa traiesc! Sa imi pot creste copilul, sa fiu langa ea cand are nevoie de mami... asa e, Monica ne-a dat tuturor o lectie de viata, ne-a aratat ce e important in viata! Personal am invatat acum 2 ani ca nimic, NIMIC! nu e mai presus decat sanatatea. Cand Victoria a fost diagnosticata cu leucemie am inteles ca toti banii din lume nu conteaza, numai sanatatea conteaza! Dar pana acum gandeam 'in primul rand sanatatea copiilor' (si inca cred asa), doar ca acum imi dau seama cat de important e ca si noi sa avem grija de noi, sa ne mentinem sanatosi, sa ne crestem copilasii... Acum 2 ore am vazut vestea despre Monica si nu prea am vrut/putut sa scriu acolo... am scris un mesaj, dar nu stiu, chiar nu stiu ce sa spun familiei. Nimic, nici un cuvant nu poate schimba situatia, evident. Sper doar ca mamicile din (Nu imi amintesc de unde e Monica... Arad? Oradea?) sa isi aminteasca si sa viziteze copilasii Monicai, sa-i... nu stiu! scoata in parc cu proprii copilasi, sa-i ajute asa cum pot ele, sa-i ajute sa nu se simta... pierduti si uitati. Ma opresc, ca deja plang...


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





este foarte trist ce s-a intamplat si imposibil de neinteles, dar va rog sa nu mai ganditi asa. copiii monicai au un tata , au bunici , au veri si matusi, se au unul pe altul si o mare putere care ii vegheaza din cer, nu sunt si nu vor fi niciodata pierduti si uitati!
numai daca cei din jurul lor ii vor privi asa si vor gandi despre ei asa vor ajunge sa se simta pierduti .






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Michelle_Usa, te-am mai intrebat, dar cred ca ai sarit, nu mi-ai raspuns. ZIceai sa am grija cu pestele/caviar/lobster la Victoria. De ce? Ce stii tu?


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





scuza-ma ca nu ti-am raspuns...o sa revin mai tirziu.
acum sunt praf...dupa ce am auzit de monica...si treb sa plec sa-mi fac si niste analize, cumparaturi. revin in cateva ore.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Michelle_Usa, te-am mai intrebat, dar cred ca ai sarit, nu mi-ai raspuns. ZIceai sa am grija cu pestele/caviar/lobster la Victoria. De ce? Ce stii tu?




scuza-ma ca nu ti-am raspuns...o sa revin mai tirziu.
acum sunt praf...dupa ce am auzit de monica...si treb sa plec sa-mi fac si niste analize, cumparaturi. revin in cateva ore.


michelle



Michelle, nu e urgent... intrebasem aseara, inainte de a citi de Monica

Mergi la inceput