300 lei

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianad

Ela, pune un pic de balsam de rufe si in prima etapa de clatire. Sparge al naibii de bine orice spuma de detergent. Apoi lasa masina sa le clatesca obisnuit si la ultima clatire sa mai bage un balsam.

DianaD & Alexandru 12 04 2006

www.ghid-az.ro


A mers!!!
Nu a mai facut spuma multumesc!
Vreau sa va spun ca indiferent de spuma sau nu le-a spalat super bine. Adica surprinzator pt mine.


+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

ela, patatul si murdaritul sunt doua dintre motivele pentru care o droaie din imbracamintea Dariei e de SH.

De ce sa ma crizez ca pateaza/mazgaleste cu pixul/acuarele/gaureste o bluza sau un pantalon de 20-30 de lei, cand pot sa stau linistita ca hainuta cu pricina nu a costat decat 2, 3, 4 lei?



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.




Eu prefer reducerile.
Adica am luat de la real pantaloni scurti pt la anul la 5 lei buc. vreo 10 perechi.
tricouri 3 la 10 lei la fel...
apoi mie imi aduce si soacra-mea de afara haine si fratele meu...
asa ca nu am motiv sa ma crizez...
ce ma "deranjeaza" e ca nu sta murdar adica nu merge cu pacaleala...hai ca ne schimbam mai tarziu ...sau hai sa si mancam si apoi...
e jale mare daca e mezerie pe haine sau pe maini.
cand face pipi la gard mai intai isi da pantalonii jos si apoi face (l-am vazut) si cu toate astea nu se mai imbraca cu pantalonii aia...
cel mai aiurea e cand iti mai vin invitati ...colegi de-ai sotului de servici si te trezesti cu el in fundul gol plimbandu-se nestingherit prin curte...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Eu pentru pete folosesc un produs Bio Shoot -se aplica pe pata prima sa bagi in masina si fara sa freci materialul-curata foarte bine .
Balsam pentru rufe nu folosesc de cand am nascut doar aditiv la detergent pentru dezinfectat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Eu prefer reducerile.
Adica am luat de la real pantaloni scurti pt la anul la 5 lei buc. vreo 10 perechi.
tricouri 3 la 10 lei la fel...
apoi mie imi aduce si soacra-mea de afara haine si fratele meu...
asa ca nu am motiv sa ma crizez...
ce ma "deranjeaza" e ca nu sta murdar adica nu merge cu pacaleala...hai ca ne schimbam mai tarziu ...sau hai sa si mancam si apoi...
e jale mare daca e mezerie pe haine sau pe maini.
cand face pipi la gard mai intai isi da pantalonii jos si apoi face (l-am vazut) si cu toate astea nu se mai imbraca cu pantalonii aia...
cel mai aiurea e cand iti mai vin invitati ...colegi de-ai sotului de servici si te trezesti cu el in fundul gol plimbandu-se nestingherit prin curte...

+28




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04Vreau sa va spun ca indiferent de spuma sau nu le-a spalat super bine. Adica surprinzator pt mine. +28
Cum ti s-a parut ca spala in comparatie cu arielul? ma gandesc s-o dau si eu pe detergent de la lidl dupa ce-mi termin sacul de ariel.Imi place de la ei balsamul de rufe la 2L. Prima data l-am luat intr-o perioada in care stateam prost cu banii si de atunci numai iau lenor.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianad

Citat:
citat din mesajul lui ela_04



Vreau sa va spun ca indiferent de spuma sau nu le-a spalat super bine. Adica surprinzator pt mine.


+28


Cum ti s-a parut ca spala in comparatie cu arielul? ma gandesc s-o dau si eu pe detergent de la lidl dupa ce-mi termin sacul de ariel.
Imi place de la ei balsamul de rufe la 2L. Prima data l-am luat intr-o perioada in care stateam prost cu banii si de atunci numai iau lenor.



DianaD & Alexandru 12 04 2006

www.ghid-az.ro


ca sa poti intelege mai bine o sa-ti spun cat de dementa sunt eu cu petele astea
baiatul cand mananca ii pun un prosopel din bumbac la gat. cu care il sterg la gurita, pe maini, pe unde mai scapa sau se balaceste el...
dupa ce termina de mancat...eu ma duc cu prosopelul direct la baie unde pun un pic de detergent de vase si il si clatesc la mana
daca cumva mai ramane vreo urma...prosopelul ramane pe calorifer si la prima spalare intra la masina.
Si eu tot cu ariel spalam... o perioada foloseam capsulele.
nu stiu daca din cauza ca am pus un pic mai mult...ca a facut spuma...
dar a spalat mai bine decat arielul
de aici si surpriza mea...

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Desiree, pai Victoria nu se murdareste.

Aveam un filmulet cu Daria mica, se picta pe corp (era in pampers) multicolor, cu carioci, isi facea sute de puncte. :) Din punctul de vedere al bugetului meu/nostru, orice hainuta care costa peste 20 de lei intra in categoria "de preferinta, a se nu distruge".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Desiree, pai Victoria nu se murdareste.

Aveam un filmulet cu Daria mica, se picta pe corp (era in pampers) multicolor, cu carioci, isi facea sute de puncte. :) Din punctul de vedere al bugetului meu/nostru, orice hainuta care costa peste 20 de lei intra in categoria "de preferinta, a se nu distruge".



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Aici m-ai prins. E drept ca ea e si foarte atenta, dar oricum, mai mult de o pata de... sos sau poate inghetata pe un tricou nu are cum sa faca, ptr. ca nu le poarta foarte des.

Intrebare: CUM SCOT PETELE DE CREMA DE SOARE DE PE TRICOURI? Tricourile albe (dar cu desene pe ele, deci nu le pot baga in clor) sunt toate galbene la guler si maneci de la crema si nu reusesc sa le albesc :( si parca, totusi, mi-e jena sa le dau toate galbejite).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami



Aici m-ai prins. E drept ca ea e si foarte atenta, dar oricum, mai mult de o pata de... sos sau poate inghetata pe un tricou nu are cum sa faca, ptr. ca nu le poarta foarte des.

Intrebare: CUM SCOT PETELE DE CREMA DE SOARE DE PE TRICOURI? Tricourile albe (dar cu desene pe ele, deci nu le pot baga in clor) sunt toate galbene la guler si maneci de la crema si nu reusesc sa le albesc :( si parca, totusi, mi-e jena sa le dau toate galbejite).


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA



[/quote]
poti incerca cu sare de lamaie sau cu zeama de lamaie,nu stiu sa-ti zic concentratia, dar stiu ca in unele cazuri merge foarte bine.nu garantez reusita dar poti incerca si asa nici nu distrugi haina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanarus
Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami



Aici m-ai prins. E drept ca ea e si foarte atenta, dar oricum, mai mult de o pata de... sos sau poate inghetata pe un tricou nu are cum sa faca, ptr. ca nu le poarta foarte des.

Intrebare: CUM SCOT PETELE DE CREMA DE SOARE DE PE TRICOURI? Tricourile albe (dar cu desene pe ele, deci nu le pot baga in clor) sunt toate galbene la guler si maneci de la crema si nu reusesc sa le albesc :( si parca, totusi, mi-e jena sa le dau toate galbejite).




poti incerca cu sare de lamaie sau cu zeama de lamaie,nu stiu sa-ti zic concentratia, dar stiu ca in unele cazuri merge foarte bine.nu garantez reusita dar poti incerca si asa nici nu distrugi haina.

Mami de Mihai Alexandru(22.05.2010)
www.eticker.co.za/tickers/quw7q3r7o93fq3wr.png " target="_blank">Asa creste Mihai


"There is nothing called impossible,because impossible itself says I M POSSIBLE"



Multumesc. O sa incerc.

Mergi la inceput