300 lei

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Selene, acum vreun an am facut o toxiinfectie alimentara de la o cutie de lapte cumparat de la lidl(plus cum ii spunea) asa ca eu de acolo de mancare nu cumpar. Nu cumpar din piete, tarabe sau mai stiu eu de unde.
nu o sa ma imbogatesc cu 5 lei economie in veci.
Kaufland la mine e tocmai in capatul celalalt al Buc. asa ca cat dau pe benzina tot acolo ajung iar preturile nu mi s-au parut deloc rezonabile la fructe sau carne... doar la haine sau jucarii e ok. probabil ca mai sunt si promotiile dar e prea departe si nu are rost.
Si eu urmaresc promotiile...

+27


No, io cu Carrefourul am patit-o, a fost mai mult decat oribil...





Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







si noi cu carrefour - laptele la dorna rosu, ciocolata, alunele

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

App, stiti ce altceva as putea sa fac cu strugurii astia in afara de vin?ca nu am cele necesare pt asta... si nici nu dau bani.

+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Ii poti vinde la vecinii amatori de facut vin.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

App, stiti ce altceva as putea sa fac cu strugurii astia in afara de vin?ca nu am cele necesare pt asta... si nici nu dau bani.

+27


dulceata de struguri:
http://retete.eva.ro/dulceturi-si-conserve/dulceata-de-struguri-articol-32331.html
http://www.codrosu.ro/dulceata-de-struguri-delicioasa-cum-se-prepara-dulceata-de-struguri-usor-si-simplu/

gem de struguri:
http://www.petitchef.ro/retete/gem-de-struguri-fid-471773

foarte intersant subiectul. tocmai m-am apucat si eu asa usor sa vad exact pe ce cheltuim banii. inca sunt in perioada de adunat informatii :))
probabil o sa descopar ca dam mult pe nimicuri :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Ii poti vinde la vecinii amatori de facut vin.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.


uite la asta nu m-am gandit...

+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Am reusit sa strang o parte din bonuri de pe unde le las...
mai mult de jumate sunt numai prosti
gen floricele pt microunde, ciocolatele, biscuitei, covrigei si numai minuni... era bine daca era copilul mai mare ca ziceam ca sunt pt el
mancarea daca reprezinta 35% din valoarea bonului


+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Inca un truc. De cand spal cu detergenti lichizi am constatat ca nu mai e nevoie sa folosesc functia de clatire suplimentara, deci economie la apa si curent.
Detergentii lichizi de la Lidl, Formil-cel cu capac verde e pentru rufe albe, cel cu capac rosu e pentru rufe colorate, butelca e de 2 litri si costa 15 lei. Spala foarte bine.
Si o chestie cu care am ramas din vremuri in care o duceam foarte, foarte prost. Ca sa organizez spalatul mai bine, incercam sa purtam hainele cam din aceeasi gama de culori. Adica in loc sa port luni tricou verde, marti rosu, miercuri albastru, etc., ma organizez asa: luni tricou rosu, marti roz, miercuri corai, etc.
Sotz gama pe albastru, camasa albastra, camasa gri, camasa cu carouri pe albastru, etc. Copil saptamana asta epuizam toate hainele din gama rosu-roz care merg impreuna la spalat, etc.
Asa fac masini de rufe pline, nu ajung sa spal o masina numai cu o camasa si un tricou dintr-o gama de culori.
Ceea ce inseamna economie la detergent, apa, electricitate si timp. Ca in loc sa speli 5 masini de culori diferite si putin incarcate, speli 2, maxim 3 incarcate la maxim.
Pana si prosoapele sunt toate de aceeasi culoare intr-o saptamana.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
De cand spal cu detergenti lichizi am constatat ca nu mai e nevoie sa folosesc functia de clatire suplimentara, deci economie la apa si curent.

Masina mea de spalat isi ia singura functia asta cand rufele nu sunt clatite bine...cred...
adica am observat ca uneori (nu am fost atenta la genul de detergent) cand se termina programul in loc sa ma anunte mai baga o clatire si o stoarcere ceea ce e vreo 30 min.

+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ela, multam pt pontul cu vinetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Inca un truc. De cand spal cu detergenti lichizi am constatat ca nu mai e nevoie sa folosesc functia de clatire suplimentara, deci economie la apa si curent.
Detergentii lichizi de la Lidl, Formil-cel cu capac verde e pentru rufe albe, cel cu capac rosu e pentru rufe colorate, butelca e de 2 litri si costa 15 lei. Spala foarte bine.
Si o chestie cu care am ramas din vremuri in care o duceam foarte, foarte prost. Ca sa organizez spalatul mai bine, incercam sa purtam hainele cam din aceeasi gama de culori. Adica in loc sa port luni tricou verde, marti rosu, miercuri albastru, etc., ma organizez asa: luni tricou rosu, marti roz, miercuri corai, etc.
Sotz gama pe albastru, camasa albastra, camasa gri, camasa cu carouri pe albastru, etc. Copil saptamana asta epuizam toate hainele din gama rosu-roz care merg impreuna la spalat, etc.
Asa fac masini de rufe pline, nu ajung sa spal o masina numai cu o camasa si un tricou dintr-o gama de culori.
Ceea ce inseamna economie la detergent, apa, electricitate si timp. Ca in loc sa speli 5 masini de culori diferite si putin incarcate, speli 2, maxim 3 incarcate la maxim.
Pana si prosoapele sunt toate de aceeasi culoare intr-o saptamana.


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.


Eu pun rufe colorate impreuna si rufe albe, roz, crem impreuna.

Hainele copilului le spal separat de ale noastre, in doua ture a cate 30 de minute, de regula, vineri.

Clatire suplimentara am folosit doar f. f. rar.

Mergi la inceput