Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Menics, good point cu asternuturile, asa am de gand sa fac si eu.
Nu de alta, dar ati vazut cat costa un set?

Onutz 24+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Finet gasiti pe toate gusturile in magazinul Obor. In rest, mai sunt prin magazinul victoria metraje, dar nu stiu ce sa va zic. Eu din obor am luat material pt lenjeria Sarei.
Legat de servetele, noi am folosit pampers si a fost foarte ok. Acum folosim din cele de la Kaufland. Scutece am avut de la pampers si la fel ne-am impacat foarte bine cu ele pana cand am schimbat fabrica producatoare (am fost o luna plecati in Brazilia) si pampersii de acolo nu i-au mai priit, asa ca a trebuit sa renuntam de tot.
Legat de incercatul diferitelor marci, sugestia mea e sa nu faceti teste pe pielea bb-ilor. La noi exact asta a declansat reactia cutanata si medicul pediatru si dermatolog ne-au zis atunci ca nu e prea inspirata incercarea celorlalte marci ca sa gasim una de la care nu se mai irita.
Si eu sunt de parere ca si Dana ca nu ii vom putea tine sub un clopot de sticla si ca optiunile echilibrate intre chimic vs. organic sunt cele care pot sa fie cele mai inspirate. Nu inseamna ca e cea mai buna decizie insa.

Iulia, mami de Sara Andreea si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Popics, prima oprire in caz de orice e Obor
Or mai fi ramas metrajele pe Lipscani, intre atatea terase, restaurante si rochii de mirese...?
Vad eu, ca vreau da ajung la DM in zona oricum


Onutz 24+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

si noi alaptam.
voi ati cumparat haine de 0 luni sau de 3?ca eu majoritatea le-am luat de 3 luni...am putine de 0....ma gandeam ca cresc repede. apoi o prietena care a nascut a dus la spital body si costumas sa o aduc acasa de 0 luni si nu a intrat fata...ma gandeam ca mai bine mai mari.daca o sa fie cazul mai bine ii mai cumpar ceva mai mic. ce spuneti voiż

embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

si astia:
http://www.sarahtex.ro/


gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

fetelor multumesc pt sfaturi..
o sa caut si The Dog Whisperer, o sa mai astept maxim o luna si iau o decizie..sotul meu imi tot zice ca oricum bebelul nu va sta niciodata singur cu potaia si poate acesta il va iubi ca e mic ca e copil ca e nu stiu cum, insa eu nu vreau sa risc nimic..pana la urma are de ales..deci eu pana acum nu i-am cerut niciodata sa faca asemenea alegeri radicale tocmai ca m-am gandit si la el si nici mie nu mi-ar placea sa ma puna cineva sa aleg intre ceva si ceva, mi-e mila si de el ca adora cainele asta, e dragut foc daca il vedeti dar e o fiara cand incepe sa maraie :))..insa acum se schimba situatia:(......si sunt sigura ca nu ar alege cainele, ca doar nu e batut in freza :)))) vedem;))
Popi , eu ignor potaia insa degeaba parca..el ma maraie non stop mai ales noaptea cand ma trezesc din ora in ora si ma duc la baie, iar din cauza asta nici sotul meu nu mai are un somn linistit pt ca si el se trezeste tot din ora in ora sa ii dicteze cainelui:"sezi", nu ai voie! obraznicule las-o in pace!"etc..in fine..nici noi nu suntem de acord cu debarasarea cainelui de asta ma si chinui cu el acum insa pana la urma nu il ducem la straini, il ducem la socri, unde e si tacsu(unul din cele mai cuminti si mai frumoase exemplare de catei, nu stiu cum de fii-su nu ii seamana deloc) asa ca asta e.. vedem cum o dam..cert e ca dupa ce vom rwaduce catelul sa veem cum se comporta, vom incerca sa delimitam oricum zona catelului cu zona bebelului cum ai zis si tu si vedem..poate il va iubi afurisitul pe bebelus, ca il va vedea mic si pricajit si rezultatul 'prea iubitului sau stapan'

Aryv eu la 20,1 sapt avea bebe 370 de gr si la aproape 23 de sapt avea 560 gr.. asa ca al tau e perfect, stai linistita.

Menics si eu vreau sa dau comanda de colac pt bebe;)) d-ala de innoata cu el bebe de la 3 luni in cada acasa- e superb!! dar si o pernuta pediatrica..are o prietena si e f multumtia de ea!
http://colaceibebe.webs.com/
Felicitari pt grasunel!! super!!
fetelor eu pana acum nu m-am umflat deloc...sper nici sa nu o fac...iar de usturoi si de ceapa nu mai zic.. mananc zilnic ;)) Flacaul asta al meu se pare ca nu e deloc pretentios..pana acum nu am mancat absolut nimic sa ii displaca ..asadar bag in continuare de toate..(mai ales ceapa..nu imi lipseste zilnic din meniu, ca e in salata,ca e in vinete, ca e taiata ca la tara cu branza dimineata ..indiferent..:))
Am fost azi in Lidl la prima ora eram acolO! Sunt super INCANTATA!!!! mi-am luat blugi de gravida care imi vin perfect si-s superrrrr!! am luat pt beeb o groaza de chestii ieftine si par de calitate: bodyuri cu capse pana sus, am luat prosopel de baie cu caciulita, o patura fleece, d-astea.. ff incantata sunt! PS: erau si perne de gravide!!!!; nu am vazut insa geanta aia de carat...cred ca tre' sa mai fac o tura..insa grabiti-va ca stiu din experienta: se termina toate ff repede cand au oferte d-astea bune, in general a 2a zi nu prea mai gaseam..dar astea-s produse doar pt gravide..asa ca poate avem noroc sa tina mai mult prin magazine;))!






24+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

am citit ce pareri aveti despre finet....imi spuneti si mie cum arata?
sa stiu sa cuat si eu aici?seamana cu servetelele acelea care se uda cu apa?? sau cum?

embarazada de 23+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

bioana finetul e materialul ala moale din care se faceau scutecele pe vremea noastra

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Eu va zic din experienta mea cu Bia. Scutece am folosit prima data Happy, pana pe la 3 luni, cand s-a iritat foarte tare si le-am schimbat cu pampers, la care am si ramas. Servetele unede am folosit doar pampers, pana pe la 2 ani, apoi am luat diverse marci mai ieftine. Si acum cumpar si nu imi lipsesc din geanta si din casa, din diverse motive.


Bioana Filetul e panza de bumbac 100%, foarte moale si cu tesatura deasa.

Nicoleta 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Mi-am luat blugi,mi se par super comozi dar inca nu m-am hotarat la marime.Am vb cu cineva sa imi pastreze si o marime mai mica si nu stiu cum sa fac, sa ii schimb sau sa raman cu astia mai larguti in caz ca ma ingras.Acum daca ii imbrac desi nu cred ca sunt calduri mari trebuie ca materialul din bumbac de pe burtica sa il fac in doua ca burtica inca e micuta,dar va creste.Astept sotul sa vina de la munci sa isi de-a cu parerea.Gentuta am luat-o de la un magazin no name,mi-a placut este cu niste ursuleti pe ea,o sa fie tare utila cand vine bebe si am dat 25 ron pe ea.

Mami ma bucur ca iti vin blugii, ce marime ti-ai luat?Ai mei sunt 38 dar larguti.In legatura cu cainele ma bucur ca i-ai mai dat o sansa,a mea vara nu vrea sa auda sa stea in casa,e toata ziua afara,la iarna nu o sa vrea sa scoata nasul afara dar va avea voie doar pe hol si atat.Si eu mai am si 2 papagalii,ce sa fac daca iubesc animalele



22+ cu Stefan Lucian

Mergi la inceput