Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Gina, au bagat azi la Lidl blugi de gravida, si cred ca si niste bluze (cel putin asa parea din oferta, eu am fost aseara pe acolo dar cred ca ma duc si azi sa vad cum sunt).
Despre cosmetice, eu o sa incerc sa folosesc produse cat mai naturale pentru bb, chiar daca sunt mai scumpe, sa speram ca o sa si reusesc. Multumim de sfaturile despre servetele, sa vedem daca o sa gasesc de-astea care se uda cu apa.
O zi buna in continuare tuturor!

Andreea 25+ cu
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Azi m-am uitat pe tickerul meu si am observat ca mai am 99 de zile . Yey, mai putin de 100 de zile!!! Inca nu-mi vine sa cred ca o sa am eu un copil , dar abia astept!
(Cu ocazia asta, am observat si ca trebuia demult sa schimb saptamana si am schimbat-o ).
O zi buna tuturor!


Andreea 25+ cu
http://lmtf.lilypie.com/Vsxsp3.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion2, Cetebe, 2 MagneB6, 2 Duphaston

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannnah spune:

Buna fetelor,

sa va pove despre servetele umede. In trei ani am tot testat, eu inca o sterg pe Mara cu ele dupa ce merge la WC. Cele de la DM sunt multe in pachet si accesibile, dar sunt mai aspre si nu au atat lichid in ele. Cele de la Nivea baby sunt OK, Pampers sunt Ok, Johnson sunt OK. Au cei de la Pampes o linie economica de scutece si servetele- Sleep&play- care e ieftina dar nu e OK deloc! Scutecele sunt identice cu cele normale numai ca nu sunt elastice, iar servetelele sunt mai mici si miros a parfum ingrozitor de tare! Noi acum folosim servetele de la DM, dar cand era mica numai Pampers am folosit.
Scutece am folosit Pampers. Nu mi se pare ca sunt altele mai bune. Recunosc, n-am incercat Huggies ptr ca erau scumpe. Am mai incercat de la Kaufland - s-a iritat imediat si sunt groase ca naiba. De la DM s-a iritat. E buna gaselnita cu gelul, asa cum tampoanele Always sunt excelente din cauza gelului, asa sunt si scutecele cu gel. Pielearamane uscata. Nu am avut deloc probleme cu iritatii si fundulet rosu. E am folosit pudra in loc de crema. La inceput am dat-o si eu cu crema, dar mi-a spus o asistenta ca daca e cald afara se "oparaste", se incinge si e de preferat sa ramana uscat si nu umed funduletzul. A avut dreptate.
Am observat ceva insa: scutecele Pampers romanesti au un miros urat, chimic. Am cumparat de la un magazin care importa din Germania si erau altfel.
Mai fetelor, vad ca am trecut in revista aproape toate subiectele: creme, scutece, patuturi...Parca vad ca imediat ajungem la lapte praf !
Va puuuuup


mamica de Mara - 3 ani si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:


Despre servetelele care se uda cu apa, eu zic ca pot fi facute acasa din finet luat de la orice mercerie. Mie mi-a facut mama la Andreea si o sa innoiesc stocul acum. E moale si numai bun. Atat numai ca aduni gramada de ele la spalat. Si de-alea din magazin probabil tot Huggies Pure (alea fara adaosuri de parfumuri si alte minuni), eventual cele cu aloe si vit.E. La Andreea acum folosesc Wickies (marca Kaufland), au si varianta soft si sunt ok, parca mult mai bune decat Dalin sau altele mai scumpe care ziceai ca sunt pline de detergent, asa spume faceau. Si sunt si ieftine; dar nu le-am folosit cand era bebe mic.
Andie, am vazut oferta online. Eu vreau sa-mi iau si geanta pt bebe si alea online nu ma conving si nici buget de sute de lei pt o geanta nu am . De-aia ingtrebam de unde o luase pe a ei. Eu vreau sa vad cum sunt blugii aia de gravida si daca-s ok, imi iau Bluze si rochii am destule, ma descurc. La capitolul pantaloni stau mai rau. Si vazusem in oferta ca au si colanti de gravide. Si de-aia vreau
Mena, lapte am cont la o tanti in piata, sunt multumita. Si branza avem de la cine lua. Problema cea mai mare e cu carnea de pasare; aia din magazine cica nu e ok din cauza hormonilor injectati in saracii pui. Dar nu am de unde altundeva sa iau si chiar daca stau la casa, nu pot deocamdata sa cresc zburatoare. In rest folosim numai sare de mare si ce se poate produse bio, dar prea putine se gasesc in oras la mine. Acum au inceput sa apara.

27 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Dannnah, noi nu vom vorbi despre laptele praf pentru ca noi vom alapta
... nu-i asa?

Popeasco, lume, unde naiba se gaseste finet? La mercerii? Mai exista mercerii pe undeva? Ma pun serios pe cautat in concediu.

Onutz 24+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

Dannnah, noi nu vom vorbi despre laptele praf pentru ca noi vom alapta
... nu-i asa?

Popeasco, lume, unde naiba se gaseste finet? La mercerii? Mai exista mercerii pe undeva? Ma pun serios pe cautat in concediu.

Onutz 24+ cu Lucian

Cauta, ca tre sa fie, daca pana si la mine in oras sunt vreo 2. Si in Timisoara stiu ca sunt. Plusz ca din finet poti sa faci si patrate mai mari pe care sa le pui sub bebe cand il schimbi sau daca-l pui pe pat sau mai stiu eu.
Va las ca trebuie sa-mi culc pitica si sper din tot sufletul sa reusesc sa dorm si eu!


27 + si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

chiar asa , voi caut asi eu finet.. sa-mi croiasca mama si scutecele si vcearceafuri.. ma voi uita si de metraj colorat pentru lenjerie... decat iau niste prostioare.. am vazut o tesatura rara la lenjeriile pt copii... mai bine caut ceva la metru si gata...

27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Astea sunt servetelele de la dm: http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/babylove/produkte/babypflege/waschen-baden/91580/einmal_waschlappen.html
am incercat sa le gasesesc si pe siteul romanesc dar n-am reusit

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Da, stiu ca in alte orase se gasesc mercerii, dar Bucurestiul asta e mare si prost. Avem un milion de hypermarketuri si cam atat.


Onutz 24+ cu Lucian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Onutz: Obor, Lipscani - metraje


gogoasa hormonizata

Mergi la inceput