Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (31)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ana, eu cred ca e doar o etapa ca mananca asa des. Poate e un puseu de crestere.. Dar daca poti, incearca sa nu le dai mai consistent masa de la 17 si da-le-o la 19 si vezi ce se intampla..

Anne, cu slabitul ce sa iti spun...incerc sa ma mobilizez si eu, dar stiu ca mesele la ore fixe si sportul sunt secretul. Cu renuntatul la tzitzi noaptea, incearca cu o suzeta sau ceai, poate ai nkroc. Iar Bianca, daca spui ca e ok, nu plange, nu are nici un simptom care sa te ingrijoreze, parerea mea e ca poti sta linistita.

Amelia, lasa mami, ca toate facem boacane cu copiii. Eu, acum vreu trei luni, jn loc sa ii dau Sarei o chiftea sa muste, i-o intindeam lui Filip.. Si nu intelegem de ce nu musca (eu uitandu-ma in alta parte in mkmentul ala)



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Noi am mers azi la Clinceni, la aerodrom, am urmarit cum sar baietii cu parasuta, am pozat-o pe Sara in avion. Ea e fascinata de avioane si tot ce e legat de zbor. Exact ca taticul ei. Asa ma bucur ca ii mosteneste pasiunile si talentul artistic.

LA MULTI ANI DENISA!!!



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

la multi ani Denisa!!

discutati de cazaturi - a mea a cazut azi de pe podea, se juca stand in poponeata, s-a dezechilibrat si a cazut pe spate. Statea fix pe marginea paturii, deci a dat cu capul de parchet

mai nou, incearca sa se catere pe mine si sa se ridice in picioare. Nici in poponeata nu sta cum trebuie si ea vrea in picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Multumesc mult pt raspunsuri! Am incercat astazi sa-i alaptez la 18 si mancarea consistenta le-am dat-o la 19. Deocamdata sunt ok, sa vedem cum se comporta la noapte... Sunt singura cu ei si nu prea era bine sa fac experimentul, dar acuma vedem..
Imi cer scuze ca nu mai scriu si altceva, nu mai reusesc sa raspund la alte intrebari, desi mi-as dori si in gand o fac adesea...
O noapte linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata' haideti la o cafea...noi suntem ...filip a miorlait toata noaptea, rares e bocna iar

alina cred ca s-a distrat super Sara...oau si voi...de ce nu ai sarit si tu? pupici


ursulet cunosc faza cu cataratul...el nu sta in fund bine dar vrea numai si numai in picioare si sa topaie...la anu cred ca o sa candidez la haltere la cate ture fac cu el

adc, alice sunteti mortale. ..il bag si eu m-am hotarat mai avem 2 saptamani si plecam si noi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27


ursulet cunosc faza cu cataratul...el nu sta in fund bine dar vrea numai si numai in picioare si sa topaie...la anu cred ca o sa candidez la haltere la cate ture fac cu el

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



incearca jumperul de care povestea Anda la un moment dat - Iulia e tare incantata de el
nu stiu sa-ti recomand online, eu am gasit la Metro cu 150 ron

apropo de jucarii, pt fetele din Bucuresti, merita o excursie la Dragonul Rosu - forme lego, cuburi.. am gasit inclusiv un stand cu jucarii de lemn, am luat pt nepoata o casuta pt papusi cu mobilier, foarte frumos facuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27


ursulet cunosc faza cu cataratul...el nu sta in fund bine dar vrea numai si numai in picioare si sa topaie...la anu cred ca o sa candidez la haltere la cate ture fac cu el




incearca jumperul de care povestea Anda la un moment dat - Iulia e tare incantata de el
nu stiu sa-ti recomand online, eu am gasit la Metro cu 150 ron

apropo de jucarii, pt fetele din Bucuresti, merita o excursie la Dragonul Rosu - forme lego, cuburi.. am gasit inclusiv un stand cu jucarii de lemn, am luat pt nepoata o casuta pt papusi cu mobilier, foarte frumos facuta

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


ai o poza cumva? merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ceva in genul asta? fara pauze
http:// www.mititel.ro /produs/2499/saritor-si-ham-doorway-bouncer?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

uite exact asta l-am gasit la metro Baneasa cu 150 ron, dar nu stiu daca il mai au pe stoc
http://www.mititel.ro/produs/4718/saritor-litaf-jumper-jumplay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multi ani, Denisa, pentru ieri! Imi cer scuze ca nu am intrat ieri sa te felicit insa suntem ocupati pana peste cap. Azi pleaca mama acasa si la noapte ne vin alti musafiri, 10 persoane asteptam in total, care vor sta o saptamana. Asa ca nu mai prididim cu ordinea si curatenia.
La multe lunite, Ioana Andrada si Antonia Camelia!
Va multumesc mult fetelor pentru raspunsuri. Mady, ai perfecta dreptate in ceea ce spui, si eu prefer sa reactionez asa cum spui tu, insa din cauza asta sunt mereu luata de proasta si, sincera sa fiu, m-am cam saturat. Cel putin unor anumite persoane sunt hotarata sa nu le mai permit nimic, sa nu le mai intorc si celalalt obraz pentru ca sunt doar un om si am si eu limitele mele. Sunt hotarata sa pun piciorul in prag, politicos dar ferm. Si asa am gandit si in cazul Mariei, e ok sa nu se coboare la nivelul fetitei dar nu e ok sa devina ciuca batailor (a fost batuta de aceeasi fetita si vineri, deci a doua zi dupa primul incident) si sa fie luata drept proasta. Drept pentru care am hotarat de comun acord sa evite fetita respectiva si doar in caz absolut necesar sa SE APERE. Acum, fetita, care sta gard in gard cu noi, vazand ca Maria n-o mai baga in seama, incearca s-o provoace, scoate limba la ea, se catara pe gardul nostru cand e Maria in curte, etc. Dar imi place ca Maria isi pastreaza calmul, chit ca o vad ca e cu nodul in gat, gata sa planga.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput