Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite si Izabela
- fetelor, m-a terminat azi Ilinca cu fructele astea...NU STIU ce sa-i mai dau, ce sa-i mai fac...a avut o perioada cand le papa bine..acu...nu vrea..ma maraie continuu....nu are stare..cine stie .poate la 12 nu ii era foame..da nici acu la 19 nu vrea???ce fac?ii dau lapte in loc de fructe?simt ca o iau razna...am rabdare pana la un mom dat...de doua ori am scapat bolul cu piure...daca te joci cu ea mai ia si cate o gurita de piure...daca nu...NU si pace...la legume e cuminte....da la fructe ma termina!!imi vine sa nu-i mai dau deloc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Gianina, si care e baiu? Las-o sa bea din biberon. O sa bea si din canuta mai tarziu, cand o sa se prinda care e treaba cu ea.
Mady, nici mara nu manca fructele cand era mica. Acum cere singura. Azi a mancat o banana, o piersica si putin din alta, jumatate de mar si jumatate de portocala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Remediu homeopat pt dinti eu ii dau chamodent...mi la adus cumnata din Spania( tocmai am aflat ce e iar , sunt tare happy....mai, eu cand aud de vreo graviduta cunoscuta am asa o nerabdare sa vb cu ea sa imi pove ce si cum...sunt dusa, asa-i?)....mi se pare f bun. Chiar vb cu B si zic ca nu mai pastrez absolut nimic de la asta mica dar parca mi-e asa greu sa ma despart de ele...Carutul cel mare l-am vandut unei prietene....si ma simt bine ca e cineva care o sa-l ingrijeasca. Vara asta stam cu cel sport si din primavara trecem la tricicleta

Alice mama....mie asta mare nu imi mananca in o saptamana atatea fructe...o iau pe campii!

Maine dimineata ma duc sa ma intalnesc cu mama la marfa si o trimit pe verisoara acasa si revin in forta.

Duminica avem butezul nasilor dar am rochie, sandale mi-am luat ieri...o sa ma relaxez.

Azi am stat in Herastrau de la 13 la 21

Va pupacesc ...noapte buna!

Ps. Dupa metoda Farber aplicata doarme si copilul meu noaptea...nu se mai trezeste non stop...cel mult o data papa si imediat somnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

cam slaba activitatea pe aici...unde ati fugit?

noi suntem bine, cu vremea asta mai rece mi-am dat seama ca trebuie sa-i mai iau niste haine ca i-au ramas mici asa ca am luat-o la shopping :) vedeti ca sunt reduceri la haine bebelusi la Carrefour

in rest, munca constat ca m-am cam intors la programul normal de munca- singura exceptie este ca acum la ora 5.30 am plecat, ceea ce inainte nu prea se intampla. bine macar ca maine e liber

ma duc la somn, simt cum mi se inchid ochii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ursulet, am fost si eu dupa amiaza in mall, i-am luat cate ceva lui Filip de imbracat si am vrutbsa intru si in carref.., dar nu am facut-o, iar acum ma oftic...

Gianina, nu mai insista cu canita daca nu vrea. Las-o in pace cateva zile, o saptamana, si incearca din nou. S-ar putea sa ai surpriza placuta Oricum important ebsa bea apa, nu conteaza din ce..

Alice, am tot vrut sa te intreb, cu cine seamana prichindeiintai la ochi? Ca nici tu, nici taticul lor nu ii aveti asa deschisi la culoare..

Mady, incearca sa nu cedezi nervos. Si ce daca nu vrea fructe? Da-i lapte daca il accepta! E o perioada grea pt copilasi la varsta asta, pana le ies dintisorii, pana se obisnuiesc si ei cu mancarica solida..Dar iideea e sa nu iti consumi energia stresandu-te pe tema asta.. Stii ca si eu am un "nepapacios" acasa, dar de cand sunt relaxata cu situatia asta, parca si el papa mai bine Dar la el e invers decat la voi: mananca foarte bine mancareansolida (cca 200 g la o masa), dar a inceput sa bea prost la bib, adik max 80 ml.. In schimb o iubeste pe tzitzi, ne mai salveaza treaba asta cu alaptatul..

Multumim pt urari! Avem copilasi din ce in ce mai mari!

Uite ce fac eu la ora asta, in loc sa dorm.. Mai ales ca am avut o zi grea, sunt nedormita, ca noaptea trecuta i-a fost rau Sarei, etc... Maine dimineata devreme pleaca Dorumpt 2 zile, ramanem singurei.. Hai ca fug la nani, noapte buna tuturor!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Scuze pt ortografie.. scriu de pe tableta si vad ca nu ma prea asculta..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Eu una sunt impietrita de cand am aflat despre Monica70, fetita ei este de varsta Andrei (citeam intr-o vreme la odiseea spiridusilor de ianuarie-februarie 2006, desi nu am postat niciodata), iar baietelul ei a implinit chiar ieri 3 ani.
Biata fata s-a stins azi noapte dupa o lupta crancena cu un cancer generalizat, acum cateva saptamani era inca vioaie si pe picioare si desi realista astepta sa inceapa fetita scoala in septembrie ...

Poate avem ceva de invatat de aici, sa ne bucuram de sanatate si de normalitate, sunt varza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Cafea si prajitura cu mere pt mamici, iar pt pici piersica cu pepene galben

Denisa, nu iti imagina ca se intampla asta zilnic. Oricum ieri abia pe la 5 a mancat mancare, a vrut fructe..
Alina, mara acum, ca i s-au inverzit, seamana cu mama mea. Radu, si cu bunicul lui marius si cu bunicul meu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!


Stefan Matei bulgaras de jassemine
Ana Beatrice bulgaras de Faith

La multi ani celor care isi serbeaza astazi onomastica!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

LA MULTE LUNITE !!!SANATOASE SI VOIOASE SARBATORITILOR DE AZI
STEFAN MATEI SI ANA BEATRICE


LA MULTI ANI!!!CU SANATATE SI CELOR CE AZI POARTA NUME DE MARIE,MARIAN,MARINELE
Nu e mare bai ca nu vrea fiimea canita dar na speram sa o conving macar apa sau suculetul sa il bea din altceva si nu din bibi ,,dar asta e va creste si va descoperi ea si canitele

Mady fiimea daca nu are o jucarie,o punga,o lingura ceva orice sa isi cpteze atentia nu manca nici macar 2linguriteasa cand deschide gura sa bage jucaria hop si eu cu papa.Uneori nici macar asta nu functioneaza asa ca atunci o iau frumos din scaunel ii dau lapte daca il vrea si pe ala daca nu pauza,ori incerc peste o ora ori papa la masa urmatoare.

Hai mai fetelor da cei cu linistea asta totala,chiar asa nimeni nu mai zice nimic?

ADC o veste mai trista de atat nu poate existaDUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE!!SI SA ISI VEGHEZE PUISORII DE ACOLO DE SUS

Si gafa cumnatamii pe ziua de azi:am distribuit un link cu povestea trista a unui baietel bolnav si greu incercat de tertrapareza spasmica,,,madam cumnatamea nu a gasit alta locatie sa ureze fiimii la multi ani decat la acel link.Ba frate cata minte au unii ,cazul respectiv e de o gravitate crunta si ea scrie sub el dedicatii de La multi ani .

PUPICI MULTI MULTI TUTURORSI HAIDETI LA GALCEAVA DOAMNE DRAGI

Mergi la inceput