Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

La DT se masoara pliul nucal si osul nazal pe langa recoltarea de sange. Eu o sa fac DT si in funtie de rezultat voi face eventual dry test ca descopera mai multe anomalii.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu buburuza 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,
Eu toxoplasma si rubeola le-am facut inainte de a ramane insarcinata cam cu 6 luni inainte si ndr nu m-a us sa repet. Eu totusi as vrea sa fac toxoplasma ,la rubeola am anticorpi.
Baby_kisstu cand facu DT? Eu il fac vineri .
Am vazut in samnatura ca avem aceasi varsta 11 saptamani



PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
11+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu o sa fac luni DT. De-abia astept ca nu l-am mai vazut de mult pe bebe.

11+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Deci sa inteleg ca acest DT se face la eco ? + test la sange ? pai sincera sa fiu nu mi se pare a fi foarte exact- ce, toti copii se dezvolta la fel ? Si din cate stiu eu de exemplu la Sindromul Down copilul se naste ca si greutate si grad de dezvoltare identic cu un copil normal doar ca avand acel defect genetic are problemele respective. Ma gandesc ca am facut deja 2 teste de sange si dr de fam vroia neaparat sa fac si vdrl si hiv - care se fac si alea de 2 ori asa ca mi sa cam acrit de atata vampireala pe vena mea. Nemaivorbind de bani - ca de, pt copil faci orice. Bietele femi care traiesc din minim pe economie si vor un copil......mi se face groaza.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna la toate gravidutele,hop si eu aici cu voi :)
Poate stie cineva remedii naturiste pentru lipsa de somn :(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu stiu de ce nu dorm. Iau vitaminele seara si ma agita. O sa le mut pe dimineata.

6+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

nu-i cam devreme pt vitamine?

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Asta vroiam sa intreb si eu :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Cred ca ma apuc de ceai de tei seara ca dorm pe mine la lucru.Se zice ca in sarcina dormi de numa...poate mai incolo :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Pentru fetele care iau progesteron in sarcina:Eu iau progesteron gratuit de la farmacie cu reteta de la dr de familie la recomandarea unui ginecolog care are contract cu casa de asigurari.E mult mai simplu decat sa dai atatia bani pe el.
La prima sarcina si eu am facut DT,dr mi-a spus ca e mult mai valabil decat TT,asa fac si afara cica.
Pentru mutatii nu e suficienta amniocenteza clasica.Si eu am facut si mi-a spus dr ca ei fac pentru down,trisomia 18 adica cele mai banale chestii nu pentru cazuri particulare.Sunt alte analiza de genetica pentru a depista anomaliile genetice dar te usuca de bani.
Spor la treaba la toata lumea.:)

Mergi la inceput