Buburuze de mart-apr2013(2)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
nu stiu daca sa cad din cer sau sa sper, cu toate ca in inima mea inca sper si ma gandesc la ce zicea dia parca ca si beta surorii ei crestea lent si acum bebe e bine.
Beta de astazi e 32848 fata de vineri 22084, am sunat doctorita si e in consultatii ma suna ea imediat cum poate ca am vorbit cu asistenta, o sa insist sa ma duc pana diseara la cabinet sa fac un eco si in functie de eco vad daca mai merg maine la Fundeni sau nu.
A crescut dar nu destul de mult, nu s-a dublat si totusi sunt 72 de ore.
Stau cu telefonul in mana si astept sa sune.

6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Sincer nu stiu daca ai de ce sa te ingrijorezi,fiecare copil are ritmul lui de crestere,important e ca beta a crescut,asta cred eu.
Nu mai sta stresata ca nu-ti faci bine nici tie,nici la puiul din burtica.Mananca ceva dulce sa te mai calmezi putin :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mihaela eu nu stiu ce sa-ti spun. Eu am facut o singura beta pt a-mi confirma sarcina si apoi m-am bazat doar pe eco. Mi se pare un stres in plus analiza asta repetata la 48 de h. Daca la eco iti zice ca e in evolutie si ii bate inimioara, nu tb sa-ti faci griji.

11+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Miha inca ceva, daca valoarea de astazi se incadreaza pt cele 6 sapt de sarcina ale tale, chiar nu ai de ce sa-ti faci griji.

11+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ariana nu pot manca dulce, sarcina asta nu vrea dulce imediat mi se face greata.
Am vorbit cu doctorita si a zis sa ma duc la Fundeni si maine noapte cand ajung inapoi sa merg direct la spital ca e de garda si ma vede atunci ecografic.
Incerc sa ma calmez si sa adorm putin, nu stiu daca mai intru astazi si maine sigur nu pot intra, ne mai citim miercuri sper cu vesti bune.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Cu siguranta miercuri vor fi vesti bune de citit,mai ales de la tine :)

[ gravi ] 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Fetelor bineinteles ca nu pot dormi, am sunat la Fundeni si a zis ca e buna beta sa ma linistesc si sa astept sa am o ecografie cu bataile cardiace si apoi sa merg la ei, asa ca ma duc maine la eco la spital unde sper sa se vada ceva si ramane sa merg la Fundeni in functie de cat de repede se hotaraste bebe sa ma faca sa ii aud inimioara.
va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mihaela,daca beta creste inseamna ca si bebele creste :)
Eu i-am auzit vazut inimioara cum bate abia la 6 sapt si 5 zile si depinde mult si de ecograf.
Seara faina sa ai!

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ariana asa am inceput sa imi repet si eu in gand ca daca beta a crescut bebe e bine, plus de asta nu am dureri de burta, nu sangerez de ce trebuie sa ma gandesc eu pesimist doar cand vad ca rezultatul nu s-a dublat? ca sunt prea proasta si imi doresc prea mult ca copilul acesta sa fie sanatos si sa se nasca la termen, cred ca ar trebui sa fiu putin mai nepasatoare si sa ii promit bebelului ca atunci cand v-a veni pe lume o sa isi ia cearta ca a facut-o pe mami sa se supere asa de tare si ca el nu a crescut la timp.

6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Miha, sigur e ok, linisteste-te. e f important acum si sa gandim pozitiv .

si eu am uneori probleme cu somnul. cel mai bine e sa iti faci cat de cat un progr si sa incerci sa te culci mai devreme..

La prima sarcina facusem doar bitest. Acum cred ca le voi face pe ambele, pt ca am antecedente in familie... desi stiu ca au erori mari testele astea

Eu ma lupt cu o viroza, sper sa o tin sub control in continuare.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput