Fulgusori nov-dec 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua si de la mine, chiar daca pentru mine...nu-i deloc buna......in fine
ma bucur sa vad ca a reaparut Busy, o mare, mare imbratisare de la mine, sincere condoleante...din pacate stiu cum este..si eu tot in vara aceasta pe 14 iunie mi-am pierdut bunica care m-a crescut...doar ca eu ...sunt calita de viata...desi am suferit...si inca sufar...nimic nu mai pare atat de greu de suportat dupa pierderea lui Darius. Imi pare sincer rau scumpa mea, Dumnezeu sa o ierte i sa o odihneasca!

eu...nu stiu..chiar nu mai stiu ce sa mai zic sau ce sa mai fac...am din pacate probleme grave cu cei din familia sotului...incat azi i-am reclamat la politie ..nu m-as fi vazut intr-o sectie de politie niciodata, dar azi....din pacate s-a produs inevitabilul...va dati seama cam ce atmosfera este la mine in casa ...tatal meu vine maine la noi, vrea sa ma ia acasa...si pe JR...as merge...dar nu stiu cum sa fac cu job-ul...
Plus ca nu am probleme majore cu sotul..ci doar cu mama si fratele lui, dar problemele si conflictele au ajuns prea departe...iar sotul pica la mijloc din cauza ca nu a vrut sa se bage...
Azi sunt acasa...nu am chef de nimic...daca as avea atata putere, as pune panouri mari prin tot orasul cu cei 2 sa-i fac de ras...
mi-au speriat copilul in ultimul hal...JR era de fata...s-a speriat ingrozitor...sotul se cearta cu ei, eu pe la politie cu declaratii..parintii mei disperati...
Toata lumea il acuza pe sot (si eu fac asta..si nu stiu daca e ok)..fac asta pt ca era de fata...dar pt ca nimeni nu se astepta...nici eu nu m-am ferit , nici sotul nu a intervenit imediat....si nu stiu cum as fi vrut sa intervina...poate ca in sufletul meu il condamn ca nu l-a lovit si el pe fratele lui...si nu stiu daca este corect asa...
Nu stiu cum e corect..stiu doar ca ce e prea mult...e totusi prea mult...aici in Brasov eu nu am pe nimeni...sunt doar ai lui...as pleca...dar ce fac cu serviciul?
sunt la pamant..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Vias..iti las PM cu nr.daca vrei sa vb!Imi pare sincer rau!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Lady, v-a trecut raceala? Ce mai fac fetele? Voi ati inceput gradinita?
Sa stii ca si eu ma simt fara energie… merg inainte din inertie. Ceva de genul “daca-i musai, cu placere”


A_driana, ufff, totusi bine ca ati descoperit repede ca problema e cu colecistul. Ce-i pregatesti lui David de mancare de regim? Cum e la gradi?
Idei de cadouri pentru baieti de 4 ani nu prea am. Tin minte ca Dianei la varsta aia ii placeau puzzle-urile si craft-urile.


Vias, draga mea, imi pare tare rau. Nu poti discuta cu sotul sa rupeti legaturile cu familia lui, in sensul ca nu mai au ce cauta la voi in casa? Ai povestit de mai multe ori cat de atent e sotul tau cu tine, si cat de mult tine la voi... lasati acum ca altii sa va destrame familia? Zic si eu, dar tu stii mai bine ce se intampla, ce se poate si ce nu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata
vias imi pare tare rau....spun si eu ca Laura....ai grija de tine si copilas
laura numai de luni incepem gradi...sper sa fie bine, eu sunt nearbadatoare
cu regimul...nu are voie nimic prajit, nimic conserve, smantana, lapte gras, ciocolata/cola (oricum nu primea din astea)....in general doar mancaruri usoare si fierte sau pe gratar....

o zi frumoasa


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

din pacate, probleme cu familia lui au fost intotdeauna...daca vreodata m-am certat cu sotul...motivul au fost ei...si atat..
Au mai fost tentative de a nu mai veni ei la noi...noi la ei...au tinut 6 luni..si apoi am revenit fiecare la sentimente mai bune pt cateva luni..timp in care IAR deveneau tensionate.
Acum e altceva...clar e altceva......nu mai e chiar ok...surprinzator e faptul ca sotul nu mi-a reprosat nimic....dar nimic...
Mi-a zis ca pot face ce vreau...oricum EI AU SARIT CALUL....relatiile de prietenie-familie...si orice fel de relatie este rupt...
Eu ieri..pt ca am fost foarte suparata, am sunat fiecare ruda in parte a lor si le-am spus de cumnat si soacra...din pacate marea lor majoritate stiau ce poame sunt...nu au fost deloc surprinsi...iar la politie mi-au spus ca il stiu pe cumnat de persoana mai agresiva...

...vom vedea mai departe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata..ce faceti??

o ceva????
l-am dus pe JR la gradinita...am plecat plangand ...a simtit imediat ca il las acolo si asa se tinea de mine
I-am promis un camion, asa ca plec mai tarziu la cumparaturi...


Sper sa fie ok..am lasat acolo vorba ca nimeni sa nu il poata lua in afara de mine si de sot...pt ca gradinita e foarte aproape de scorpie..si ma astept sa o vad pe acolo intr-o zi...


..si inca ceva...ieri am aflat ca-s ...l-am sunat pe sot (nu-i in tara) si mi-a zis " ca i-am dat cu maciuca in cap" ...nice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

bebe e oprit din evolutie....si imi vine sa dau vina pe toata lumea...si primul...pe sot..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Vias...imi pare rau, draguta!Fii tare!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Cum a fost prima zi de gradinita? A_driana? Vias? Cine a mai inceput acum? Dar scoala?


Vias, imi pare tare rau... Dar cu curaj inainte, ca trebuie sa rasara odata soarele si pe strada ta!


Lady, nu mi-ai spus: le-a trecut raceala fetelor tale? Tu cum mai esti?



Mergi la inceput