Fulgusori nov-dec 2009 (25)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Am scapat de suzeta ! :). Sunt f fericita. I-am taiat-o acum 3 zile si a renuntat singura la ea. A muscat-o Jerry :).

2 nopti a stat cu suzeta pe langa ea, o mai baga in gura, o scotea. Aseara nu a mai vrut-o deloc, nici noaptea nu s-a mai trezit sa o ceara. Sunt super incantata, ma gandeam ca o sa fie mai greu ca era asa atasata de acesta suzetaaaa !

Singurul dezavantaj pe care il am in prezent este ca adoarme f greu. Dar sper sa se rezolve si asta.

Mai am un target pana la 3 ani: pampersul de noapte. Incet incet il rezolvam si pe asta.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Fetelor, nu am uitat de voi... v-am mai citit... dar am fost in butoi rau de tot
Am avut o vara tare nefericita... Vias... stiu ca m-ai sunat... dar nu mi-a ars de vb la tel...
Acum 2 luni si ceva am aflat ca bunica mea (care m-a crescut pana la 14 ani si careia ii spuneam "mama") a facut ceva artroza severa si nu mai poate sta cu Vlad... asa ca fortzat am inceput gradi... pana aici toate bune, adaptare super rapida... doua saptamani mai tarziu am aflat ca de fapt bunica mea are metastaze cerebrale... povestea continua, insa nu imi vine sa scriu... bunica mea a murit pe 20 august, cand noi eram inca la mare in Bulgaria...

Vestile bune ar fi ca am scapat complet de Pampers, si noaptea, de vreo luna (de la mare am scapat de cel de noapte) si e un nazdravan dulce dulce.
Eu am schimbat si job-ul, la mai bine, dar din pacate nu am avut psihicul necesar sa ma bucur sau sa ma adaptez prea bine... muncim inca la asta...

Cam asta...

Va pe toate ca inca va mai ganditi la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Nu inteleg ce se intampla... e a 3-a oara cand imi dispare mesajul fara sa apas pe vreun buton O sa trimit mesaje scurte, scuzati formatul.

Busymummy, Dumnezeu sa o odihneasca pe bunica ta... Condoleante.

Inteleg ca ti-e greu sa te bucuri de orice, totusi iti zic felicitari pentru noul job.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

La multi ani tututor celor care se serbeaza astazi!


Eu am incheiat o saptamana care ar fi fost buna (cea mica a inceput gradinita noua, cea mare a inceput clasa a 4-a, eu si sotul am inceput amandoi cursuri noi in toamna asta, dupa aproape 4 ani am reusit si eu sa-mi fac analizele de sange, am fost la prima mamografie si sunt cam stressata asteptand rezultatele, am ajuns cu totii si la dentist dupa o lunga perioada in care am tot amanat curatarea dintilor insa acum am vrut sa le vada si pe fete), insa astazi am avut o zi sub orice critica- nimic legat de sanatate, doar probleme cu staff-ul nou si schimbari la scoala Dianei. Of, cand zic si eu ca e o perioada cat de cat ok, cum apare ceva ce imi mai scoate cativa peri albi. Eh, o trece si asta... se va rezolva in final.


Un sfarsit de saptamana frumos si linistit va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Ruxi....te imbratisez strans, draga mea draga!Condoleante!Te inteleg cu nevorbitul.Si eu sunt la fel.

Eu am ambele fete cu febra de 4 zile.raceala virala, fixata pe laringe -R.
A. e inca febrila si atat.

Ne tratam.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Laura, de unde mai ai atata energie?Te admir.Eu ma simt secatuita!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, esti bine?Te-as suna,dar n-am minute internationale in retea mobila.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'neata

kia felicitari ca ati scapat de suzeta
busy condoleante ... incearca sa fii tare
laura pupam fetele si mamica super harnica...
vias sunteti bine?
lady sanatate la fete si putere si rabdare tie

eu sunt la serviciu, suntem bine....
David are probleme cu colecistul, deja ...toata sapt trecuta a avut crize, am ajuns la spital...ecograf, fiere f lunga si strangulata la mijloc....diagnostic colecist malformat.....regim alimentar mereu destul de drastic....
era fff umflat la burtica mereu si asta ne-a pus pe ganduri....
urmam tratament si acuma se simte bine, are mare pofta de mancare ....dar regimul va trebui sa-l tinem mereu....

in rest, e un scump si jumatate....ne uimeste zilnic cu inteligenta lui ....spuse cioara

va pup fete dragi, aveti grija de voi


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

tot eu ...am uitat ceva

fetele cu copilasi mai mari, si nu numai...spuneti-mi ceva joc dragut pt baietel de 4 ani?....sa fie ceva potrivit pt varsta dar nu f scump ...
sambata viitoare plecam in concediu la fratemeu si vreau sa-i duc ceva la nepotul meu....dar n-am idee pt 4 ani ce ar merge...
multu'


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput