MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

M-am auzit strigata Ani !!

Sunt bine pe baricade, la scarbiciu.

N-am mai scris, ca nu prea am fost conforma.

Am fost in vacanta si ne-am intors cu parintii mei. Asa ca mananc ca la "mama acasa", Monti ar fi cam suparat pe mine.

Avem si noi in gradina salata verde la greu si zuchini si castraveti.
Asa ca meniurile mele sunt compuse din asa ceva.

Zuchinii sunt foarte buni gatiti asa cum a zis Andanii.

Somleac, imi pare rau de accident, ia partea buna a lucrurilor, ca voi sunteti ok.

Maria_rubi, ma bucur ca te-am gasit la subiect.


O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani...io sper sa nu ajung sa arunc vinetele alea...ca nu am chef sa le fac
o sa ascult ce spui tu si puisoara si o sa incerc zuchinii aia... desi faceam cu sora'mea un rezumat a ce nu ne place sa mancam de pe afara...si ea e la fel de de zuchini..si tineti cont ca e vegetariana

v-am auzit asa mult vb de porumbul asta fiert ca azi am facut o schimbare de plan..la prinz am mancat peste alb la cuptor cu putin ulei..si cu mamaliga cu usturoi..imi era o pofta nebuna de asta..

cristina ce noroc pe tine ca iti face mama ta mancare

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Cge, deci asta era secretul tau . Acum ca stiu, ma fac si eu fotomodela Era cazul ca abordez si eu subiectul asta, ca m-am cam rotunjit, incretit, denivelat....de toate

Andanii, pai eu credeam ca suntem deja prietene... Care era reteta ta de zuchini?


Ieri am chiulit de pe forum, dar va scriu meniul de azi:

MD: lapte cu fulgi de ovaz
G: o felie de pepene rosu
P: ceva ghiveci de rosii, vinete si dovlecei...in care am pus un pic de urda
G: 2 biscuiti integrali
C: cateva guri din ghiveciul mai sus amintit.
Apa: maxim 700 ml azi.

Ma dor ochii tare, si capul, am avut o zi mai nasoala un picut...dar imi revin eu.

Pe maine incerc sa scriu mai mult.
Noapte buna tuturor!


Mama Marei si a Dorei


Moni si familia ei au nevoie de noi !!!





www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Hehe lume, lume, ma bucur ca intrati fetelor , Andanii, Cge.

Nu ne-a lovit rau decat la portmoneu ca ne costa 1000 lei reparatia si nu am gasit nici un service autorizat sa ne-o faca asa de repede, decat pe unul la negru asa ca desi ea a fost de vina nu voi beneficia de asigurarea ei.

Sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile. Azi noapte m-am culcat la 2 si m-am trezit dimineata la 5 ca am constatat ca n-au copiii mancare pe azi.

Ieri am dat-o si eu in balarii cu meniul. La pranz m-am scapat intr-o salata orientala, nu nu era cu naut. Aseara infierbantata de facut bagaje si plivit in gradina am bagat la cina o bere. Dar n-am mai mancat nimic altceva.

Andanii fetele de la timisorence s-au dat cu totul la fund? mi-e dor de voi. Pe Mariaa unde o gasesc ( pe forum bineanteles)?

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

SOmleac te pup .... din pacate de fetele timisorence nu mai stiu nimic, nimic .. n-am mai vorbit, nu ne-am mai intalnit .... subiectul s-a pierdut asta-i viatza
mvaiii ce nasol ... dar din ce cauza nu folosesti asigurarea ei ??? daca ea a fost vinovata ??? hmmmmm

Maria zuchini il tai cubulete si-l pun in tigaia wok ... tot acolo pun ceapa taiata cubulete si ardei taiat ... la final adaug niste marat tocat ... e un deliciu
Musai sa bei mai multa apa ....
Ce tare esti cu faza ca te-ai incretit , denivelat ... si eu spun ca-s ca o omida

Brandusik zuchini il am in gradina mamei ..... nu e adus de afara ... sau ca e model de dovleac importat zici ???

Cge ce fain ... mancare ca la mama acasa ... hmmm .... mda , merita sa-l inseli pe domnul diso ... las ca-ti permiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

eu sunt din ce in ce mai conforma...azi imi fac wassa sau lipii, merg sa mai iau ceva legume sa am numai alimente permise.

Meniul de azi:
MD: lapte+fulgi cereale; cafea
P; ghiveci de legume
C: piept de curcan la gratar cu salata de rosii.

poate inversez pranzul cu cina, dar asta am azi. Si multa apa...

Maria durerea de cap poate apare si datorita apei pre putin consumata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Cris, ce sod imi e sa-ti spun Cge Tu trimite totusi biscuitii aia cu artar si siropul, ca nu se strica

Eu n-am zuchini, oare dovleceii normali nu-s buni? Si doar asa, cu ceapa, ardei si marar? Fara ulei de masline, alte condimente...? Imi suna cam sec.

Meniul de azi:
MD: lapte cu fulgi de ovaz.
G: cred ca sar peste.
P: rosii cu doua felii de paine integrala si salata de vinete a la greci
G: o felie de lubenita.
C: inca n-am idee.

Ma tot gandeam ca nu prea bag proteine, in afara de lapte....ar trebui totusi sa mananc si ceva carnita, nu credeti? Eu sunt carnivora de felul meu

Mama Marei si a Dorei


Moni si familia ei au nevoie de noi !!!





www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani de asta vb...astia din afara..zuchini zuchini(dovlecei cu coaja verde inchis) nu-mi plac la gust...aia romanesti cu coaja verde pal ii ador...si-s ff buni si in salata cu maioneza si usturoi..da ce sa fac daca aici nu gasesc...am vazut numai o dat asi dupa aia pa si pusi

miha tu iei calmante zilnic de rezisti cu asa de putin somn si cu 5 copii??..daca nu inseamna ca ai niste copii ff cuminiti

meniul meu azi:
md: lapte cu fulgi
G1: ceai cu lapte, 2 biscuiti
G2: 2nectarine, 1 mar
P+C: ardei umpluti(ca nu i-am luat la mine deci o sa ma duc sa-i mananc acasa)
G. azi chiar imi iau pepene


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik
miha tu iei calmante zilnic de rezisti cu asa de putin somn si cu 5 copii??..daca nu inseamna ca ai niste copii ff cuminiti


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




Brindu, ma asteptam sa zici ca sunt o super women nu ca am copiii cuminti.
Nu iau calmante deloc.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Andanii, eu a trebuit sa-mi repar masina pe cont propiu de ieri pe azi. Si nu am gasit nici un service care sa poata sa-mi dea factura sa faca asta. Asa ca am apelat la cineva la negru. Ca urmare fara factura nu-mi voi putea recupera cheltuiala.

Ce rau imi pare de voi. Adevarul ca voi ati trecut printr-o treaba foarte grea si cred ca aia v-a marcat.


Meniu de azi MD salata de rosii, castraveti si ceapa cu ton
G 3 nuci inmuiate in apa
P quinoa cu legume
C salata cu ceva branzeturi

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput