MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salut!

MD: iaurt cu afine
G: 4 biscuiti cu cereale integrale, cumparati de la standul pt diabetici din Real :D
P: putina carne fiarta de cocos cu doua rosii proaspat culese din gradina.
G: o felie de pepene rosu.
C: doua felii de paine din aia gen biscuite cu vinete ca la greci, dupa reteta voastra cu iaurt.


Mama Marei si a Dorei


Moni si familia ei au nevoie de noi !!!





www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dana, tu esti o finuta ca te-ai oprit la o jumatate de porumb. eu incep de la 2 in sus

Brandusiko, nu intelesesem ce vrei sa faci cu vinetele. Dar esti mortala daca crezi ca inlocuiesti astfel dovleceii . Eu zic sa iti invingi aversiunea fata de zuchinni si sa ii incerci. S-ar putea sa iti placa. Mai ales la gratar sunt deliciosi

Carmen, esti o draguta

Diana, sa ne mai spui si noua daca descoperi ceva retete vegane bune

Maria, foarte corect meniul. Atentie la biscuiti sa citesti eticheta sa nu aiba faina alba.

Somleac, musai sa faci prajitura. Dar asa vreo 3, sa apucati sa gustati toti. Eu am facut-o intr-o tava rotunda si am lasat-o acolo pana s-a racit bine. Blatul s-a insiropat de la sucul lasat de prune, un deliciu

Meniu azi:
MD: avocado, branza, wassa, rosii
P: pulpa de pui la cuptor, broccoli, ciuperci
C: curry de fasole, carnaciori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi, vreo 3 boabe de strugure alb(cred ca ii arunc ca is cruzi si mi s-au sterpezit dintii)
G: iaurt cu fructe
P: ardei umpluti
G: mar
C: pepene

puisoaro ma imbat si io cu apa rece ..am gustat o data zuchini..ori ca cine i-o pregatit o ales gresit reteta..da de atunci..nu-mi mai vine sa pun gura pe ei

uof..ma terminati voi pe mine cu porumbul...pe care il ador si pe care il evit de cand am venit aici(gasind oricand in market asa ceva)...


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Adeca sa inteleg ca voi ca in cucuruz?

Meniu de azi : MD aripioare la gratar cu salata
P conopida la cuptor
C pulpa la gratar cu ardei copti
G o feliuta de pepene rosu , mica, mica dar care ma face sa ma simt vinovata de zici ca am mancat o remorca.

Andanii ce ma bucur ca mai dai un semn de viata!!

Child hai mai des, mai da-ne si noua ceva idei noi.

Maria Rubi vad ca te tii de treaba. Bravo tie.

Carmen, waw 3 kg , in cat timp le-ai pus? Ufffff ma ingrozeste deja ideea de concediu


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata montigirls,

haideti la o fierbinteeee...

Somleac cam in 3 saptamani, insa eu cred ca si cantarul meu o cam ia razna...in dimineata asta o sa beau doar cafeaua si merg intr-o farmacie sa ma cantaresc... sa ma conving.. oricum ceva tot s-a pus.. si ce e mai rau e ca se vede doar la BURTA!!
Brindusik Stefan inca nu a vazut poza... dar mai stii cu cine ma voi incuscrii??

Meniu de azi:
MD: cafea
G: mere( sunt din gradina, mai micute)
P: ciorba de pui cu legume
C: nu stiu( dar mi-ati facut pofta de vinete).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Miha, eu chiar asa sunt

Brandu, sigur era gresita reteta pt ca sunt buni zuchinni.

Cristina, ce mai faceti?

Mel, iarasi esti in concediu?

Meniua azi:
MD: oua ochiuri, wassa, rosii
P: salata de fasole verde cu iaurt si gogosar
G: salam de biscuiti
C: midii cu sos de vin, rosii si usturoi

Mi s-a pus pata pe lasagna. Daca reusesc sa fac foi monti va anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pagina 2?

Eu sunt super stresata, mai am muuuult de lucru la job ca sa pot lasa totul in ordine pentru concediu, de spalat , facut bagaje, ultimele cumparaturi si colac peste pupaza mai intra ieri in mine o desteapta.

Meniu de ieri: MD -rosii cu 2 felii de salam
- cafea
P - quinoa cu legume
C - un pumn de alune, m-a stresat isterica aia cu masina ca n-am mai putut manca nimic.

Meniu azi : MD prune si nuci inmuiate in apa
P quinoa cu legume
C probabil pepene

gustari nu stiu daca or fi atunci or fi ori o patratica de cioco pe care vreau sa o mananc de saptamana trecuta si tot n-am mai ajuns la ea, sau migdale.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

miha puey suntem lenese ..de asta pagina 2

md: paine de tarete cu brinza si salam
P: ardei umpluti
C: poate pepene
G pe toata ziua...nectarine, mar

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

Somleac imi pare rau de patania cu masina. E lovita rau? Spor la pregatiri pt concediu.

Meniu azi:
MD: mandarina; 1/2 banana; cafea
P: pupla pui la gratar+ zacusca
C: compot de prune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup montignacelor

Brandusik ieri am facut ordine in frigider ... binenteles ca erau stricate vinetele si dovleceii si morcovii ... tot am aruncat ... doar ceapa si cartofii mai erau intregi si relativ buni
Sa stii ca zuchini e foarteee bun ... sunt sigura ca nu l-ai nimerit preparat calumea .... e mai bun ca dovlecelul la gust ... preparat cu tot cu coaja de exemplu asa taiat bucatele mici si facut cu ceapa si marar ... si putin ardei

Somleac pai cum sa nu dau semne de viata .... nu dispar eu complet ... doar temporar cand sunt ingropata in proiecte si linii
Unde pleci in concediu ???? si te-a lovit rau ??? necesita reparatii costisitoare masinuta ???
hehehe si eu am ciocolata neagra si deocamdata pap cam un patratel la doua, trei zile .... da stii care-mi place mie ??? e la Peny una neagra cu alune intregi .... e demential de buna

Carmen 3 kg ??? waw ... cum ai reusit ??? destul de mult, esti sigura ca asta e plusul ??? ... in orice caz daca e asa ... mobilizarea si le dai jos rapid ca-s kilograme proaspete

Child ma bucur ca ne citesti iti place stilul vegan ??? nu stiu ce sa spun ti-e bine ??? pentru ca pe mine salatele ma baloneaza teribil

Maria doar meniul si atat ?? nu vrei sa ne imprietenim ????

Puisorule si eu tot jumatate de porumb am papat saptamana trecuta ... la o prietena am mancat si am putut sa ma rezum doar la atat ... acasa nu am fiert ca sa nu am motiv sa spun ca mananc pentru ca nu pot sa ma abtin
Ai fost in concediu anul asta ???
Eu tot imi programez Transalpina si nu reusec .... nu stiu cum sa fac sa ajung totusi in zona aia anul asta

va pupppp ... sa fiti cuminti si conforme

Mergi la inceput